Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha valakiről kiderül, hogy...

Ha valakiről kiderül, hogy teherbe esett, esetleg volt már abortusza, miért jönnek azonnal azzal, hogy védekezni kellett volna, és akkor nem történt volna ez meg?

Figyelt kérdés
Miért kezdenek el azonnal ítélkezni? Sokan azonnal betámadják a NŐT (mert ugye bár a gyerek csináláshoz csak ő kel.....🙄) hogy védekezni kellett volna, és akkor nem kellett volna abortálni, és ezért ő a hibás. Ezt a gondolkodást nem tudom megérteni. Addig még okés, hogy "feleslegesen" ne vetessék el a picit, de hogy ezért azonnal le kell szólni, azt már nem. Van egy ismerősöm, aki a párjával összehozott egy magzatot tabletta mellett, és a nő autoimmun betegsége miatt el kellett vetetni, mert szinte teljesen biztos, hogy halva született volna, vagy egy két naposan meghal, és lehet, az anya is. Mikor ez kitudódott, mindenki egy utolsó....tudjátok minek nevezte őt anélkül, hogy bármi infóval rendelkeztek volna erről az esetről. Komoly válaszokat szeretnék, a szemellenzős bunkó parasztok inkább tartsák meg a véleményüket magunknak.

2022. ápr. 15. 22:47
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
50%

Én most pont ezen esek át. Második terhességmegszakításom lesz, egészségügyi okokból (igen, van ilyen, betegségekre szedett gyógyszerek miatt).

100%-os védekezés nem létezik, de persze, rossz hogy másodjára is megtörténik védekezés mellett. Azt felejtik el, hogy annak is, akivel megtörténik.

A nőgyógyász azután mondta, hogy “na, ne keseredjen el, túlesik ezen, aztán el kell felejteni”, miután majdnem elsírtam magam azokon amiket mondott.

Még csak az elején vagyok a műveletnek, remélem a kórházban nem kapom majd a megjegyzéseket. Az elsőnél nagyon korrektek és kedvesek voltak.

De ha már lett egy élő példátok, majd visszatérek a tapasztalatokkal. :D

2022. máj. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
63%

"de nagyobb reszben a no felelossege hogy vedekezzen"


Egyáltalán nem kéne, hogy az övé legyen a nagyobb felelősség,mellesleg én pont azt tapasztaltam a kapcsolataim során, hogy a pasik nem akarnak vigyázni, ugyan is rendszeresen veszekedni kellett emiatt... nyilván könnyen vannak, mikor nem nekik kell műtétre menni, ha gond van...

2022. máj. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
57%

#21-es vagyok, elég sok tapasztalatot tudok megosztani veletek.


Mint írtam, korábban volt egy abortuszom. Ott is kaptam kisebb megjegyzéseket, “jobban kell védekezni” és társai, de csak a nőgyógyásztól, aki ennek ellenére összességében normális volt, bár a CSVSZ-szel kapcsolatban nem tájékoztatott megfelelően.

CSVSZ mondta egyébként, hogy az én egészségügyi helyzetemmel tudok orvosi véleményt kérni, ami egyszerűbb és fizetni sem kell. Akkor idő hiányában ezzel nem éltem. A kórházban mindenki normális volt.


Sajnos szintén folyamatos védekezés mellett most ismét ebben a helyzetben vagyok. A műtét még hátra van, de az orvosok akiknél voltam egytől-egyig borzasztó stílusban beszéltek velem.

Kezdtük azzal, hogy ez hogy fordulhat elő másodjára és ennek ragozása 15 percen keresztül. Persze, valóban borzasztó, hogy másodjára is előfordult, szerintem ezt én is át tudom érezni, magánorvoshoz fogok majd fordulni egy jobb fogamzásgátló módszer érdekében.

Az egészségügyi vélemény megírásakor (utólag kiderült, hogy kettő kell, így vissza is mentem) többször kaptam meg azt, hogy ilyennel többet meg ne jelenjek itt, mert én magamról át akarom hárítani rájuk a felelősséget, azért mert megölök egy babát. Ezek az ő szavaik. Azt is megjegyezték, hogy örüljek, hogy egyáltalán fogadtak, mert ez nem minősül sürgősségi esetnek, időpontot kell kérni. Itt megjegyeztem az orvosnak, hogy a műtétet 12 hét után nem végzik el, és a beutaló is sürgősségire lett kiállítva. Közben az asszisztens is közbeszólt, hogy szeptemberre lett volna szabad időpont, ha nem ilyen “kedvesek” velem. Amikor mondtam, hogy addigra lassan már meg is születne a baba, széttárta az orvos a kezét, hogy ez nem az ő problémája, akkor tartsam meg.

