Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van olyan, akit a szívhang...

Van olyan, akit a szívhang meghallgatása tántorít el az abortusztól?

Figyelt kérdés
nov. 28. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem aki nem akar gyereket, azt nem. Nem hiszem, hogy énrám valaha is hatással lett volna. Azokat, akik nem biztosak a döntésükben, vagy valamilyen külső kényszer hatására döntöttek így, őket befolyásolhatja.
nov. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha lenne, akkor már rég körbehurcolták volna az országban Dúró Dóráék, hogy "lám, lám, itt a nő, aki miatt fontos volt ez a jogszabályváltoztatás".
nov. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Azért az is túlzás, hogy sokan fogamzás gátlásnak tartják az abortuszt. Majd legfeljebb elvetetem. Legyen már annyi tisztesség a nőben is, hogy felelősen gondolkodik.
nov. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Ebben az a szomorú, hogy akinek MEG KELL szakítania a terhességet, mert pl beteg a magzat, annak is kötelező a szívhanghallgatás.


Ez nettó kínzás.


Aki nem akarja megtartani, annak oly mindegy (engem minimálisan sem hatna meg, mert nem lehet gyerekem egy betegség miatt, de elköttetni azt, áh? Mo-n...), aki viszont alapvetően akarná azt a magzatot, annak még ezen is át kell esnie, hadd fájjon neki még jobban.


Undorító.

nov. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Nekem volt egy terhességmegszakításom. Muszáj volt. Volt egy akkori kapcsolatom, védekeztünk, de ezek szerint kiszakadt. Nos, ez a drága ember elfelejtette közölni, hogy házas, csak akkor amikor kiderült, hogy terhes vagyok. 7 hetesen elkellett mennem ultrahangra, meg a szívhangot meghallgattuk, majd odanyomták a gyógyszert ami vetélést okoz, hogy vegyem be. Sírva vettem be, a szívem szakadt meg…de muszáj voltam.
nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

"Ebben az a szomorú, hogy akinek MEG KELL szakítania a terhességet, mert pl beteg a magzat, annak is kötelező a szívhanghallgatás."


Ez így nem igaz. A szívhanghallgatásról a dokumentáció csak a CSVSZ-nek kell. Beteg magzattal nem kell CSVSZ-hez menni.


De persze ettől még baromság az egész, csak nem igaz, amit írsz.

nov. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%
Kizart, hiszen attól még az ok, amiért az abortuszt választotta nem változik meg
nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Egyébiránt nem kell a szivhangot meghallgatni.

"„A bemutatott orvosi lelet rögzíti, hogy az állapotos nő számára az egészségügyi szolgáltató a magzati életfunkciók működésére utaló tényezőt egyértelműen azonosítható módon bemutatta.”"


Ez a torveny és ez konkrétan azt jelenti, az is elég, ha az orvos uh közben bemutatja a nőnek hogy az ott a szív pulzalas, élő embrió van. Nem fogja meg a fejed és fordítja oda a kepernyohoz és az, aki amúgy vállal abortuszt, egészen biztosan nem fogja benyomni a hangszórót

nov. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

#4

Mire általában kiderül, hogy beteg, pláne, ha már magzat, tehát elmúlt 12 hetes, a nő már elégszer hallotta ahhoz, hogy abortusz előtt újból csak ezért ne kelljen.

nov. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg velem van a baj, de szerintem ez a magzati szívhang kérdés túl van gondolva. Nekem csak és kizárólag tervezett terhességeim voltak, de hiába hallottam azt a kereplős zúgó szívhangot, semmit nem indított el bennem. Ha nem akartam volna megtartani, pont ugyanannyira leszrtam volna, mint így, hogy abszolút vártam a babákat. Lehet lepontozni, de szerintem felesleges bürokrácia meg hatalomfitogtatás.
nov. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!