Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz!Ugye,hogy a legtöbb...

Abortusz!Ugye,hogy a legtöbb esetben a nő azért választja az abortuszt,mert nem kap elég támogatást a párjától, családtól a gyereknevelésben? Így aztán egyedül "nem meri" megtartani?!

Figyelt kérdés
Persze vannak olyan helyzetek,hogy nagyon fiatalon becsúszik a baba,tizen évesen,de most nem erre gondolok,hanem olyan esetre,amikor van férj,csalad stb,de mindenki ellenzi,esetleg csak az érintett nő tartaná meg.Nyilvan van ezerféle indok,hogy miert jott rosszkor,de ha lenne csaladi tamogatas,akkor megtartana.Ehhez kapcsolódoan erdekelnenek velemenyek,de erintettektol.

2023. szept. 26. 13:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem tudom. Ahány élethelyzet, annyi ok az abortuszra.


Nálunk pl iszonyu sok támogatás lett volna a család részéről, páromtol.

En azért nem tartottam meg, mert magamat nem akartam kitenni egy ujabb terhességnek.


Ismerősi körben akinek volt abortusza, ugyan ez volt az oka.

2023. szept. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
igen,ez igaz,hogy ahány eset,annyi féle,engem érdekel,köszi,hogy megosztjátok :)
2023. szept. 26. 13:33
 3/27 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk anyukám a negyedik terhességet szakíttatta meg. Meghalt hirtelen, 24 évesen az ikertestvére, és a nagymamám a hírre infarktust kapott. Ott maradt a beteg nagyapám, a nagynéném pár hónapos kislánya, mi hárman tesók... Egyszerűen az utolsó gondolata volt, hogy bevette-e a gyógyszert, ahogy szokta.
2023. szept. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%

Így igaz ahogy első irja. Ahány ember, annyi féle indok.

Nálunk sajnos azért nem maradhatott meg a baba,mert az anyagi helyzet nem engedte. A meglevők mellé nem voltunk abban biztosak,hogy egy újszülöttnek is tudjuk biztosítani azt amire szüksége van. Mellesleg nálunk a család sem támogatta volna a döntést. Én megtartottam volna egyedül is, de ketten sem tudtuk volna normálisan eltartani nemhogy én egyedul...

2023. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Akiket ismerek:

Anyám még az esküvő előtt teherbe esett apámtól, nem tartotta meg.


Osztálytársam elsős gimisként esett teherbe, még 15 éves sem volt. Azt sem tudta, ki a gyerek apja.


Egy ismerősöm épp olyan gyógyszereket szedett, amikor - nem tervezetten - terhes lett, amik miatt az orvosok a megszakítást javasolták. Szerintük biztosan súlyos beteg lett volna.


Egy másik ismerősöm unokahúga amúgy is túl fiatal és alkalmatlan lett volna (drogok, piálás, alkalmi kapcsolatok, mentális betegség + az anyja egyedül nevelte, aki alkoholista volt) az anyaságra, de volt neki egy komoly nőgyógyászati problémája, ami miatt abortuszt javasolták neki. Szerintem mindenki jobban járt így.

2023. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
hmm.... :(
2023. szept. 26. 15:06
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

Én sajnos olyan helyen élek ahol az abortusz illegális szivhang kimutatása után. Mi terveztük a babát de sajnos az első terhessegemnel nem fejlődött tovább. (Embrió sem volt)

Féltem hogy nem fogják megcsinálni a művi befejezést, de végül megengedtek.


Szerintem változó okok miatt dönt az ember az abortusz mellett.

Ha itt legális lenne, én pl súlyosan károsodott magzatot elvetetnek vagy ha az én egészségemet kockáztatna.

2023. szept. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
100%
Ez lehet az egyik ok, de nem az egyetlen.
2023. szept. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
12%
Akiket én ismerek, azért volt abortusz, mert ők nem akarták. Majdnem mindenhol lett volna segítség, egyik helyen a férj sírva könyörgött. Ők mondjuk el is váltak rá fél évre ez miatt.
2023. szept. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Sírva könyörgött,uhh dejo neki :))) mármint h ekkora tamogatottsaga volt benne
2023. szept. 26. 18:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!