Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Felelőtlenség így megtartani...

Felelőtlenség így megtartani egy babát?

Figyelt kérdés

Még nem döntöttem el hogy megtartom vagy sem, mert nagyon bizonytalan vagyok. Tegnap jártam a nőgyógyásznál és 6 hetes terhes vagyok. 27 éves és fél év múlva diplomázom. Egyedül vagyok, a baba is egy futó kalandból fogant, így apára nem számíthatok. Nincs a környezetemben kisgyermekes barát vagy rokon így nem igázán tudom mekkora jövedelemre nem túl nagy önzőség megtartani egy babát. Nem akarom hogy nélkülözzön, vagy rossz élete legyen. Nyilván valóan nem terveztem, de őszintén szólva így 27 évesen én már késznek érzem magam az anyaságra még egyedül is. Olyan területen diplomázom ahol biztosan lesz munkám a baba után is, és diplomás gyedre is jogosult leszek, illetve a szüleim továbbra is hajlandóak állni a lakbérem, tehát nem olyan rossz a helyzet. Viszont teljesen segítség nélkül leszek, ami alapvetően nem zavar, évek óta így is egyedül élek és rengeteg át tanult éjszakán vagyok túl úgyhogy nem félek az egyedüli éjszakázásoktól, ha olyan a baba. Szóval mivel a környezetemben senkinek sincs gyereke ezért senkitől sem tudok tanácsot kérni, nem tudom a valóságban mennyibe kerül egy gyerek és hogy milyen ebbe belevágni egyedül. Ti mit gondoltok erről, felelőtlenség?


(A szüleimmel sajnos nincsen túl jó kapcsolatom és csak távolról szeretnek, nem igazán jövünk ki jól ha több napig össze vagyunk zárva, így mint fizikai segítség rájuk sem igazán számíthatok)


2021. dec. 11. 16:49
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/203 anonim ***** válasza:
29%
Azta, én nem tudom hogy keveredtem ehhez a kérdéshez, de itt néhány ember nagyon fura. Úgy csináltok mintha a világ vége lenne ha a szülei segítik pénzzel amíg 100%-osan talpra nem áll. Nem arcoskodni jöttem ide de nekem a szüleim egy lakást vettek 10 éve mikor elkezdtem az egyetemet és az ismerősi körömben nem én vagyok az egyetlen aki így költözött fel pestre az egyetem elején. Ti meg úgy csináltok mintha néhány 100 ezerért babacuccokat venni olyan lenne mintha valaki az utolsó kenyér morzsára szánt pénzét költené rá. Nekem mindegy mit csinál a kérdező csak elárum nektek hogy van aki ennél több pénzt is költ a gyerekére úgyhogy kicsit chill.
2021. dec. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/203 anonim ***** válasza:
76%
Én azelőtt sem pártoltam, hogy kiderült, hogyan fogant. Nem is érdekel, se a faszi felesége. A kérdezőnek én azt írtam le, hogy szerintem felelőtlenség megtartani a gyereket, a válaszomat pedig megindokoltam a saját véleményem szerint. Szuper, hogy vannak sztorik, hogy megtalálta valaki gyerekkel is élete párját, nem egyedi történet, a családomban is előfordul, az ismeretségi körömben is, nem járok csukott szemmel. Nehezebb. Ennyit írtam. Főleg nulla anyagi stabilitásra. Nyilván, a nagyszülői támogatás az nem anyagi biztonság. Nem voltak millióim, sem semmi luxus. Volt azonban egy társam, a férjem, biztos lakhatásom, munkánk mindkettőnknek. Ebből elég az utolsó kettő, az apuka opcionális, bár nem ideális nélküle. Főleg, ha a segítség is pontosan nulla. Más meg a putriba szüli, mert felneveli az állam, elég neki kihúzni a fiókot, elalszik benne. Így tényleg, tök normális, hogy megtartja. Ha ez az alap. Ha ez a szint. Bíztassátok csak! Lehetne a kérdezőnek normális családja pár év múlva, ha elvégezné előbb az iskolát és dolgozna legalább. De még ott sem tart. Párkapcsolat nincs, pedig építhetne. Hogy aztán együtt alapítsanak családot. De itt harcotok páran, hogy nem kell ezt. Miért? Miért ne lehetne anyagi biztonságba, kapcsolatba, családba szülni? Miért vágja el a kérdező maga és a gyerek elől is a lehetőséget? Miért érné meg neki kiszolgáltatott helyzetben maradni? Ugyan már!
2021. dec. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/203 Derjaderja ***** válasza:
75%

121. De ne viccelj már, ez a nő 27 éves és nincs munkaviszonya, eddig is a szülei fizettek neki mindent. Ez nem egy kis segítseg.

Én is pártolom, hogy sokáig segítse az ember a gyerekét, én is diplomaig, 25 éves koromig otthon èltem, sőt utána is ármenetileg kölcsönöztèk a szüleim a masik lakásukat.

