Valóban a 24.hétig lehet megszakítani egy terhességet, ha kiderül, hogy beteg lenne a baba?

Figyelt kérdés

És ha a 24.hét után derül ki valami nagyon nagy baj, akkor meg kell szülni időre, mintha normális terhesseg lenne? Bocsánat, ha értetlenkedek , szerencsére csak elméleti a kérdés. Lombikkal sikerült végre a kislányunk és mivel éveken át jártunk kezelésekre és az elején megbeszéltük, hogy beteg babát semmiképp nem akarunk , tudunk vállalni, így nyilván a 9.-12.-24.héten is voltunk genetika vizsgálaton és még egy nagyon komoly genetikai ultrahangon is a 31.héten, mert nyilván biztosra akartunk menni.

De mi van akkor ha mondjuk ne adja isten, nálunk a 31.héten derült volna ki valami iszonyú nagy rendellenesség? Amivel teszem azt, nem tudtunk volna megbirkózni? Persze így a 37.hétben járva, már ilyen szempontból nem aggódunk, bár nyilván a szülés közben is lehet bármi, amire meg az ember nyilván nem akar gondolni. Szóval a 24.hét az utolsó lehetőség és kész?


jan. 19. 13:38
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy igen, a 24. hét a határ.
jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 babyboom567 ***** válasza:
100%
igen
jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
75%

"De mi van akkor ha mondjuk ne adja isten, nálunk a 31.héten derült volna ki valami iszonyú nagy rendellenesség? Amivel teszem azt, nem tudtunk volna megbirkózni? "


Hat akkor az van, hogy így jártál. Lemondhat róla az ember amúgy a kórházban, épp ahogy egy egészséges gyerekről is. Hameg olyan iszonyú nagy rendellenesség, simán lehet hogy túl sem éli a szulest. A 24. hét azért határ, mert onnantól már elvileg méhen kívül is eleben marad a baba ha megszuletik.

jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
93%

Két esetben bármikor.

A terhesség az időtartamától függetlenül szakítható meg

a) az állapotos nő életét veszélyeztető egészségi ok miatt, illetve

b) a magzatnál a szülés utáni élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség fennállása esetén.


1992. évi LXXIX. törvény a magzati élet védelméről 6§ 4 bekezdés

jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Hát nyilván ha már végigviszem a terhességet úgy, hogy későn derül ki, hogy beteg a baba, nem hagynám a kórházban, ha olyan az állapota, hogy élhet még velünk. Nem tudnék akkor már lemondani róla, ha addig velem volt. Nyilván aztán ha hamarosan meghalna tuti összeroppannék, de mikor a koraszüléssel ijesztgettek a 32.héten, akkor is megmondtam, ha előbb jön és a koraszülött intenzívre kerül, nincs az az isten, hogy egy percre is elmenjek mellőle, ha ez nem is tetszik a személyzetnek.

Szóval nyilván ez azért baromira fájó dolog (lehet),mert 9 hónapig egyek voltatok és mégis el kell ennyi vagy annyi idő után engednek őt. Ezt Szerintem nem lehet ép ésszel kibírni.

jan. 19. 14:02
 6/40 anonim ***** válasza:
98%

Szia! Nálam 27 héten derült ki hogy súlyos szívbeteg a fiam.

2 lehetőség volt.

Megszulom és lemondok róla, azaz hagyják meghalni.

2. Kihordom, és utána műtét, és lesz ami lesz.

Én a másodikat választottam,40 hétre született.

jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem túlparázod ezt a kérdést.


Amúgy gondolkodj már, egy 31 hetes magzat simán életképes. Ismerősöm 32 hetesen szülte a fiát sürgősségi császárral. Tudom, valaki szerint a 10 hetes embrió abortálása is gyilkosság, de gondold már el, az egy kvázi egy majd kifejlett baba. Ennyi erővel szülésnél is, sőt utána is lehet bármi, akkor sem lehet "visszacsinálni".

Ilyenkor szokták a kórházban hagyni, akik nem akarnak tudomást venni róla, hogy sérült gyereket hoztak a világra.

jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
89%
De szívem, miért paráztatod magad?Legyen az az alap, hogy egészséges és hosszú, boldog életetek lesz együtt.
jan. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Nyilván a kérdésem csak elméleti, csak annyira durva nekem, hogy akármi derül ki a 24.hét után, akkor is meg kell szülni, ki kell hordani a végéig. Másfelől meg valóban, azért egy 24 hetes babát már mentenek a mai technikàval, szóval igazából tök kegyetlenül hangzik az is ha akkor kell elvetetni. Amúgy nem agyalok ám ezen az egészen, csak idekevetedtem ebbe a témakörbe és egyik kérdésnél láttam ezt a 24 hetet és kicsit belegondoltam az egészbe. De köszönöm mindenkinek, aki kedvesen válaszolt 🙂!
jan. 19. 14:38
 10/40 anonim ***** válasza:
88%
Az a helyzet hogy ha normálisan jár valaki vizsgálatokra és 12. meg a 20. hetes genetikai ultrahangon is minden rendben van, nagyon nagyon kevés arra az esély hogy valami olyan súlyos probléma lenne. Nyilván mindjárt lesz olyan aki ideírja hogy de nála volt vagy ő hallott már ilyet, de ez szerintem ilyen 10ezerből 1 eset.
jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!