Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megszakítanátok a terhességet?

IbukiNeko kérdése:

Megszakítanátok a terhességet?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos kislányunk. Egyetlen egy alkalommal nem védekeztünk mióta megvan és teherbe is estem. A fogantatásra pár nappal kaptam a második Astra Zeneca oltásomat. A nőgyógyász azt mondja, hogy jobb lenne ha nem tartanám meg a picikét. Külföldön oltanak már kismamákat Astrával. Nem tudjuk a férjemmel, hogy mi legyen. Én gyilkosságnak érzem az abortuszt, illetve félek hogy a kapcsolatunk is rámegy. Azt nyilván tudom, hogy mérvadó klinikai tapasztalt nincs.

2021. jún. 15. 11:45
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
45%
Ugyanilyen korkülönbséggel szültem az első 2-t, imádtam. 😊 Az oltás miatt sem vetetném el.
2021. jún. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Semmi baja nem lesz. Ilyen korán ha valami baja lenne az oltástól, elmenne magától is a terhesség. 2 nappal a fogantatás után meg még útban van a méhed felé..
2021. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
37%

Én elvetetném, mert mennyivel jobb hogy megtartottad a kis életet csak annyi egészségügyi problémája van, hogy teszem azt agyi fogyatékkal jön a világra és csorog a nyála vagy nyílt gerinccel és bár azt műtik,de élete végéig kínlódik vele,de sebaj mert te szuper anya voltál hisz megtartottad...

Ne csak azt nézd, hogy jaj ez gyilkosság hanem azt is, hogy a gyerek élvezné e az életet ha fogyatékkal kell élnie? Nem beszélve arról, hogy ilyenkor a kapcsolat is tönkre mehet és milliókba fog kerülni a kezelés, terápia stb.

Vetesd el, mert ha fogyatékkal jön világra az rossz lesz a babának, az egészséges kislányodra sem tudsz majd kellő figyelmet fordítani és apuci is lehet lelép...

2021. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
39%
12-es ez igaz csakhogy már megkapta az első oltást(amit szintén kismamáknak nem ajánlanak), nem véletlenül adják be a 12. hét után is akkor is csak a Pfizert. Tök jó megmentett egy életet és orosz rulettet játszik vele, mennyire bölcs és felelősségteljes döntés lenne.
2021. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
54%

Nem vetetném el az oltás miatt


Ezek a megalapozott szakvélemények meg az Astra Z vel kapcsolatban "a legrosdzabbat kaptad" stb nevetségesek 😄

2021. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
61%

[link]

Ajánlom figyelmedbe a linket! Az egyik orvos az Istenhegyi géndiagnosztikai központ Genetikusa. A kérdező hölgytől, Annától pedig bátran kérj segítséget.

Én az oltás miatt nem vetetném el. Két nővérem között 13 hónap van. Nekem ez se lenne indok.

Remélem sikerül a számotokra helyes döntést meghoznotok!

2021. jún. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
10%
4 hónaposan nem késő elvetetni?
2021. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
69%

17!

A meglévő gyerek 4 hós 🤦‍♀️

Azóta ujra terhes lett

2021. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
23%
Oltás pártiság ide vagy oda, de terhesen soha nem böketném magamba! Terhesen még egy sima algopyrint is meggondolnám hánywzor veszem be, nem hogy egy ilyen sz.rt, amitől ki tudja mi baja lesz a gyereknek. Abszurd.
2021. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
75%

19

Olvasd már el te okos, hogy akkor még nem tudhatta, hogy terhes újból!

2021. jún. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!