Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miket tegyek, ha holnap műtenek?

Miket tegyek, ha holnap műtenek?

Figyelt kérdés

A doki az kb 5percig látott és nagyon hamar lezavart.

Megvizsgált, kiírta a 3szemes gyógyszert, adott időpontot és rohant is egy műtétre.

Holnap reggel 7re kell bemennem. Azt mondták ma könnyebb ételeket fogyasszak. Pontosan miket lehet miket nem?

Műtét után miket ihatok? Rostos üdítőket vagy egyenlőre csak vizet?

Az evésre háztartási kekszet és ropit mondtak, hogy legyen nálam.

Ruhának köntöst, hálóinget, papucsot, betétet mondtak.

Tudom attól is függ, hogy mennyire leszek jól, de körülbelül mikorra engednek ki egy ilyen műtét után?

Illetve a műtét után mennyire fájdalmas az első pár óra? Mert otthon saját közegemben átvészelek bármilyen fájdalmat. Csak szeretném, ha hamar kiengednének, hogy otthon pihenhessek.

Minden tanácsot előre is köszönök



2022. nov. 29. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

A legfontosabbat nem írtad le.

Milyen műteted lesz (mondjuk a temakörből itélve missed ab). Mrnnyire előrehaladott terhesség volt? Milyen gyógyszert kaptál?

2022. nov. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, bocsánat nem írtam bele a kategória miatt .

abortusz lesz.

500mg Azi Sandoz filmtabletta 3db

2022. nov. 29. 10:13
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

A tabletta antibiotikum. Nem tudom miért adták, biztos okuk volt.


Nekem missed ab műtétem volt, 9hetesen. Az ugyan az, mint az abortudz, csak szívhang nélkül.


Este 6ig ehettem-ihattam bármit, onnan semmit.

Reggel 7re kellett bemennem az ambulanciára.

11ig ültem és malmoztam

Akkor csináltak egy uh-t, kísértek fel osztályra.

Kaptam egy hálóinget, vagyis ilyen hátul kötős műtős ruhát, azt kellett felvennem meg papucsot.

1kor vittek a műtőbe (hozzáteszem este 6óta semmit nem ettem, ittam)

Kaptam egy inekciót, elaltattak.

Kb 20perc után ebresztettek. Visszatoltak a szobába, kellett 2 órát aludnom. Kb az altató pont úgy is hatott, 2 órat aludtam.

Utána felöltöztem, vissza utcaiba.

Ennem-innom kellett, az mindegy volt mit. Amit vittem, nem adtak vizet sem.

És elvileg en így 4kor mehettem is volna haza. Csak épp a záromat nem voltak hajlandók megírni, csak este 7re 😡 akkor mehettem haza.


Papucsot kellett vinni, betétet, enni, inni. Ha akarsz zuhanyozni, akkor törölközőt. A hálóruha meg nem tudom, nekem nem kellett.


Nekem a vérzés utána nem volt erősebb egy mensinél. A görcs is kb kibt első napokban.

Én nem nagyon pihentem utana sem (1.5éves volt akkor a fiam, eselyem nem lett volna).


1#

2022. nov. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Műtét előtt nem lehet sem enni sem inni éjfélig ihatsz csak, utána majd mondják mikor kezdhetsz enni, inni
2022. nov. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4


Tudom, a kérdés a műtét utánra szólt. Direkt így is írtam.

2022. nov. 29. 15:32
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

4 vagyok, átolvastam megint, de nem egyértelmű a kérdés, kesze kusza.

Utána ha engednek enni első 1-2 órában könnyű kaja, zsemle, kifli, keksz, víz, ha nem hánysz(altatás miatt) akkor utána bármit.

Nekem nem volt fájdalmam egyszer sem a 14hetes megszakítás után sem(csak lelki), a kissebb missedeknél sem volt semmi.

Nekem a mensi sem járt görcsel, és a vetélésnél is minim@lis volt. Kb 6 óra után ki is engednek, ha minden rendben.

2022. nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A betétes bugyit készítsd az ágy mellé vagy a párna alá fekve vedd fel mindenképp.
2022. nov. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!