Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz hogyan zajlik mik a...

Abortusz hogyan zajlik mik a teendők?

Figyelt kérdés
Még nem volt abortuszom és nem tudom mik a németek vissza hívőt a doki 1 hét múlva amikor állítólag kiállítják a szükséges papírokat. Azt hittem így csak be kell menni a kórházba de nem mert egyszer egy időpont egyeztetés Miskolcon alitaolag meg ellökte mármint ezek előtt kétszer konszolitáci CSVSZ es védőnővel. 5- 6 hetes lehetek.
2020. jan. 26. 10:53
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Bocsánat javitok most telefonomon írok gépen rossz a billentyűzet az a kérdés: Még nem volt abortuszom és nem tudom mik a teendők vissza hívot a doki 1 hét múlva amikor állítólag kiállítják a szükséges papírokat. Azt hittem így csak be kell menni a kórházba de nem mert egyszer egy időpont egyeztetés Miskolcon alitolag meg ellöte mármint ezek előtt kétszer konszolitáci CSVSZ es védőnővel. 5- 6 hetes lehetek.
2020. jan. 26. 10:58
 2/41 anonim ***** válasza:
91%

Ha már bizonyítható az élő terhesség, tehát lesz szívhang, a nőgyógyásznak kötelessége mindenkitől megkérdezni, hogy kívánt terhesség-e, és meg akarják e tartani. Ha a válasz nem, akkor kiállít egy papírt amivel fel kell keresni a CSVSZ-t. Ott a védőnő elbeszélget veled (ha van apja a gyereknek, akkor nem árt ha ő is megy), felvázolja a lehetőségeidet, majd kapsz 3 nap gondolkodási időt. Ha nem akarsz gondolkodni rajta, akkor is kötelező kivárni ezt a 3 napot. Utána visszamész, és közlöd, hogyan döntöttél. Ha még továbbra sem akarod megtartani, akkor kapsz egy csekket, mivel nincs ingyen a beavatkozás (csak néhány rendkívüli esetben). Azt befizeted, majd jelentkezel a területileg illetékes kórház nőgyógyászati ambulanciáján. Ott elmondják hogy tovább. Lesz egy sor vizsgálat, és kapsz egy időpontot a műtétre.

Fontos, hogy amíg a beavatkozás meg nem történik, az utolsó pillanatig meggondolhatod magad.

2020. jan. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm rögtön raírta a papíra a CSVSZ T meg szeretem volna tartani a babát de a előző nőgyógyász azt mondta nem vagyok terhes .. így fogyasztottam alkoholt dohányzás és gyógyszerek.. félek hogy ártototam neki.. 🙁🙁🙁 idegileg teljesen ki vagyok teljesen
2020. jan. 26. 11:43
 4/41 anonim ***** válasza:
75%
A 6. hétig ninca kapcsolatban veled a baba. El sem jutott hozzá semmi..
2020. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Biztosan mert tényleg erős gyógyszerek et szetem és alkohol stb kérlek szépen meg ilyen nyugtató válaszokat mert akkor még tartom a kicsikét sajnos annyira el voltam keseredve.. nézetek le most lehet alazni de sok sok frontint szetem mellette zolsana baldeviana meg cigi alkohol már kezdek össze ropani...
2020. jan. 26. 12:22
 6/41 anonim ***** válasza:
97%
Nem valószínű, hogy baja lenne, de ha kétségeid vannak, keress egy harmadik nőgyógyászat, és kérd ki a véleményét.
2020. jan. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Azt fogom tenni csak ha tényleg baj van félek hogy kicsuszok az időből
2020. jan. 26. 12:30
 8/41 anonim ***** válasza:
98%
Ha bizonyítottan beteg lesz a baba, akkor nincs határidő. Elveszik, akárhány hetes.
2020. jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
92%

Ha beteg a baba elveszik vagy megszülesztik, ott nincs korhatár. Emiatt nehogy elvetesd. Miskolcon a megyeibe vagy a városiba (Semmelweis) jársz? Arany korvinba rendel Fülöp doktor, magzatom.hu-n tudsz vele kapcsolatba lépni, genetikus, megmondja neked ha baj van, de tudok neked még neveket írni kihez menj. Ha megyei akkor Csabai Tamás doktor, iszonyú lelkiismeretes doki, nagyon precíz.

Nehogy elvetesd ha nem akarod.

2020. jan. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
54%

Emiatt ne vetesd el!

Lesznek vizsgálatok,UH.,amiknél kiderül,ha valami baj van. De nem hiszem,hogy ilyen kicsi terhességnél ezzel maradandó károsodást okoztál a babádnak. Orvos mit mond,ő is javasolja az abortuszt? Elmondtad neki,hogy csak emiatt gondolkodsz a terhesség megszakításában?

Egyébként a barátnőm 5 hetes terhes volt (nem tudta),mikor a lábára ejtette az ágyneműtartót. Nem tört el,de meg kellett röntgenezni. Egészséges babája született,aki azóta 22 éves főiskolás nagylány.

Az eddigi egészségtelen életmód nem ok arra,hogy elvetesd a babát,hacsak több orvos meg nem erősíti,hogy maradandó károsodást szenvedett. Ha nincs semmi baj,ezentúl kerüld ezeket.

2020. jan. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!