Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem kívánt terhesség.Tartsam...

Nem kívánt terhesség.Tartsam e meg a babát,de mi történik akkor ha rámegy a házasságom?

Figyelt kérdés
Van egy 3éves gyerekünk,most 6hetes terhes vagyok,nem volt tervezett.1hete tudtam meg,hogy terhes vagyok,azonnal éreztem,hogy nem akarom,de mégis próbáltam elfogadni.A férjem örült neki,persze ő is tudja,hogy ez nem fér bele a jelenlegi életünkbe,de azt mondta megoldjuk és segíteni fog mindenben.Sajnos napról napra rosszabbul éreztem magam a terhesség miatt és ezt ő is látta rajtam,így azt mondta vetessük el,mert neki sincs már így meg a lelkesedése azok után,hogy én igy viselkedem.Hétfőre kaptam időpontot a nőgyógyászhoz,már elmondtam,hogy abortuszt szeretnék.De mióta meg beszéltük a férjemmel,hogy akkor nem marad a baba alig kommunikál velem,nem keresi a társaságom,haragszik rám.Így már nem vagyok benne biztos,hogy jól döntöttem,mi lesz ha rámegy a házasságunk erre az egészre? Teljesen elbizonytalanodtam.Haragszom magamra de közben tudom,hogy jó döntést hozok.De mi van,ha később meg bánom és már késő lesz a házasságomnak pedig annyi,azt hogy tudnám feldolgozni.Volt valaki hasonló helyzetben,ti hogy döntöttetek?

2023. jan. 29. 12:33
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
64%

10


Ebben az esetben igazad van. Vetesd el és ha megfelelővé lehet még csiszolni a kapcsolatotokat, akkor vállalj másodikat. Arra szülni, hogy utána elválj és 2 gyerekere legyen gondod egyedül nem jó ötlet.

2023. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
77%
Ugyan en ennek a házasságnak igy már sok esélyt nem adnék, esetleg mond a férjednek hogy, ha otthon marad a gyerekkel ő akkor megtartod de te nem vagy képes még két évet otthon lenni.
2023. jan. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
58%
Kedves Kérdező! Én a helyedben megtartanám. Az egy valós félelem, hogy az abortuszra rámenne a házasságotok. Ha viszont megtartanád a kicsit, még sok minden változhat a várandósság alatt az érzéseiddel kapcsolatban. Ezek az érzések természetesek, hiszen még váratlanul érhetett ez az egész. Minden jót kívánok!
2023. jan. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
65%
Megértem, hogy zavarodott vagy, hogy váratlanul ért. De azért azt gondold át, hogy egy abortuszt cipelni egy életen át nem túl jó dolog. Persze a gyermeked felelősség, és életre szól, de az abortusz is. Akárhogy is, a gyermeketekre mondasz nemet, úgy, hogy már él. A házasságotokon dolgozni napi szinten kell. Gyermektől függetlenül. De arról, hogy megfogant, ketten tehettek. Most fogant. Az élet meg rövid. Lehet mire úgy érzed minden tökély, késő. Szerintem a körülményeken kell változtatni, átgondolni, hogy hogyan könnyíthető az életetek, hogyan tudsz te is feltöltődni, felkészülni akár a 2 gyermekes életre. Miután megszületik, akkor sem mindent alárendelni a gyermekeknek, hanem úgy intézni a dolgokat, hogy Te is levegőhöz juss, hogy ne azt érezd, hogy a hullámok alatt fuldokolsz!
2023. jan. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
54%

Semmiképpen nem tartanám meg, ha a pár két tagjának a véleménye különbözik. Persze nyilván rámeHET a kapcsolat adott esetben, mint minden jelentős véleménykülönbségre, de szerintem arra megy rá inkább, ha a véleménykülönbség mellett megtartják, mint ha nem... (nálunk pl. pont arra ment rá, hogy a szintén "besikerült" terhességet az exem megtartotta, hiába voltam határozottan ellene.) az ok meg baromi egyszerű és kézenfekvő, amíg az abortuszt csak tudomásul kell vennie a megtartást akaró félnek, addig a megtartás aktív cselekvő részvéletlt kíván attól is, aki nem tartotta volna meg...és hát sokkal egyszerűbb valamit szimplán tudomásul venni, mint a saját meggyőződésünk ellenében cselekedni...

Pusztán annyi leHET a különbség, hogy abortusz esetén a férjed lépne nagyobb eséllyel, megtartás esetén meg te.

2023. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
65%

1Léna, most meg a Kérdező érezheti teljes joggal, hogy a férjét "Nem érdeklik az ő tevei, az ő vágyai" 1:1

A meggondolásnak meg komoly időkorlátja van, a Kérdezőnek mihamarabb el kell döntenie, hogy mit akar, hogy ki ne csússzon a határidőkből, amíg még egyáltalán döntést hozhat...

Emellett az sem elhanyagolható tény, hogy ha elveteti és elválnak, akkor egy gyerekkel marad egyedül, ha meg megtartja és azért válnak el, akkor két gyerekkel, amiből az egyiket nem szabad akaratából vállalta, a háta közepére sem kívánta...

2023. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem adjátok örökbe de mivel hogy a férjed akarja a babát így rámehet a házasságod.
2023. febr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
68%

#18, a lehető legrosszabb megoldás ebben a helyzetben, amivel mindenki csak veszít... ráadásul a férj beleegyezése nélkül nem is tudja örökbe adni a Kérdező, a férj meg valszeg nem fog beleegyezni... de nézzük sorban:

A kérdező veszít, mert ki kell hordania a nem kívánt terhességet meg meg kell szülnie...

A férj veszít, mert nem lesz gyerek...

És a gyerek is sanszosan veszít, mert ebben a felállásban soha sem fogja megérteni, hogy "miért nem kellett"

2023. febr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
65%

Fel tudsz nevelni kettőt EGYEDÜL?


Mert egy eleve szr házasságba szülni = neked kell gondskodnod róla, miután a férjed megunja és lelép.

2023. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
47%
Ha erre megy rá a házasságod, jobb is ha megszabadulsz egy ilyen pasitól. A párom milliószor fontosabb mint egy baleset, egy nem tervezett pár hetes embrió. Soha nem vállalnánk úgy gyereket, hogy az egyikünk nem akarja. Annyit nem ér.
2023. febr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!