Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortuszon átesett nők?...

Az abortuszon átesett nők? Megbántátok a döntéseteket?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalatot írjatok!


Baromira bosszant, hogy csak úgy légből kapva mondanak ezt azt, hogy a nők megbánják stb. Főleg mikor a férfiak jönnek ezzel.


Én inkább azt tudom elképzelni, hogy válsághelyzetben ez inkább megkönnyebbülés lehet.



2022. szept. 17. 22:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%
Sirattam egy ideig, és azóta is eszembe jut. A meg nem született gyermekemként gondolok rá, titokban, a lelkem mélyén. Hogy már lassan felnőtt lenne, fiú lenne vagy lány, ilyenek. De nem bántam meg. Ki tudja hogy alakult volna az életem vele. Évekkel később mentünk csak szét az akkori párommal, ami akkor nagy csalódás volt nekem. Azóta már persze egyértelművé vált, hogy nem lett volna együtt jövőnk. Valószínűleg egyedülálló anyaként küzdhettem volna végig életem nagy részét, ahogy anyám is tette. Összegezve: bánom-e az abortuszt? Azt bánom, hogy 18 évesen annyira kis hülye voltam, hogy teherbe estem. De azt nem bánom, hogy utána így döntöttem. Bocsánatot kértem akitől kellett, és ennyi. Az exem lehet, hogy bánja, mert neki azóta sincs gyereke, pedig vágyna rá. De ez nem az én problémám.
2022. szept. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
98%
Bánom, de nem volt más választásom. Az akkori párom szedett egy gyógyszert, ami káros lehet a magzatra és ezért az orvos javaslata volt. Sokszor gondolok rá, mert van egy fiam azóta és várjuk a kistesót. Az akkori kapcsolatomat tönkretette az abortusz, nem tudtunk ezen túllépni. Tudom, ha nincs az egészségügyi kockázat, akkor másképp lett volna.
2022. szept. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem bánom, de mai napig nem tudom feldolgozni. A 2 később született gyermekem miatt tudom, hogy akkor ott jó döntés volt. Az akkori "párom" nem hagyta abba, amikor kértem, hogy ne folytassuk a szexet. Persze gumit minek húzzon, azt is hiába mondtam neki, hogy legalább azt húzza fel. Nem fordulhattam senkihez, hisz a szó szoros értelmében nem megerőszakolás volt, mégis úgy éltem meg. 2 hétig azt se tudtam hol vagyok, valószínűleg sokkot

is kaphattam, de rég volt már. Kiderült, hogy terhes vagyok, akkor nem akartam semmiképpen elvetetni, de a "párom" sz.rt az egészre nagy ívben. A munkáját ott is hagyta, semmi felelőssegérzete nem volt. Titkoltam egy ideig, de anyám észrevette, aztán "támogatnak mindenben", de leginkább azt támogatnak, ha elvetetném. Utólag szerintem is jó volt, hogy ezt mondták. Egyedül (nyilván ezután nem maradtam azzal a f.sszal) 18 évesen ez volt a legészszerűbb döntés.

Azt a megaláztatást viszont soha nem fogom tudni feldolgozni, amit 1 ember kivételével mindenkitől kaptam, akivel a folyamat során találkoztam. Orvosfóbiám lett, amit a 2 kihordott terhességem alatt sikerült később legyőznöm.

És a mai napig számolgatom hány éves lenne, és vajon milyen lenne, és ha megtartom, akkor is összejött volna velem a férjem, vagy akkor rám se hederít, és a 2 gyermekem se lenne most.

2022. szept. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%
Nem
2022. szept. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Katona Dius ***** válasza:
87%

Én úgy gondolom (magán vèlemèny), ha valakinek megvolt rá az oka akkor,hogy elvetesse, az nem igazán bánta meg,mert az ok az idő múlásával nem változott. Ha nem volt megfelelő az anyagi háttér, később hiába lett az,akkor nem volt. Ha otthagyta apuka,akkor később hiába talált megfelelő párt,akkor nem volt ott. Stb.

Aki azért mert csak miért ne,abban meg nincs annyi lelkiismeret,bogy később megbánja.

2022. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem volt semmiféle megbánás, megkönnyebbülés volt. Sosem akartunk gyereket a férjemmel, és ez nem változott azóta sem. Anyagilag sem férne bele.
2022. szept. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nagyon álságos ahogy ezek az életvédők turkálnak más nők magánéletében. Az első trimeszterben joga van minden nőnek eldöntenie, hogy akarja-e ezt a nem tervezett terhességet vagy sem.


Nekem soha nem volt abortuszom, ha mégis úgy alakulna én még a beteg babát is megtartanám, de ez az én döntésem lenne.

Attól mert én így gondolom senkit nem kényszeríthetek rá, hogy más hogyan cselekedjen, hiszen minden élethelyzet más és más.

2022. szept. 18. 16:38
 18/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem bántam meg. 26 éves, házas nőként estem teherbe. Akkor nem fért volna bele az életembe. 4 évvel később már akartam és lett is.
2022. szept. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
91%

Sziasztok. Sajnos én nemrég épp benne voltam ebben a helyzetben 😕

Sajnos védekezés mellett teherbe estem, amit 8 hetesen tudtam meg. Az első "menstruációm" időben jelentkezett csak gyengébb, enyhébb volt, a második viszont már kimaradt. Onnan sejtettem hogy valami nincs rendben mikor terhes tüneteket kezdtem el érezni, és úgy csináltam egy tesztet ami egyértelmű pozitív lett. Teljes pánik fogott el mert tudtam hogy nem tudok babát vállalni, és nem is akartunk többet férjemmel, nem azért mert nem szeretem a gyerekeket hanem azért mert van 3 kiskorú gyermekem, a legkisebb épp 3 éves lesz, én 8 éve vagyok itthon a gyerekekkel, mert szoros a korkülönbség köztük, gyorsan jöttek egymás után. Ők tervezett babák voltak. A másik szempont hogy jelenleg csak férjem dolgozik, az én gyedem pedig nagyon csekély volt ezelőtt, albérletben lakunk, 3 gyermekkel sem könnyű, de amit lehet biztosítunk és megadunk nekik de még egy gyermeket albérletbe egy kereset mellett már felelőtlenség lett volna részemről bevállalni. Sajnálom hogy így kellett döntenem, de inkább megnyugvást érzek mint megbánást. Végül kiderült hogy a fogamzásgátló amit szedtem már nekem 3 gyermek után gyengének bizonyult az orvos szerint, ez okozhatta a balesetet. Kapok új gyógyszert és nagyon bízom benne több ilyen nem fog velem előfordulni mert 3 gyermekes anyaként borzasztó volt amit éreztem egy nem várt terhességgel kapcsolatban, közbe ránéztem a gyermekeimre és egy szörnynek éreztem magam azért amit tennem kellett.

2022. szept. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
97%

Nem. Jó okom van az abortuszra, és bár mindent megteszek, hogy ne essek teherbe, sajnos nincs száz százalékos védekezési módszer, csak az önmegtartóztatás. :(


Nem járok havonta ab-ra, egy francokat, de amíg Mo-n nincs lehetőségem elköttetni magamat, addig ha az esemény utáni sem hat, nincs más megoldás.

2022. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!