Hogyan zajlik egy abortusz?

Figyelt kérdés

Kicsit félek tőle.

Annyit tudok,hogy elkell mennem valami beszélgetésekre,de utánna mi történik?


2021. jún. 27. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá orvosi oldalakon ahol szakszerűen leírják.
2021. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha még nem szültél(gondolom nem), akkor be kell feküdnöd a műtét előtti nap. Felraknak méhszájtágító pálcikákat. Ez állítólag nagyon kellemetlen, fájdalmas. Kitágítja a méhszájadat, görcsölhetsz, vérezhetsz, majd másnap műtét, altatnak, nem érzel majd semmit. Van olyan kórház, ahol reggel mész, felrakják a pálcikákat és délután lesz a műtét.
2021. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Kár ferdíteni kettes, annak az embriónak (és nem gyereknek) egyáltalán nem fájdalmas, lévén hogy az abortusz pillanatában nem érez fájdalmat, mivel távolról sincs az idegrendszere kellőképpen kifejlődve a fájdalom érzékeléséhez.
2021. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

3

Azért én ezt nem merném állítani. Meg attól függ,mennyi idős embrió. 7.héten már van keze-lába, arra már nem mondhatni,hogy sejtcsomó..

Amúgy nem vagyok ab.ellenes,indokolt esetben. A felelőtlenség meg a butaság nem indok,az ilyeneket megvetem és igen,gyilkosnak is nevezném..

2021. jún. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Természetesen a kérdezőt nem bàntom,mert nem ismerem az előzményt. 4es voltam
2021. jún. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen irreleváns 4, hogy te mit mernél meg nem mernél állítani, ez egy orvosilag alátámasztott és bizonyított tény, független attól, hogy neked vagy nekem mi a véleményünk. Az abortusz pillanatában az a 8-9 hetes embrió/magzat tökéletesen életképtelen a nő méhén kívül, létfontosságú szervei nincsenek kifejlődve, fájdalmat pedig nem tud érezni, tehát lehetnek ujjai, sokra nem megy velük.
2021. jún. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van, tök lényegtelen, hogy te mit mersz állítani meg mit hiszel, egy 7 hetes embrió azontúl, hogy a nő méhén kívül képtelen életben maradni, orvosilag bizonyítottan nem érez fájdalmat, ez ennyi.

Az pedig szintén senkit nem izgat, hogy te “gyilkosságnak” titulálod az abortuszt, mivel a valóságban nem az. Ahhoz, hogy valami meghaljon, meg lehessen ölni, előzőleg élve meg is kéne születnie, amiről egy abortusz során szó nincs, tehát nincs miről beszélni.

2021. jún. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyász elküld családsegítőhöz, oda 2 alkalommal kell elmenni, ott elmondják hogyan zajlik az abortusz, vagy milyen támogatásokat kaphatnál, ha esetleg mégis megtartanád. Beszélnek még a fogamzásgátló módszerekről is stb.

Nem győzködnek, csak elmondják minden irányból a lehetőségeket, informálnak a műtétről is.


Ha ez a 2 beszélgetés megvan, és továbbra is el akarod vetetni, akkor bemész a kórházba időpontot kérni, a családsegítő ki fogja nekik küldeni a papírokat.


Befekvés napján még megnézik hogy él e a magzat.

Ha még nem szültél kitágítják a méhed, ahogy előttem is írták ez kórház függő, hogy 1 nappal előtte be kell feküdni, vagy csak az nap.

A tágító kellemetlen érzés, érezhetsz fájdalmat, de nem elviselhetetlen a fájdalom.

Műtét előtt elaltatnak, semmit sem fogsz érezni, pár perc múlva már ébresztenek is. Utána ismét lehetnek fájdalmaid, görcsök, vérzés. Néhány órát bent kell feküdnöd megfigyelésre, aztán ha minden oké hazaengednek.

Utána pár napig kíméld magad. 3hét múlva kontroll.

2021. jún. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!