Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy esett hogy teherbe estem,...

Úgy esett hogy teherbe estem, és most kétségek vannak bennem a párom kora miatt. Be merjem vállalni?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok. A párom 51. Mind a kettőnknek van előző kapcsolatból 1-1gyermeke, és most nuvaring hüvelygyűrű mellett teherbe estem. (Nem mondom hogy nem én rontottam el valamit, nem kérem a "ha normálisan használtad volna ..." kommenteket).

Beszéltünk mind a 2 lehetőségről, hogy megtartsuk, vagy sem, egyikünk sem hajlik az abortuszra, mert ha így alakult akkor már nem szeretnék megválni tőle. Csak bennem van a félsz hogy a párom már nem fiatal. Bírni fogja? Hogy nézi ezt a társadalom? Bár tudom ne az érdekeljen mások mit szólnak. Van itt olyan aki hasonló korban még mert apa lenni? Érezte hátrányát a dolognak? Köszönöm a normális válaszokat 😊 (amúgy 7 éve vagyunk együtt, mindenünk közös, az összhanggal, és a szeretettel semmi baj köztünk)



febr. 27. 16:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Aki ott tart, hogy mit szól a szomszéd, annak nem való gyerek, akárhány éves is.

(42 éves kismama.)

febr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha egyikőtök sem hajlik az abortusz felé, akkor 41 évesen ide kell tényleg jönni jóváhagyásért? Mármint ne érts félre, de veled egykorú vagyok eszembe se jutna itt ilyenről véleményt kérni. Felnőtt emberként nincs szükség szavazást tartani arról, hogy mit tegyek vagy ne tegyek..

51 éves, ha jó egészségnek örvend és jól tartja magát ,akkor nyilván bírni fogja. Ha nem akkor meg nem.A társadalom (környezet) meg olyan, hogy mindenben lát jót. Majd jönnek a kommentek, hogy öregek vagytok inkább sírhelyet vegyetek, mert nem éritek meg az érettségit se...:D

febr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Az legyen a legnagyobb baj, hogy 50 felett van a párod. Ha szeret titeket, akarja a gyereket és tisztességesen felneveli, akkor már sokkal többet adott, mint az átlag apák. Ismertem egy 70+os apukát egy huszonéves fiúval, együtt jártak egyetemre, osztálytársak voltak. Mindenki ismerte őket, olyan édesek voltak együtt. Ha akarjátok ezt a gyereket, ne csak hogy ne vetessétek el, egy másodpercig se érezzétek rosszul magatokat azért, mert nem 25 évesek vagytok. Az idősebb szülőségnek is megvannak az előnyei, aki emiatt bánt titeket, ott vele van a baj.
febr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Én nem vállalnám be, mert nem akarnék egyedül gyereket nevelni.

Es nem arra gondolok, hogy még mennyit fog élni, hanem azt, hogy 50 és 70 éves kora között akar-e gyereket nevelni. Vállalja-e újra, hogy megszűnik a szabadidő és minden ami a gyerekkel jár.

Én 50 éves vagyok és én nem vállalnám. Nem azért, hogy hány éves leszek a ballagásán és hogy mit szól a szomszéd vagy a tanító néni. Hanem azért, mert a következő aktív éveimet már nem gyerekneveléssel szeretném eltölteni, hanem utazással a párommal kettesben hobbival stb. De ha őt ez nem zavarja, szívesen nevel gyereket a következő 18 évben (amit kétlek) akkor mások véleménye ne zavarjon

febr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne a társadalom érdekeljen, hanem hogy fel tudod e nevelni egyedül is ha úgy alakul. Ha igen, akkor nincs kérdés.
febr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Apukám 52 volt mikor születtem. Senkinek nem javasolnám, mert nehéz gyerekkor mikor félned kell mikor veszíted el. DE. Ő volt a világ legjobb apukája. 80 éves koráig fitt volt teljesen. 89,5 éves koráig dolgozott. Tehát simán bírta. Soha senkinek jobb apát nem kívánhatnék.
febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A társadalmi kritika nem engem zavar, ne értsetek félre, épp nem érdekel a szomszéd. A gyereket féltem miatta, hogy bántanák majd, csúfolnák. A páromat sok 40es megirigyelhetné, sőt meg is szokták. Fizikai munkát végez, és mellette heti 3x jár konditerembe. :)
febr. 27. 17:55
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
febr. 27. 17:55
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Megakadt a szemem a szóhasználaton. Egyikünk sem hajlik az abortuszra.

Olyan, mintha a lelkiismeretetek nem engedné az abortuszt. De ne abortuszt ne akarjatok, hanem gyereket igen. Bár az eredmény ugyanaz, mégis más indíttatás a kettő.

febr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9

Ez már túl van gondolva úgy érzem. :) de köszönöm. Odafigyelek a szóhasználatra.

febr. 27. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!