Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akik házasságon belül nem...

Akik házasságon belül nem tartották meg a babát, megbántátok? Vagy fordítva ?

Figyelt kérdés

Férjemmel mindketten szegényebb családból jövünk és abban mindig egyet értettünk, hogy csak akkor alapítunk családot, ha van egy stabil anyagi helyzetünk, saját lakásunk és nem azt kell nézzük, hogy elég-e a hónap végén a pénz. Most is erre gyűjtünk, de még kb 3-4 èv vàlaszt el, hogy meglegyen amit akarunk. Közben kiderült, hogy spirál mellett terhes maradtam. Iszonyú sokat agyalunk, hogy mit tegyünk, a szívunk szerint örülünk is, de közben mindketten tudjuk, hogy ha most megtartjuk talán sosem érjük el azt a biztonságot amit szerettünk volna és a gyereknek sem tudnánk megadni mindent. Igen, ilyenkor nekem is eszembe jut, hogy mások sokkal nehezebb helyzetben is megtartották, de őszintén én mindig is sajnáltam őket… hogy vagy egész életükben roskadoznak a hitel visszafizetéért vagy a lakbért osszàk szorozzák. Egy kis vállalkozást is elakartunk indítani, hogy hamarabb gyűljön a pénz, de erre gyerekkel max èvek múltán volna lehetőség. A mostani árak pedig nem valami nyugtatóak. Fàj a szívem, de arra hajlunk, hogy majd akkor vállaljuk be amikor biztosan készen állunk rá. Az esetleges problémák, betegségek stb szintén közte játszhatnak, amit ennyi megtakarítás nem fedezne. Ha minden jól megy, kb 29-30 éves koromban vállalhatnám, úgy gondolom az sem késő, ha a jobb jövő a tét.

Akik voltak már hasonló helyzetben tudjatok pár tanácsot és véleményt írni? Mennyire bántátok meg, hogy “elengedtetek” egy babát? Úgy érzem nagy hatással van rám, nem tudom melyiket bánom meg jobban. De hosszú tàvon biztosan nyugtalanítana, hogy nem teremtettünk meg mindent amit akartunk neki.


2023. aug. 14. 16:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
69%
Én erre annyit tudok írni, én megtartottam, mellette tanultam, meg tanulok még most is mivel kicsi, és mellette egyedül kell haladnom már… megbánni semmiképp nem fogod ha meg tartod és amugyis szeretnél gyermeket. De!! Ez a te életed, ha neked az anyagi fontosabb tényező meg a karrier mint a gyerek, akkor ne tartsd meg szerintem csak ezért, te életed és ténylegesen nehezítő körülmény a gyerek, főleg ha nincs egyéb segítség.
2023. aug. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
54%
Írtam egy hosszabb választ, de töröltem. Lelkiismeret furdalást okoz írnom, nem akarok se pro, se kontra befolyásolni senkit, ha egy életről van szó. Ha úgy látjátok jónak, szülessen meg, én nem fogok egy emberélet ellen beszélni.
2023. aug. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
A mi helyzetünk kicsit más, súlyos betegség miatt nem vállaltuk, mert nem tudtunk volna élhető életet biztosítani neki és a már meglévő gyerekünknek. Szomorú helyzet volt, de nem bántuk meg a döntést. Milliónyi élethelyzet van és én azt vallom, hogy az embernek mérlegelnie kell az életminőségét és a lehetőségeit.
2023. aug. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
82%

Én szegény családban nőttem fel, a kisgyerekkorom a nélkülözésről szólt, olyan szinten amihez traumatikus élmény is kapcsolódik. Tönkretette a fiatalkoromat, és nagyon sokáig tartott feldolgozni már felnőttként.

Soha nem vállalnék gyereket megfelelő anyagi biztonság nélkül. Ha arról van szó, inkább nem vállalunk egyáltalán, minthogy azt kelljen számolgatni, hogy van e pénz hónap végén pelenkára, vagy a gyógyszerére ha beteg lesz, vagy bármi másra. Jelenleg is úgy állunk, hogy nincs pénz gyerekre. Nem fogok csupasz seggre potyogtatni, hogy aztán a facebookon tarháljak ruhát, játékot, pénzt, akármit, az ilyen borzasztó gusztustalan és netto felelőtlenségnek tartom.

Egyszer én is teherbe estem véletlenül. Nem volt kérdés. Mi nem akartuk megtartani. Hatalmas megkönnyebbülés volt, a tudat, mikor már nem voltam terhes. A lehető legjobb döntèst hoztuk az abortusszal! Egyáltalán nem bántuk meg. Azt bánnám, ha felelőtlenül vállaltuk volna, és nélkülöznie kelljen. Most sem állunk úgy anyagilag, hogy gyerekünk legyen, így ez még mindig nem opció.

Egy felelős ember számára Az anyagi tényező a legfontosabb kérdés, amellett, hogy az ember akar e gyereket. Mivel ingyen még mindig nem lehet fizetni a boltokban azokért a dolgokért, amikre a gyereknek szüksége van. A rezsiszámlákról nem is beszélve. Mert ugyan mi elvagyunk akár 18-20 fokon is otthon, de egy kisgyereknek már melegebb kell. Azaz a számlák is magasabbak lesznek.

2023. aug. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
71%
Kemény, amit a 4. ír, de teljesen egyetértek.
2023. aug. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
73%
Én nem vállalnám a gyereket anyagi biztonság nélkül. Senkinek nem tennél szívességet azzal, hogy nyomorgásra ítéled magatokat és semmi nem öli meg olyan gyorsan a kapcsolatokat, mint a folyamatos egzisztenciális stressz.
2023. aug. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam, hogy nem vagyok “rossz” ember amiért nekem is szinte az első helyen áll az anyagi tényező. Anyukámmal beszéltem a témáról, ő nem tudja hogy az vagyok de elméletben felhoztam. Szerinte ez áldás, szóba se jöjjön hogy nem neveljük fel, majd ő segit mindenben(pénze neki is alig van)

Kezdtem szörnyen érezni magam, mert tini sem vagyok, házasságban élek és az anyagiak ennyire befolyásolnak. De a józan ész azthiszem most fontosabb.

2. Ird le nyugodtan, nem kampányolás, senki más nincs aki atérezné a problémám és tudna tapasztalatból beszélni .

2023. aug. 14. 17:30
 8/28 anonim ***** válasza:
73%
7) Így van, a pénz nem "kapzsiság ól" fontos, hanem KELL az élethez és a biztonsághoz, megkerülhetetlenül. Én megértelek, nagyon sok anyagi helyzet van, amikor egész egyszerűen nem észszerű döntés vállalni egy gyereket, akit nem engedhet meg magának az ember normális életminőség mellett.
2023. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
*kapzsiságból
2023. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%

Örökbefogadott barátnőm van az ikertestvérével, akik nem tudják az okát, hogy miért nem kellettek a biológiai "anyának" de hálásak neki mindketten, hogy adott lehetőséget ahhoz, hogy normális szülők kezébe akadjanak. Igaz, nem vette fel őket a pénz soha (meg most se), de mondja mindig, hogy hogy tudja mi az az őszinte szeretet, törődés, míg más gyermek hiába saját, a szülei nem akarták, nem szerették igazán.


Úgyhogy szerintem nem rossz ötlet lenne az örökbefogadás, ha nem vagy biztos abban, hogy megbánnád, vagy se az abortuszt és semmiképpen nem akarjátok vállalni a kicsit.

Vannak béranyák, nem tudom teherbeesés után vannak-e olyan párok, akik örökbefogadnák, de személy szerint inkább az, mint az abortusz.

2023. aug. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!