Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Jò döntès megtartani?Megfordul...

Jò döntès megtartani?Megfordult a fejemben az abortusz,nem is èrtem sajàt magam.

Figyelt kérdés
3napja lett pozitiv a tesztem,hàzassàgban èlek,van màr egy 3ès fèl èves kisfiùnk.Nem kimondottan tervezett baba,2èv mùlva szerettünk volna.Amièrt eszembe jutott,szègyenlem magam.Ok:Most lett bejelentett munkàm,a kisfiamnak megtudunk adni mindent,nem tudom,hogy kèpes lennèk -e a ,,nagy"mellett babàzni.Ùgy mond,egyszerű màr az èlet a fiammal.Most az volt terveinkben,hogy veszünk sajàtot,hitellel.Dolgozok,hogy ne csak a gyest kapjam.Erre terhes lettem.Imàdom a fiam,nagyon szeretem a gyerekeket.Megfogom bànni,ugye?Majd megbaràtkozok,hogy hamarabb jött a baba?1fizetèsből nehèz lesz,a fiam megszokott szìnvonalàt sem fogjuk tudni megoldani.Nem tudom mi a helyes.Pcos,rendszertelen hosszù ciklusban fogant a fiam.Ez a baba is egy kis csoda,mint ìrtam a ciklus 13.napjàn fogant egy 42-49napos rendszertelen ciklusaimmal.Szerintem nem lennèk kèpes elvetetni,nem lennèk anya.Vàltozik ez az èrzès,ha meghallom a kicsi szìvèt dobogni?Fèrjem azt mondja majd megoldjuk.
2022. jún. 30. 20:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy kérdező?
2022. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%
Ez milyen idiota konzervativ sz.r duma, hogy az életszínvonal nem számít?! Dehogy nem számít… és igen is az a felelősségteljes ember aki át tudja gondolni, hogy meg tud-e adni mindent a gyermekeinek, amit ő úgy gondol, hogy a saját szinvonala alá nem kell lesüllyedni. A szegénység rossz. Szegénynek lenni rossz.. ha valaki nem akar szegénységbe gyereket vállalni, annak joga van ezt megtenni..
2022. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
27%
#13 "ha valaki nem akar szegénységbe gyereket vállalni" akkor az VÉDEKEZIK. Nehogy már az abortusz legyen "A MEGOLDÁS" egy olyan fejlett világban, ahol kismillió módja van már a védekezésnek. Kiszakadt a gumi? Ezért kell ellenőrizni minden aktus után, ha igen, akkor eseményutáni tabletta. Antibiotikum kúra vagy hányás-hasmenés a fogamzásgátló szedése alatt? Akkor kiegészítő védekezést kell alkalmazni az adott hónapban. Na, ez a felelősségteljes gondolkodás, nem az abortusz.
2022. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
37%
Értem mi okozza a bizonytalanságod, de amiket leírtál, azok nem igazolnak egy abortuszt. Meg fogod bánni.
2022. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
35%
Mi az hogy nem akarta? Dehát nem védekezett! Akkor akarta.
2022. jún. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, ezt helyettetek nem tudjuk eldönteni, ha mindkettőtöknek belefér, akkor a megtartás is lehet jó döntés, de az abortusz is, függően attól, hogy mennyi plusz terhet jelent nektek a terven kívüli gyerekvállalás... a megtartást akkor bánjátok meg, ha ezzel túlvállaljátok magatokat és a kapcsolatotok kerül veszélybe - mert mondjuk nem marad időtök-energiátok egymásra - az abortuszt meg akkor, ha majd a tervezett időben nehezen jön össze a terhesség... mindkettő megeshet, de egyik sem törvényszerű, hogy bekövetkezzen.

Ezt egymással kellene megbeszélnetek.

2022. jún. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
44%
Én a helyedben megtartanám. A gyerekeknek is jobb, ha közelebb állnak korban, illetve írtad a betegséged, ki tudja, hogy mikor jönne össze megint egy baba, főleg abortusz után? Beszéljétek meg a férjeddel, de ha úgy látjátok, hogy menni fog, ha nehézkesen is eleinte, akkor vágjatok bele :) abba gondolj bele, hogy 9 hónap múlva a kisbabádat tarthatpd majd a kezedben, ha nem engedsz annak, hogy néhány nehézség megijesszen. Én ezt tanácsolom, de persze te/ti tudjátok, ti döntötök.
2022. júl. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
34%

Kérdés h mi lesz ha elveteted és 2 év múlva nem jön, mert pcos, rendszertelen ciklus stb.


Ennek az infonak a tukreben h latod a mostani helyzetet?

2022. júl. 1. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
31èves vagyok,fèrjem 33.Ha elvetetnènk ès mègsem lenne soha többè gyerekünk,örökkè bànnànk.Mèg lehet,hogy a kapcsolatunk is ràmenne,mert a fèrjem akarta csak èn voltam betojva.A nehèzsègek most lennènek terhesen ès az első fèlèvbe,aztàn könnyebb lenne anyagilag.Sajnos màs okbòl egèsznapos szèdülès,nem dolgozok,3hònapos szerződèst kaptam,ìgy tuti nem hosszabbìtanak.Ìgy itthon lennèk,hàztartàst vezetni közel 9hònap+2èv.Annyira összejött minden.
2022. júl. 1. 08:28
 20/23 anonim ***** válasza:
76%

Állítólag nekem is PCOS problémám van ez most az abortusz utáni kontroll vizsgálaton derül ki. Azt mondta a vizsgáló doki nagyon nehezen jön össze ilyen állapotban egy terhesség. Hát nekem mégis sikerül sajnos. Védekezés mellett. Van gyermekeim nem akartam több terhet a vállamra, nem terveztük már egyáltalán.

Férj itt is biztosított, hogy mindenben segítene hagyjuk meg a babát.

Nekem első +teszttől megvolr sz elhatározás, hogy abortusz lesz a vége.

Így utólag is a legjobb döntés volt amit nem akar az ember nem kell bevállalni. Szerencsére az orvostudomány tud segíteni

Ez az én véleményem..

2022. júl. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!