Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Párkapcsolat aborusz után...

Párkapcsolat aborusz után lehetséges?

Figyelt kérdés

Barátnőmet lelkileg megviselte az abortusz, viszolyog minden fajta közeledésre. Mit tegyek ,hogyan tudnék segiteni neki ? Ő is változni szeretne ,de nem tud.


Volt már valaki hasonló hejzetben? Meddig tarthat ez a félelem, hogy ujra teherbe eshet? Meddig tarthat még lelkileg valaki feldolgozza?



2012. szept. 2. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha leírnád, hogy milyen okból volt az abortusz, akkor lehet hogy tudnánk segíteni!
2012. szept. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszéljen szakemberrel.

Legyél mellette, támogasd. Feltételezem közös döntés volt, így most a következményeket is közösen dolgozzátok fel.

2012. szept. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Terhességel kapcsolatban nem volt semmi komplikáció. 23 éves én pár évvel idősebb, mégis inkább az abortusz melett döntött!

Nem vagyunk házasok, kapcsolatban vagyunk 1 éve! Ez nem lehet kifogás, de még is igy döntöttünk.

Lelkileg padlón van ,segiteni szeretnék neki, de fél a közeledéstől!

2012. szept. 2. 15:42
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, mikor történt az abortusz? No, mert ha 4 hete, akkor ez egy teljesen normális reakció a párod részéről, ha egy éve, akkor meg valószinű, hogy pszichológiai segítségre szorul, mert önállóan képtelen feldolgozni a témát.

Azután érdekesek lehetnek a teherbe esés körülményei is, milyen védekezés mellett következett be, mi lehetett a védekezés kudarcának az oka.

Azután érdekes lehet az, hogy milyen volt az ő neveltetése, a környezet hogyan állt a terhességhez és az abortuszhoz, ilyesmi. Mert hát az abortusszal kapcsolatos szélsőséges reakciók általában onnan erednek, ha ellentétbe kerül a nő "szuperegója", tehát mindaz, ami mélyen a személyiségében gyökeredzik, és egy jelenkori tudatos döntés, döntési kényszer. Szóval nyilván másként áll egy abortuszhoz az, aki magában bűnnek, gyilkosságnak, akárminek veszi, és másként az, akinek az élet természetes velejárója, hogy ahogy a természet ősanyánk szelektál a megtermékenyült petesejtek közt és végül 10 megfogant zigótából 2-ből lesz ujszülött, úgy nyilván ő is teheti...


Szóval érdemi tanácsot csak sokkal több kiirt infóból lehetne adni, így csak ilyen közhelyeseket, hogy "legyél mellette", "támogasd", "ha hosszan húzódik, kérjetek segítságet szakembertől" meg ilyesmi...

2012. szept. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az abortusz 8 hete volt.

Védekesztünk ,de csak óvszerrel.Azért irom hogy csak, mert a fogamzás gátlót is kellett volna használni, de én eszt ráhagytam és ezzel lehet hibásztam.

Ahogy irtam is az abortusz inkább az ő akarata volt,de én is beleegyesztem. Utólag lehet megbánta mert nem mondta ki nyiltan ,de állitotta többet nem megy abortuszra bárhogy is történjen.

Magát az abortuszt nem tartja gyilkosságnak,inkább felelőtlennek érezzük magunkat hogy nem védekeztünk fogamzás gátlóval is.

Az érzelmek haltak ki belőle, inkább irántam, pedig én megtettem mindent hogy segitsek neki átesni ezen. De valahogy mégis fél tőlem, főleg ha közeledem!? Még korai lenne ,kevés az a 2 hónap hogy feldolgozza ?

2012. szept. 2. 16:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én 3 hónapnál rövidebb idő esetén még nem kezdenék el komolyabban aggódni.

Ha ma elfogadott fogamzásgátló módszerrel helyes technikával védekeztettek, akkor teljesen felesleges a felelősségen rágódni, nem a ti felelősségetek a dolog. Más felől viszont ez esetben érthető, hisz tudatosan vagy tudat alatt mégis téged hibáztat, hisz a te kezedben volt a védekezés lehetősége, ő tőled függött. Ilyen parák ellen tényleg jobb lehet, ha mindkét fél védekezik, és akkor nincs kiszolgáltatva a másiknak, nincs miért a másikat hibáztatni a védekezés kudarca miatt, nincs miért neheztelni a másikra, akár tudatosan, akár tudat alatt...

2012. szept. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én aggódom ,mert szeretem !!! És a kapcsolatunkat is féltem, remélem változik a helyzet,és csak idő kérdése !

Szeretnék minden megtenni, hogy könnyebb legyen neki átvészelni !

Kitartok mellette ,akkor is ha évekig kell várnom míg elmúlik a félelme és közelebb enged magához !!!

Ezért volna jó hasonló tapasztalatokkal rendelkező emberek segítsége, akik tudják mit kell tenni ilyen helyzetben ???

2012. szept. 2. 17:46
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egyértelműen nem tett jót a kapcsolatnak.Az hogy fogamzásgátló is,van egy-két ismerősöm aki e kettő együttes használatával és tényleg napra pontosan szedte és becsúszott a baba. Nyilván lelkiismeret furdalása van,hogy megtette különösebb indok nélkül.Üljetek le beszélni,ha nem változik keressetek fel szakembert,még ha szerinte ez nem gyilkosság lelkileg tudja hogy az.
2012. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. Élő példa rá a férjem és én. Sajnos nagyon fiatalon (17 évesen) én is teherbe estem, nem tartottuk meg. Akkor az volt a helyes döntés. Most van egy 1 éves kisfiúnk, akit imádunk. Az abortusz 5 éve volt, de az óta is minden hónapban betegesen félek tőle, hogy nehogy terhes legyek, így gumit, + gyógyszert is alkalmazunk. Ez a félelem életem végéig bennem fog maradni. Az abortusz utáni 1 évben én sem engedtem nagyon közel magamhoz a férjem, sőt, a sextől is viszolyogtam, így nagyon ritkán volt. Most már szerencsére ez az oldala rendeződött, de a félelem megmarad.
2012. szept. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Az hogy irtad lehetséges sokat jelent nekem!!!

Kitartok a párom melett még ha nekem is 1 évig kell várom ,hogy ne féljen tőlem.

2012. szept. 2. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!