Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Felelőtlenség így megtartani...

Felelőtlenség így megtartani egy babát?

Figyelt kérdés

Még nem döntöttem el hogy megtartom vagy sem, mert nagyon bizonytalan vagyok. Tegnap jártam a nőgyógyásznál és 6 hetes terhes vagyok. 27 éves és fél év múlva diplomázom. Egyedül vagyok, a baba is egy futó kalandból fogant, így apára nem számíthatok. Nincs a környezetemben kisgyermekes barát vagy rokon így nem igázán tudom mekkora jövedelemre nem túl nagy önzőség megtartani egy babát. Nem akarom hogy nélkülözzön, vagy rossz élete legyen. Nyilván valóan nem terveztem, de őszintén szólva így 27 évesen én már késznek érzem magam az anyaságra még egyedül is. Olyan területen diplomázom ahol biztosan lesz munkám a baba után is, és diplomás gyedre is jogosult leszek, illetve a szüleim továbbra is hajlandóak állni a lakbérem, tehát nem olyan rossz a helyzet. Viszont teljesen segítség nélkül leszek, ami alapvetően nem zavar, évek óta így is egyedül élek és rengeteg át tanult éjszakán vagyok túl úgyhogy nem félek az egyedüli éjszakázásoktól, ha olyan a baba. Szóval mivel a környezetemben senkinek sincs gyereke ezért senkitől sem tudok tanácsot kérni, nem tudom a valóságban mennyibe kerül egy gyerek és hogy milyen ebbe belevágni egyedül. Ti mit gondoltok erről, felelőtlenség?


(A szüleimmel sajnos nincsen túl jó kapcsolatom és csak távolról szeretnek, nem igazán jövünk ki jól ha több napig össze vagyunk zárva, így mint fizikai segítség rájuk sem igazán számíthatok)


2021. dec. 11. 16:49
 201/203 anonim ***** válasza:
16%

199. Ez most komoly? 🤦‍♀️

Valószínűleg itt az összes hibátlan ősanya kommentelő csak akkor kufircol ha annak gyermekáldás a célja. ( tudod kizárólag mi számít 100%-os védekezésnek? Ha nem dugsz.... a többi hálószobai részlet és hogy miképpen alakult így, szerintem maradjon az ő titkuk )

2021. dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/203 anonim ***** válasza:
15%
Én nem értem hogy itt miért veszi mindenki annyira alapnak hogy ez a gyerek szenvedni fog és hú de milyen rossz élete lesz. Nekem a ti értelmezésetek szerint 'normális' családom van, anya, apa, gyerekek. Nincs rossz kapcsolatom az apámmal de ha nem lenne se tűnne nagyon fel, soha nem játszott velem, vagy ült le külön beszélgetni vagy akármi, anya csinálta mindezt, munka mellett. És a gyerekkorom 80%-t a nagyszüleimnél töltöttem, amit a mai napig életem legjobb időszakaként tartok számon.
2021. dec. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/203 anonim ***** válasza:
62%
202. A te szüleid is jobban jártak volna ha annak idején inkább sétálni mennek! 😂
2021. dec. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!