Valóban a 24.hétig lehet megszakítani egy terhességet, ha kiderül, hogy beteg lenne a baba?

Figyelt kérdés

És ha a 24.hét után derül ki valami nagyon nagy baj, akkor meg kell szülni időre, mintha normális terhesseg lenne? Bocsánat, ha értetlenkedek , szerencsére csak elméleti a kérdés. Lombikkal sikerült végre a kislányunk és mivel éveken át jártunk kezelésekre és az elején megbeszéltük, hogy beteg babát semmiképp nem akarunk , tudunk vállalni, így nyilván a 9.-12.-24.héten is voltunk genetika vizsgálaton és még egy nagyon komoly genetikai ultrahangon is a 31.héten, mert nyilván biztosra akartunk menni.

De mi van akkor ha mondjuk ne adja isten, nálunk a 31.héten derült volna ki valami iszonyú nagy rendellenesség? Amivel teszem azt, nem tudtunk volna megbirkózni? Persze így a 37.hétben járva, már ilyen szempontból nem aggódunk, bár nyilván a szülés közben is lehet bármi, amire meg az ember nyilván nem akar gondolni. Szóval a 24.hét az utolsó lehetőség és kész?


jan. 19. 13:38
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
15-os, Nyugat Europai orszagok, USA, Ausztralia, Kanada
jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
0%
21# Mindegyikbe volt terhesgondozásod?
jan. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
20as nagyon sajnálom, viszont pont ezt írtam, hogy ezek nem minden napos dolgok. Én is hallottam olyanról akinek durva születési rendellenességekkel született a babája a vizsgálatok ellenére. De 99%nak meg teljesen rendben volt minden.
jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
36 hetesen meghalt a babánk, igazából sose derült ki hogy mitől, elvileg egészséges volt. Meg kellett szülnöm.
jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

#23! Sajnos, de. Nem ritkák. Családban ártalmatlan cisztát találtak a magzatnál. Majd szülés után diagnosztizálták egy olyan betegséggel, amivel a betegek fele a 6.napot! se éli meg és a túlélőknek is nagyon rosszak a kilátásai, kevesen élik meg a felnőttkort. Ez után jött egy genetikai vizsgálat, ami majdnem 1 év elemzés után megadta a végső diagnózist, ami sokkal kedvezőbb az eredetinél, de nem is ártalmatlan ciszta, mint ahogy a szülésig végig mondták.

Ugyanekkor ismerősnél az utolsó uh-ig mondták, hogy fél veséje van, emiatt a legdrágább magánklinikán vizsgálták, hogy egy alapbetegség része, vagy csak önmagában ennyi. Magzati szívultrahangon is volt. Megszületett 2 ép vesével, viszont kiderült, hogy súlyos szívbeteg. 5hónaposan életmentő szívműtet hajtottak rajta végre. Érted. A 21.században, a legkorszerűbb gépekkel neves szonográfusok nem ismernek fel egy vesét, vagy egy beteg szívet! Számomra is hihetetlen volt, de a szemem előtt zajlott, szóval sajnos igaz.

jan. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
69%
Én amúgy tényleg nem értem miért kell ilyenekkel rémisztgetni itt a kismamákat. Nagyon sajnálom tényleg akit ilyen tragédia ért, de az nem értem miért jó ha azt ültetitek mindenki fejébe, hogy ez hú de gyakori. Sokkal gyakoribb az hogy egészséges kisbabák születnek. Én pl nagyon sok ellenpéldát tudnék ezekre hogy ti írjátok milyen komoly orvosokhoz jártak még is baj volt. Ismerek nem egy olyat aki dohányzott, esetleg ivott is a terhessége alatt, vitamint sztem az életben nem látott, vizsgálatokra is csak a kötelezőre ment mégis egészséges gyerekek születtek.
jan. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
64%

#26!Mert nem rémisztgetés, hanem tény. Én is kismama vagyok, de ha azt gondolnám, hogy na, majd én is biztos így járok, nem vállaltam volna. Bízom az orvosokban és tudom, hogy mi a realitás. De attól nem fogom homokba dugni a fejem és azt gondolni, hogy nem léteznek tévedések.

Nem azért nem iszom és nem dohányzom, mert azt hiszem, hogy akkor tuti, beteg gyerekem lenne, ha pedig tökéletes az életmódom, akkor tuti egészséges. Hanem azért, mert ezzel az ESÉLYÉT növelhetem azzal, hogy egészséges lesz, ugyanakkor tudomásul veszem azt is, hogy nincs mindenre ráhatásom, mindig lesz benne lutri is, akkor is, ha minden létező tesztet elvégeztetek.

#25

jan. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
38%
Tudnék itt rémisztgetni,tudnék agyalni minden nap azokon a dolgokon amiket láttam gyerekosztályon az évek óta tartó munkám alatt. De nem teszem,nem dugom homokba,de a homokba dugás között és hogy itt írogatom ezeket,van különbség. Ezeken miért is kellene gondolkozni,beszélni? Ha beleesel,majd akkor. De még mindig több az egészséges,szerencsére. Baj 5 évesen is kiderülhet,rémisztgessek mindenkit mik mennek egy gyerekonkológián? Vagy amikor egy baleset történik tizenévesen. Inkább nem. 26-nak igaza van.
jan. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
64%
Az a baj, hogy sok kismama ezért stresszeli végig a terhességét, mert kérdez valamit és mindenki jön a saját rémtörténetével és megpróbál itt mindenkit arról győzködni, hogy ez vele is előfordulhat. Amúgy ez itthon úgy látszik ilyen tipik dögöljön meg a szomszéd tehene is hozzáállás.
jan. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
64%
29#-es. Sajnos így van. Plusz még mindennek a negatív részét kiemelni,mindig a szenvedésre fókuszálni,mindenbe a rosszat látni.
jan. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!