(Tehát csak a békesség kedvéért hozzáteszem mégegyszer, hogy beutalóval mentem, amivel a véleményt kötelezően meg kell írniuk, ez nem kedvesség kérdése - ezt egyébként a kórház osztályvezetője megerősítette.)

Olyat is kaptam, hogy ha már a gyilkosság mellett döntök miért nem lehet kifizetni a 40.000 Forintot...


A kórházban remélem másképp állnak majd a dologhoz.


Engem sem vigasztal, de egyetlen 100%-os fogamzásgátló sincs. A spirálnak csak egy mm-t kell elmozdulnia, az óvszer elég ha picit sérül, a gyógyszer mellett is teherbe lehet esni, sőt még a vénás fogamzásgátlás esetében is. Persze nem gyakori esetek, és sosem számítunk arra, hogy pont velünk fordul elő.


Aki úgy áll anyagilag és nem akarja ezt a tortúrát, javaslom olvasson utána a bécsi terhességmegszakításnak. Ott a gyógyszeres is legális (9. hétig), ami sokkal biztonságosabb, mint a műtét, mivel egy “természetes vetélést” idéz elő.

2022. máj. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos egyedül az 100%, ha nem szexelsz...
2022. máj. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
15%

5 évig védekeztünk gumival, oda figyeltünk mindenre,meg terveztünk mindent. Sikerült 5 évet "balesetmentesen" védekezni. Miután eldöntöttük, hogy babát szeretnénk, az első próbálkozásból sikerült. Aki védekezni akar, az tud is. A többi mellébeszélés. Az óvszert lehet ellenőrizni, de ha az emberek ostobák és semmiről nem győződnek meg, az nem igazi védekezés. Az sem mindegy, milyen fajta az óvszer, de megintcsak ismételni tudom magam, ha valaki félvállról veszi, ne várjon pozitív eredményt. Aki saját önnön hibájából kerül ilyen helyzetbe, én is elítélem... Azért vagyunk emberek, hogy tudatosak legyünk.


Megint más, ha pl. betegség miatt kell megszakítani, és biztos van még ezer indokolt helyzet.

2022. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
63%
24es válasz miért van lepontozva? A gyógyszer sem véd max 99%ban, hiába nyomkodtok pirosat...
2022. szept. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
78%

Nincs 100%-os védelem. Néha megesik egyesekkel, pl amit említették. Én ezeket nem ítélem el. De a környezetemben senki. Viszont két esettel nem tudok mit kezdeni:

1. “megszakítással védekeztünk, nem értem, mi történhetett, mert XY 10 éve így csinálja, és nem lett terhes. Akkor nekem hogy???”

2. “nem értem, hogy lettem terhes, pedig még szoptatok és nem jött meg a mensi…”

🤦🏻🤦🏻🤦🏻🤦🏻

Aki nem akar gyereket, az védekezzen!

2022. szept. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
76%

27, sajnos van aki tényleg azt hiszi, hogy szoptatás alatt nem lehet terhes, félreinformáltak néhányan. Egy barátnőmnek pedig hiába pofáztam, megszakítással csinálták és lett is 2 gyerek is belőle...


De sokan azokba is belerúgnak, akik használják rendesen a gumit pl, gondolom a gyárihiba új infó néhánynak...

2022. szept. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
84%

28 igazad van! Sokat tévhitben vannak. De ha nem is tudnám, hogy a szoptatás nem véd, a doki kérdezi a fogamzásgátlást a 6 hetes vizsgálaton. Nem ismerek minden dokit, de nekem megkérdezték, hogyan szeretnék védekezni. 3 gyerekem van, mindhárom szülés utáni kontrollon ez volt. Előtte pedig nem javasolt a házas élet, ugye…

A megszakításhoz nem tudok hozzá szólni, csak annyit, hogy oroszrulett.

2022. szept. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 NTBS ***** válasza:
18%
Mert az abortusz egy végső megoldás. A gumi, spirál, gyógyszer kevésbé brutális mint az abortusz.
2022. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!