Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha kétségek vannak bennem, ne...

Ha kétségek vannak bennem, ne tartsam meg a babát?

Figyelt kérdés

Nem terveztünk (még) gyereket, beszéltünk már róla, de komolyan nem volt tervben, csak évek múlva.

Igen, néha eljátszottam a gondolattal, hogyan nézne ki, miket csinálnánk, mi lenne a neve, de ennyi.



Viszont terhes lettem, 8 hetes vagyok. Először a pánik jött rám, a párom örült a hírnek.

Én elmondtam az aggályaimat, amik a következők:

-Nem vagyunk házasok, nem szeretnék "barátnő státuszban" szülni, apasági nyilatkozattal és egyebekkel.

-Az én lakásomban élünk, ami 2 felnőttnek és egy babának kicsi, kényelmetlen. (Neki van háza ugyan, de külső részen és tudom, huszadrangú dolog, de nem is tetszik, sosem éreztem otthonosnak, ezért mondtam, mikor az összeköltözés szóba jött, hogy ő költözzön inkább hozzám, oda én nem szívesen költöznék, mert nem tetszik sem az elosztása, sem az interior.)

-Még tanulok, jövőre államvizsgáznék, ami egy kisbabával mellettem kb. lehetetlen küldetés.


Erre ő megkérte a kezem, a tudtomon kívül vett egy kertes házat és mondta, hogy az 1/2 tulajdonrészét azonnal nekem ajándékozza és megígérte, hogy minden szálat megmozgat, amit csak tud, hogy az egyetemmel se legyen problémám. Ő a fellegekben jár, én pedig félek.


Sosem várt rám ekkora felelősség, egy cserép virágot nem tudok életben tartani. Kiskutyán gondolkoztunk egy ideje, de azt is halogattam, mert félek, mekkora változást hozna, képes lennék-e figyelni rá egész nap, ellátni megfelelően, nevelni, tanítani?

Ha szétmegyünk, támogassanak újra a szüleim, mint egy kamaszt? Kérjek tőlük pénzt, ha a gyerekem beteg lesz és orvoshoz kell vinni, vagy venni szeretnék neki valami új ruhát, játékot?

Ez a ház is elsőre nagyon romantikus gesztusnak tűnt, hogy azon a részen van, amit nagyon szeretek, hogy olyan a stílusa, ami engem tükröz, de ahogy lenyugodtam, gondolkoztam azon is, hogy ez olyan, mintha megvett volna. Gyűrű szintén. Eddig esküvőről nem is beszéltünk, most a kis világoskék dobozt úgy kaptam meg, mintha csak a pozitív teszt kellett volna hozzá... Azt akartam, hogy amiatt kérje meg a kezem, mert szeret, és úgy érzi, velem élné le az életét, nem azért, mert véletlenül terhes lettem.


Tele vagyok kétséggel, de tudom magamról, hogy nehezen hozok meg döntéseket, inkább vívódok csendben és már csak akkor változtatok, ha nagyon fáj... De itt, ebben a helyzetben nem tudom sokáig húzni a döntést, és fogalmam sincs, mit csináljak.



(3 éves kapcsolatról van szó)


ápr. 21. 16:00
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

+ a legjobb barátnőmnek mondtam el ezt az egészet, ő ismer mind a kettőnket, tud mindenről a kapcsolatunkban


A háztémánál is ő rázott meg kicsit, hogy térjek már magamhoz. Egy kapcsolatban/házasságban a felek közösen döntenek mindenben, nem úgy, hogy az egyik fél kitalál valamit, megcsinálja, utána "meglepiként" tálalja. Ő ezt nem romantikusnak gondolja, hanem kontrollálónak, és szerinte ha gyerekünk lesz, ez csak rosszabb lesz, mert akkor már nem dobbanthatok csak úgy a kapcsolatból.

ápr. 21. 16:04
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

"...tudtomon kívül vett egy kertes házat..."


Ja. A tudtodon kívül, és véletlenül pont azon q reszen, amit nagyon kedvelsz és olyan a stílusa is. Mindezt 1-2 hét alatt sikerült neki. Hihető.

ápr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

1. Mint írtam, kicsi a lakás. Én is szeretnék innen menni, főleg, ha jön a jó idő, és áldás lenne egy kert.

2. Köztudott, hogy az a kedvenc részem a városban, állandóan arra megyünk sétálni, randizni.

3. A stílusom mindenben visszatükröződik.

4. 1 hónapja tudjuk, hogy babánk lesz. Ha rendelkezel a megfelelő összeggel, a házvásárlás nem több éves procedúra.

ápr. 21. 16:14
 4/26 A kérdező kommentje:
Az pedig nem tudom, miért hihetetlen, hogy a tudtomon kívül vett valamit, a saját pénzén. Félig-meddig külön kasszán vagyunk, nem látom a számláit, sőt, mondok meredekebbet: mivel vállalkozó, nem tudom, mennyit keres havonta, mekkora az évi bevétele.
ápr. 21. 16:15
 5/26 anonim ***** válasza:
84%

Jaj, te szegény! Annyira sajnállak!

