Abortusz? Biztos?

Figyelt kérdés

Valaki feltett egy kérdést, ahol a férj nem szeretné a babát, de ő igen. Erre leírom az én történetem és kérlek írjátok le mit gondoltok.

Tíz éve és 3 hónapja volt abortuszom, a férjem sajnos nem tudott elkísérni így a barátnőm vállán zokogtam az altató hatásától még kábultan, hogy "mit tettem, megöltem a gyermekem". A férjem vett rá, ez volt a "jó" döntés akkor. Nem volt lakásunk, sem megtakarításunk sem semmink. Azt mondta, majd ha engedik az anyagiak akkor lesz babánk. Ha nem lehet, akkor megbeszéltük, hogy örökbe fogadunk.

Később összeházasodtunk, és szépen lassan meglettek a dolgaink. Teltek az évek, próbálkoztunk a babával, de nem jött össze. Mikor nyilvánvalóvá vált a probléma, felvetettem újra az örökbefogadást, de már nem akarta (hosszadalmas, sok vesződség, nem lesz pici a baba), belenyugodtam, úgy is felfelé ívelt a karrierem.

Fél éve rájöttem, hogy viszonya van, megkérdeztem rendbe hozhatjuk-e a kapcsolatunkat, azt mondta nem, megkérdeztem miért.

Azt mondta, elválik, gyereket akar a másik nőtől...



2012. nov. 20. 18:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%
Azért ne mond hogy gyakori lenne hogy egy férfi biztatja a nőt az abortuszra. Elég ha ezen az oldalon körülnézünk látszik hogy a magyar nők maguktól is mennek abortuszra. És még támogatják is.
2012. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Könnyen lehet, hogy akkor is elváltunk volna, én is tudom, hogy sok kapcsolat végződik válással és a megcsalás sem szokatlan sajnos. De talán fel tudtam volna venni a versenyt azzal, hogy a másik nő csinosabb, vagy jobb az ágyban, vagy nem is tudom... De ezzel nem. Neki van valamije, ami nekem sosem lesz.

Nem azért írtam ezt le, hogy bárkit is elriasszak az abortusztól (lehet, hogy néha az a jobb döntés), hanem mert annyian gondolják, hogy csak a nő befekszik terhesen és kijön nem terhesen, egy egynapos műtét és ennyi. Pedig igen csak át kell ezt gondolni, és nem szabad engedni a nyomásnak. Ha valamit saját akaratunkból teszünk, később könnyebb elfogadni, a döntésünk következményeit.

2012. nov. 20. 19:16
 13/18 anonim ***** válasza:
57%
Nyilván nem 8-an fogtak le téged az abortuszhoz, hanem magadtól mentél be. Ráadásul a semmibe szülni egy gyereket is zseniális opció.
2012. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
14%

#6 - "Aki nem veszi feleségül egy idő után a barátnőjét az nem veszi komolyan a másikat." - hát szerencsére ezt mi nem egészen így gondoljuk, és ez tart már vagy 15 éve:)

Nem tudom, honnan jönnek az efféle előítéletes zöldségek...

2012. nov. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%

#12, a terhesség megtartása is, meg a művi abortusz is normál esetben 2 ember döntése. És hát bármelyikkel tönkre lehet tenni valakinek az életét peches esetben...

