Valóban a 24.hétig lehet megszakítani egy terhességet, ha kiderül, hogy beteg lenne a baba?

Figyelt kérdés

És ha a 24.hét után derül ki valami nagyon nagy baj, akkor meg kell szülni időre, mintha normális terhesseg lenne? Bocsánat, ha értetlenkedek , szerencsére csak elméleti a kérdés. Lombikkal sikerült végre a kislányunk és mivel éveken át jártunk kezelésekre és az elején megbeszéltük, hogy beteg babát semmiképp nem akarunk , tudunk vállalni, így nyilván a 9.-12.-24.héten is voltunk genetika vizsgálaton és még egy nagyon komoly genetikai ultrahangon is a 31.héten, mert nyilván biztosra akartunk menni.

De mi van akkor ha mondjuk ne adja isten, nálunk a 31.héten derült volna ki valami iszonyú nagy rendellenesség? Amivel teszem azt, nem tudtunk volna megbirkózni? Persze így a 37.hétben járva, már ilyen szempontból nem aggódunk, bár nyilván a szülés közben is lehet bármi, amire meg az ember nyilván nem akar gondolni. Szóval a 24.hét az utolsó lehetőség és kész?


jan. 19. 13:38
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó, pedig az uh elég kevés, és tényleg nem szűri ki sok esetben, ha baj van. És tudom, hogy ez sem tetszik, de én bizony tudok olyan kislányról, akinek a megszületése után derült ki a Down.
jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
82%
Én ezért csináltattam anyai vértesztet ahol a baba dns ét vizsgálják az anya véréből, hogy ne is szülnöm keljen hanem abortusz ha baj van
jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Oké, ha valaki nagyon parázik akkor van sok ilyen tesztre lehetőség, viszont ezeket is már 12 hét környékén megcsinálják
jan. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Para nyilván. Nekem viszont ami jobban para az előző terhességem és a mostaninál is,hogy sajnos hiába viszed rendesen végig,ha a szülésnél történik valami és sérült lesz egész életére,0-24 ellátásra szorul. De én ilyen gyerekek között dolgozom és sajnos rengeteg ilyen van.: ( Én inkább ettől tartok.
jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
84%

A 24. hetig , a 20. heti ultrahangon kiderul, ha van valami ami az elettel osszeegyeztethetetlen. Ha addig nem derult ki, utana sem fog, kvazi, ertelmetlen a kerdesed.


Mellesleg Nyugat Europaban 2 db ultrahang van, a 24. het utan mar nincs tobb, es megsem haltak ki ezek a fejlett orszagok.

jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
87%
15# Hol van két db UH?
jan. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
85%
11-es, a down kor nem az elettel ossze egyeztethetetlen kategoria. Es igen, sokszor szules utan derul csak ki.
jan. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Mi 4 azaz négy genetikai vizsgálaton voltunk. Nyilván a 4.nem volt kötelező, de mi meg akartuk csináltatni. Én a 9.heti genetikai ultrahangot+anyai vérvételt is amit aztán a 12.heti genetikai ultrahanggal vetettek össze és a 22-23.hetit is Sopronban csináltattam, profi szakemberrel. A 31.hetit pedig Pesten. Az is egy 45 perces ultrahang volt. Meg amúgy úgy tudom, hogy a 32.héten van az utolsó genetikai vizsgálat amit már a terhesgondozást végző orvos csinál, tehát nem olyan komoly, de az is van. Szóval nem tudom hol van csak kettő vizsgálat.
jan. 19. 15:14
 19/40 anonim ***** válasza:
74%

"...ha előbb jön és a koraszülött intenzívre kerül, nincs az az isten, hogy egy percre is elmenjek mellőle, ha ez nem is tetszik a személyzetnek."


Nos, alapesetben joga van a hozzátartozónak ott lenni, de ha a személyzetet akadalyozod, akkor bizony kitesznek onnan.

jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

10! 2 hetente jártam vizsgálatra, mégis 27 hetesen derült ki hogy a fiam félszive hiányzik... Szóval ez kicsit durva kijelentés volt.

Vagy azoknál akiknek szülés után derül ki hogy baj van pedig végig jártak orvoshoz?

jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!