Ja, nem.

"Ha szétmegyünk, támogassanak újra a szüleim, mint egy kamaszt? Kérjek tőlük pénzt, ha a gyerekem beteg lesz és orvoshoz kell vinni, vagy venni szeretnék neki valami új ruhát, játékot?"

Vagy mondjuk menj el dolgozni, mint másik többmillió ember. Ez nem merült fel, mi?

Tudom, most otthon leszel a gyerekkel, de gondolom, nem olyan sz@r a kapcsolat, hogy a szülés után rögtön tervben van a válás, mert akkor a kérdés meg se született volna.

Vagy, ha már csecsemő korában váltok, akkor meg is vásárolhatja a házrészed, vagy eladhatjátok és feleztek. Van egy saját lakásod, amiben lakhatsz a gyerekkel és a pénzből bőven megéltek abban a pár hónapban/évben, amíg nem tudsz dolgozni.

Tényleg gondot okozhat egy virág életben tartása, ha ennyire ötlettelen vagy.

ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Kicsit kevesebb rosszindulattal még segítőkésznek is gondolnálak...


"Vagy mondjuk menj el dolgozni, mint másik többmillió ember. Ez nem merült fel, mi?"

Rengeteg munkahely szokott kapkodni a munkatapasztalat nélküli, kisgyerekes, egyedülálló anyukák után.


"de gondolom, nem olyan sz@r a kapcsolat, hogy a szülés után rögtön tervben van a válás,"

Igen, sosem hallani olyanról, mikor apuka hazaállít azzal, hogy beleszerelmesedett a titkárnőbe/szomszédba/ismerősbe és holnap költözik, hétfőn pedig megy ügyvédhez a kereset miatt, és válni akar... :D


Meg őszintén, ki akarnak huszonévesen elvált, egyedülálló anyuka lenni?

Én abban sem vagyok biztos, hogy szeretnék anya lenni...

ápr. 21. 16:30
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg mi a kérdés?

Nem akarod örökre a pasit, nem akarsz gyereket stb.

Őszintén, hány évvel öregebb nálad a fickó?

#5

ápr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy ne akarnám őt örökre. De a házasságok több, mint fele végződik válással. Szeretem, de nem érzem azt, hogy az életembe/életünkbe hiányzik egy kisbaba, mikor még egy kölyök kutyán is hónapok óta gondolkozunk...


Gyereket is szeretnék, de nem most, hanem olyan 5-6 év múlva, amikor már van mögöttem néhány év munkatapasztalat, nyugodtan tudnék itthon lenni egy babával, nem azon izgulva, hogy éppen mikor tanuljam a tételeimet a vizsgákra, hogyan osszam be az időmet.


És igen, az is bennem van, hogy mi lesz, ha meggondolja magát és elege lesz a családi életből, aztán azt mondja egy nap, hogy elég és váljunk? Úgy ismerkedtünk meg, hogy neki volt valakije, mi a garancia arra, hogy 5 év múlva nem szakít velem is, másik nő miatt?

ápr. 21. 16:38
 9/26 anonim ***** válasza:
94%
Ha ennyire nem szeretnéd, akkor nem gondolom, hogy meg kellene tartanod.
ápr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
24%

Az államvizsgás részt megcsinálod! :) nekem ismerősöm úgy szült gyereket, hogy épp elkezdett egy új szakot. Van különleges tanulmányi rend is, lehet halasztani is.. és jó esetben a szüleitek/keresztszülők is szívesen besegítenek majd. Ez ne tartson vissza. Ez alapján már nagyon a végén jársz. Ráadásul ez segítene, hogy ne zombulj bele a gyerekes életbe, ahogy sok anyuka, akik panaszkodnak, hogy egész nap nem csinálnak mást, csak a babával foglalkoznak, már barátaik, hobbijaik sincsenek.


Viszont ha ennyire aggódsz, kiderül, hogy az egyik pontod bejön, például szétmentek és te valamiért nem tudnál egy kamaszt egyedül nevelni, akkor örökbe is adhatod a gyermeked. Vagy akkor, ha nem tudod etetni, mert egy virágot sem tudsz életben tartani. Van erre egy kiépített rendszer. Még ez is sokkal jobb, mint alapból nem hagyni megszületni. Úgymond, amíg nem vagy 100%-ig biztos benne, hogy meg akarsz tőle válni, addig szerintem halogasd a megválást, megválhattok egymástól, amikor bekövetkezik valami tragédia. De aztán lehet kiderül, hogy amúgy minden rendben halad. :)

Meg alapból, ha arra gondolsz, hogy ajándékoznál neki ruhát és játékot, akkor gondolom életet is. Vagyis én jobban örülök az életemnek, mint akármelyik ruhámnak.

ápr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!