A másik, hogy 1-2 művi abortusz nem növeli szignifikáns módon a meddőség veszélyét, a probléma inkább az, hogy ha valakinél kialakult egy ilyen betegség, állapot, és volta múltban egy művi abortusza, az nagyon könnyen erre fogja, pláne, hogy bizonyos típusú propaganda ezt nyomatja is elég erősen. Pedig hát az esetek jelentős részében a régebbi abortusztól tök függetlenül alakul ki az a cukorbaj, hormonális elváltozás, krónikus nőgyógyászati gyulladás, akármi, ami a jelenkori meddőség valódi oka. Mondjuk ki végre, a művi abortusz irodalmi ritkaság számba menően okoz megtermékenyülési képtelenséget, lévén nem érinti sem a petefészkeket, sem a petevezetőket, sem az egyéb endokrin szerveket. Akinél (általában sokszoros abortusz után) kialakul ilyen meddőség, az a méhnyálkahártya károsodása folyamán vetélésekhez vezető beágyazódási zavarokban nyilvánul meg. Szóval, ha valakinek azt magyarázzák, hogy a korábbi abortusza miatt nem tud teherbe esni, akkor az azt magyarázót el kell küldeni a fenébe. Különösen ha az a bajok valódi okát kivizsgálni lusta orvos.

2012. nov. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
66%

"Pedig igen csak át kell ezt gondolni, és nem szabad engedni a nyomásnak. Ha valamit saját akaratunkból teszünk, később könnyebb elfogadni, a döntésünk következményeit."


A te fejedhez fegyvert tartott anno a férjed, hogy márpedig fejbelő, ha nem veteted el a gyereket? Na látod, hogy nem. Reális volt, rossz anyagi helyzetbe nem érdemes gyereket szülni, mert akkor a következő kérdés az, hogy miből éljünk meg?" Szóval ha annyira kézzel lábbal tiltakoztál volna ellene, akkor most lenne gyereked. És amúgy hogy mit gondolok erről, amit írtál? Azt, hogy 100-ból 1 pórul járt nő vagy. Egyet értek azzal a válaszolóval, aki azt írja, hogy nem szabad egyből az abortusznak betudni azt, hogy valaki nem eshet teherbe. Hány, de hány olyat ismerek, akik évek óta próbálkoznak, és egyszerűen nem sikerül nekik a baba, pedig soha nem volt abortusza... És olyat is ismerek, akinek tini korában volt egy abortusza, azóta pedig 3 gyerekes édesanya. Szóval persze, kellenek ilyen rémtörténetek is, de ha valaki abortuszt akar, az úgyis megcsináltatja, és vannak esetek, amikor ésszerűbb is. És én sem vagyok biztos benne, hogy a férjed azért hagy el, mert gyereket akar. Csak legalább volt mire fognia a dolgot. Amúgy meg csak egy újabb szemétláda férfi, aki megcsalja a feleségét, ahelyett, hogy elhagyná, ha már nem szereti őt, majd utána kufircolgatna. Szóval ezek közt számomra semmi összefüggés nincs. Te egy nő vagy, akinek valamilyen oknál fogva nem lehet gyereke, és egy feleség, akit megcsaltak. De hogy ennek köze van az abortuszhoz? Egy az ezerhez az esélye.

2012. nov. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
38%

8-as, nem tűnt fel, hogy a férje tette sterillé?

Abortuszra kényszeríteni pedig nemcsak fegyverrel lehet, hanem érzelmi zsarolással is. Ekkor a nő látszólag önállóan és önként megy el az abortuszra. Valójában pedig megfélemlítették. persze erről sem divat beszélni, ahogy arról sem, hogy segíteni kellene feldolgozni, hogy le tudja zárni a múltat. A tettet ez nem teszi meg nem történtté, de ha kimondjuk a dolgokat, legalább rendeződik a lelkünk.

Sajnállak, kérdező, óriási árat fizettél...

2012. nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nem maga az abortusz a kérdés. A kérdező is leírta, hogy ugyan sajnálta, de valahol egyetértett a döntéssel, hiszen erre nem lehet kényszeríteni senkit. Hanem az itt a probléma, hogy az embert lecserélik, mint egy elhasznált kocsit. Ha már nem tudja azt nyújtani, amit akar a partner, sebaj, majd lesz másik. Fogyasztói társadalom terméke az ilyen ember. Azt is lényegtelennek találom, hogy a konkrét sztori kiről szól valójában, mert bizony van ilyen sajnos.
2013. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!