Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem kívánt terhesség.Tartsam...

Nem kívánt terhesség.Tartsam e meg a babát,de mi történik akkor ha rámegy a házasságom?

Figyelt kérdés
Van egy 3éves gyerekünk,most 6hetes terhes vagyok,nem volt tervezett.1hete tudtam meg,hogy terhes vagyok,azonnal éreztem,hogy nem akarom,de mégis próbáltam elfogadni.A férjem örült neki,persze ő is tudja,hogy ez nem fér bele a jelenlegi életünkbe,de azt mondta megoldjuk és segíteni fog mindenben.Sajnos napról napra rosszabbul éreztem magam a terhesség miatt és ezt ő is látta rajtam,így azt mondta vetessük el,mert neki sincs már így meg a lelkesedése azok után,hogy én igy viselkedem.Hétfőre kaptam időpontot a nőgyógyászhoz,már elmondtam,hogy abortuszt szeretnék.De mióta meg beszéltük a férjemmel,hogy akkor nem marad a baba alig kommunikál velem,nem keresi a társaságom,haragszik rám.Így már nem vagyok benne biztos,hogy jól döntöttem,mi lesz ha rámegy a házasságunk erre az egészre? Teljesen elbizonytalanodtam.Haragszom magamra de közben tudom,hogy jó döntést hozok.De mi van,ha később meg bánom és már késő lesz a házasságomnak pedig annyi,azt hogy tudnám feldolgozni.Volt valaki hasonló helyzetben,ti hogy döntöttetek?

2023. jan. 29. 12:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
45%
Még mindig könnyebb még egyet csinálni, ha meggondoljátok magatokat, mint 18 évig gondoskodni valakiről, akit a hátad közepébe sem kívánsz. pláne ha nem is futja rá
2023. jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

Elsősorban a te döntésed, mert a te tested. De ugyanúgy neki is joga van beleszólni, mert az ő gyereke is.


Talán kellene erről egy mélyebb beszélgetés, nem csak annyi, hogy én akarom, én meg nem.


Mi az, ami miatt nem férne bele az életetekbe még egy gyerek?

Úgy érzed, nem tudnád szeretni? Nincs rá pénzetek?


A férjed miért szeretné mégis, mi az ő álláspontja?

2023. jan. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

2gyereket szerettünk volna mindig is,erről sokat beszéltünk.

Anyagi háttér megvan hozzá.

Inkább az én érzéseim,életem az ami miatt nem tudom,nem akarom elfogadni.

Arra készültem,hogy újra dolgozhatok a gyerek elmegy óvodába,mivel nagyobb már könnyebb vele és néha magunkra is jut egy kis idő.

Viszont az éven terveztünk elköltözni,ahol nem igazán lenne segitségünk.

Néha így is egy idegroncs vagyok és ha ehhez jönne még egy pici baba,nem vagyok benne biztos,hogy mentálisan bírnám. :(

Az igazat meg vallva a házasságunk sem a legboldogabb,persze ki az akinek felhőtlen a kapcsolata,valószinűleg nagyon kevés ember.

2023. jan. 29. 12:48
 4/29 anonim ***** válasza:
88%
Tehát te magad és a kapcsolatod is eleve sz/rul áll, te sem ezt akarod, akkor nem is kérdés a kérdés
2023. jan. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%
Szertném ilyen érzésekkel nem szabad megtartani. Fájdalmas, de majd túl lesz rajta a férjed. Inkább vetesd el, mint azt érezze majd,hogy te nem szereted,nem akartad őt. Az egy életre kihat a gyerekre. Mindig lesz benne egy fájdalom, egy hiányérzet. Pláne ha a tesóját meg imádod,őt is meggyűlölheti.Engedd el. S legközelebb figyeljetek a védekezésre!
2023. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
*Szeretném-szerintem.
2023. jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ez teljesen igaz!
2023. jan. 29. 13:04
 8/29 anonim ***** válasza:
89%
Ennek a házasságnak már úgyis lőttek. Ha megtartjátok azért, ha nem, azért és te magad is írod, hogy szar a kapcsolat. Rossz kapcsolatba gyereket vállalni öngyilkosság.
2023. jan. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%

Ha megtartod te készülsz ki, ha nem, a férjed még inkább elhidegül, a házasság megy tönkre.


A férjed biztosan nem fogadja el, ha elveteted? Ennyire vágyik a családra úgy, hogy gondjaitok vannak? Ezeket meg kell tőle kérdezni.

Másrészt neked biztos ennyi gondod van, mint ahogy leírod, vagy csak magadat gerjeszted, mert feszült vagy?

Ha most meglesz a második gyerek, még 2-3 évet otthon maradsz, aztán dolgozhatsz a kövi 40 évedben még látástól vakulásig. Letudnád most a nehéz részt, nem lenne nagy korkülönbség a gyerekek közt sem.

Férjed említette hogy többet fog segíteni is. Egy költözésben pedig amúgy sem te cipelnéd a kanapét szerintem. Túl idegeskeded.


Persze ha más gondjaitok vannak a kapcsolatban, az megint más tészta, úgy inkább talán nem most van ideje bővíteni a családot. De amiket mondtál, azok csak túl gondolás eredményei szerintem.

2023. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Azt mondta elfogadja és megérti a helyzetem,az okokat,hogy miért nem szeretném megtartani,de ezt megmondta nekem őszintén,hogy nem tudja milyen hatással lesz ez a házasságunkra.Érthető,hogy rosszul érinti,hisz ha rajta múlna megt artaná a gyereket.

Ezek apróságok amiket ide leírtam,talán a fő ok,amiért nem szeretnék még 1gyereket,mert a házasságunk nem olyan,hogy bele férne.Az igazat megvallva,már nem egyszer gondolkodtam azon,hogy milyen lenne ha elvállnánk.

Azt hiszem először a házassagunkon kellene dolgozni,és ha sikerül változást elérni,akkor talán jöhetne egy második gyerek,de jelen helyzetben nem érzem azt,hogy megfelelő az időzités,bármennyire is lesz rossz miután elvetetem.

2023. jan. 29. 13:41
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!