Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A párom beleszólhat-e abba,...

A párom beleszólhat-e abba, hogy legyen abortusz vagy ne legyen, vagy egyedül döntök?

Figyelt kérdés
Ezt most jogilag kérdezem és előre kérem azokat, akik azt írnák, hogy meg kell beszélni, hogy ne ezt tanácsoljátok. Nincs rajta mit megbeszélni, nem akarom megtartani, de azzal jön, hogy az ő gyereke is és joga van eldönteni, és ügyvédhez fog fordulni.

2012. okt. 25. 01:50
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
63%
Ez a te dontesed, sehol senki nem veszi figyelembe a velemenyet, tehat nem szolhat bele!!
2012. okt. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
70%
Jogilag nincs beleszolása.
2012. okt. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
58%
jogilag az dont aki kihirdja es megszuli.Az apa nem dont se a megtartasrol se az abortuszrol.Ugyved max gyerektartast tud elintezni ha megtartod .Ez van a jog a not vedi.
2012. okt. 25. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
52%
Nyugodtan fordulhat ügyvédhez, ez egyedül a te döntésed, ne hagyd, hogy befolyásoljon, ha te már átgondoltan döntöttél.
2012. okt. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
69%
Abba,hogy megtartod-e természetesen nem szólhat bele, de hogy segít-e a felnevelésében a gyerektartáson kívül, az az ő döntése!
2012. okt. 25. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
56%
Elméletileg elképzelhető egy ilyen esetben a per, de nincs a világon egy bíró sem, aki egy nőt a terhessége megtartására kötelez héten. Szóval ne aggódj. Kitartást es sok erőt neked.
2012. okt. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
41%
Jogilag nincs beleszólása, Magyarországon senki sem kényszeríthet egy nőt sem a terhessége kihordására, sem a terhessége megszakítására a nő akaratán kívül. Egyébként nyugodtan forduljon ügyvédhez, ha etikus ügyvédet fog ki, akkor az egyből elküldi, ha hiénát, az majd jól lehúzza...
2012. okt. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
68%

Jogilag nem szólhat bele.

Lelkileg értem, hogy ő esetleg vágyik egy gyerekre, de ha te nem akarod, akkor nem várhatja el, hogy megszüld, hiszen ez neked hatalmas döntés, és hatalmas változásokkal járó esemény.

Téged is megértelek, hiszen nyilván van okod, hogy ennyire elzárkózol a terhesség elől, és őt is sajnálom, hiszen ott a remény a babára.

Ez borzasztó rossz lehet mindkettőtöknek. :(

2012. okt. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
71%

Etikailag persze, meg kell beszélni, jogilag még csak tudnia sem kell róla, hogy megszülöd-e a babát, vagy sem.

Én úgy szültem a fiamat (nem vagyok rá büszke), hogy mire tudtam, hogy terhes vagyok az apja elhagyott, visszament az exéhez. Nem szóltam senkinek semmit, persze így pénzt sem kapok.Akkor sem szóltam volna, ha elvetetem.

2012. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
63%

Nőként mondom, hogy ez egy hihetetlenül igazságtalan dolog, hogy azért mert nem a férfi hordja ki a gyermekét, köteles végignézni tehetetlenül, ahogy megöletik a babáját, mert a nő nem akarja. Semmi beleszólása, pedig ugyanannyi köze van ahhoz a gyerekhez.


Kérdező, "nyugodtan" elvetetheted a gyereket, semmi köze hozzá az apjának.

2012. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!