De egyrészt egyetem masodik felétől dolgoztam is, másrészt otthon laktam velük, harmadrészt a lakásukban csomó mindent felújítottam (radiátor, ablakcsere, járólapcsere, festés, új szekrény), és egy fillért nem költöttek rám, a rezsimre 25 éves korom után a párezer forintos szülinapi meg egyéb ajándékokon túl. A gyerekeimre se, bár felajánlották.


Itt teljesen a szüleire van utalva jelenleg, az a fő terv. Ráadásul nekem az a bajom, hogy én tudom milyen egy rezidensképzes (tudom, a bòrgyógyásznak nem olyan), és szerintem baromi rossz lesz a picinek, ha az egyetlen akire számíthat, egy rezidens. Még ha 2 évesen kezdődne... de akkor ugye 2 évig a szülőkre kellene még támaszkodni (a 9 hónapon kívül).


Szerintem amúgy van megoldás, de 2 dolog kell hozzá:

- tartásdíj az apától (akiről jó lenne tudni, kicsoda, mert ha szakmabeli akkor nem mindegy)

- valamilyen olyan 8 órás nyugis, esetleg félig home offic munka, amit tényleg el lehet végezni akár 6 hósan bölcsibe adva a gyereket vagy akár már most kezdheti (vmiféle adatrögzítés, call center, gyógyszercégnél kisebb munkakór), és eltolni a rezidensképzést pár évvel.


Ami meg elég nagy áldozat, ha eddig erre a lapra tette az életét.

Másrészt beszélünk arról, hogy csonka családba kényszerül a gyerek, hát nem tudom, a halàlba jobb-e kényszerülni, tudom, nem érzi, én sem vagyok abortusz ellenes, de az a lény azzal a genetikai kóddal (amiben már minden benne van) most az egyszer èlhet.


Ezért szerintem mindenkinek igaza van itt.

2021. dec. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/203 anonim ***** válasza:
12%
121 vagyok, azt már le sem mertem írni hogy az én szüleim aztán félretették a képzésem diákhitelének az árát és biztosították a pénzt amiből közben éltem. Már 6 éve dolgozom de a mai napig kapok egy fix összeget tőlük havonta, hiába nem vagyok rászorulva és hiába mkndom hogy ne küldjék. Ha az egyetem alatt teherbe estem volna, a szüleim álltak volna mindent akkor is ha el se végzem az egyetemet és még úgy is az átlagnál magasabb színvonalon éltünk volna a gyerekkel. Van aki jómódú családba születik és ennyi, valószínű hogy a kérdező szülei se válnak ettől nincstelenné különben nem fizetnék. Nyilván nem tudom a hátterét de vannak olyan családok ahol ez gond nélkül belefér.
2021. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/203 anonim ***** válasza:
8%
124es totálisan igazad van, de ezért itt téged szét fognak szedni.
2021. dec. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/203 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező!


Azt hiszem, itt igazából az a döntő, hogy a szereteted felé nagyobb-e, mint a félelmeid. Nem hiszem, hogy egy gyerek életét forintokban lehetne mérni... Ahogy azt sem, hogy az lenne önzés, ha megszületne (már miért lenne rosszabb neki apa nélkül élni, mint nem élni?). Ráadásul simán lehet, hogy lesz majd olyan férfi, aki együtt szeret Titeket...


És nem igaz az, hogy "egy egyszerű műtét"... Sokakkal beszélgettem már, akik úgy érezték, hogy érzelmileg az abortusz tette őket tönkre. És azt kérdezték, hogy miért nem beszélt senki arról, hogy utána mi jön...


Ahogy írsz - én azt hiszem, van benned elég erő és bátorság, hogy ezzel a váratlan helyzettel megbirkózzál, és mindkettőtöknek esélyt adj. Drukkolok Nektek!

2021. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/203 Derjaderja ***** válasza:
90%
124. És Te se bírod elviselni őket? Szóba se jönnének mint segítség, mert olyan a viszony?
2021. dec. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/203 anonim ***** válasza:
9%

124 vagyok, nekem nem az jött le hogy szóba se jön náluk a segítség, azt írta valahol a kérdező hogy vigyáznának a babára ha kellene.


Nem mondom hogy nem bírom elviselni őket, de egy ideig mindenkinek azt mondták persze csak viccből (remélem), hogy azért kaptam a lakást hogy végre elköltözzek otthonról mert az utolsó években valamin minden egyes nap összevesztünk. Azóta egy hétvégénél hosszabb időt egyhuzamban nem töltöttem náluk. De gondolom ha nagyon rá lennék szorulva a segítségükre akkor elviselnénk egymást, főleg ha ebben egy gyerek érdekei lennének.

2021. dec. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/203 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi itt valaki nagyon frusztrált lehet, ha a neki tetsző válaszokat felpontozza azt ami meg nem tetszik lepontozza. A hasznos nem ezt jelenti drága. Szexelj egyet vagy kettőt, jót fog tenni :D
2021. dec. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/203 anonim ***** válasza:
86%
Na még adjál ilyen remek tanácsokat, aztán pár hét múlva ismét jönnek az ilyen retardált nők, hogy felcsináltak, mit tegyek...
2021. dec. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!