Szerintetek egy orvos mit érezhet abortusz közben?

Figyelt kérdés
Hiszen ő az, aki kioltja a magzat életét..szerintetek ők hozzá tudnak szokni ehhez, vagy minden egyes műtétnél ők is "összetörnek"?

2013. ápr. 25. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Első párnál biztos rossz érzés, de aztán hozzászoknak !
2013. ápr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nagyon hamar megtanulják, hogy elvonatkoztassanak a dologtól, vagy ha nem sikerül, akkor pályát módosítanak.
2013. ápr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Ha az orvosok nem a technikai részével foglalkoznának, értsd. hova nyúl, mit csinál, hogy állítja el, mit varr, hanem érzelmeskedne, akkor sugárba hánynák le a leszakadt lábadat, meg elájulnának műtét közben mikor felnyitnak stb.

Mikor megtanulod ezeket a dolgokat, akkor teljesen másként kezeled, mint az átlag ember.

2013. ápr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Az én nőgyógyászom mondta,hogy Ő nem csinál abortuszt,mert Ő képtelen megölni egy embriót.
2013. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Fogalmam sincs mit érezhetnek, de ők is érző lények, és igaz nekem missed ab-om volt, első terhességemet veszítettem el, és nagyon ki voltam borulva, az a doktornő közölte velem a rossz hírt aki, műtött is, amikor elmondta, hogy meg kell műteni, egyszerűen kiborultam, és nem tudtam nem sírni.. még ő is elpityeredett..

Igaz fiatal nő volt, és lehet, neki is volt már vetélése, ezért felszabadultak nála is az érzelmek, de láttam, hogy iszonyatosan sajnált..

Utána Ő maga keresett meg, hogy van-e olyan orvos, akihez ragaszkodok, mert ha nincs akkor ő végezné a műtétet!

Mikor a műtőbe kerültem, megint rám tört a sírógörcs, de iszonyatosan kedvesek voltak velem, soha nem fogom tudni meghálálni, hogy megnyugtattak..


Persze, nyilván idővel ők is hozzászoknak, hiszen ez is egy munka, és napjában el se hinnéd mennyi ilyen műtétet csinálnak meg... előttem 20 abortuszos volt mire sorra kerültem!!!

De biztosan nehéz lehet ez a része, hiszen sokkal másabb egy babát a világra segíteni, mint ennek a tökéletes ellentettjét csinálni...

Azért ehhez is kell egy olyan ember, aki képes rá, mint mondjuk a boncmesterek.. azt se tudná mindenki csinálni..

2013. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
tegnap beszélgetünk egy barátnőmmel erről. Mindkettőnknek 2-2 gyerkőce van, a beszélgetés végén mindketten sírtunk, pedig egyikőnknél sem volt semmi baj a terhességek alatt, de maga az a gondolat, hogy ott az orvos mit érezhet, hogy átérzi -e a nő fájdalmát,(főleg, ha valami probléma miatt kell megszakítani a terhességet) vagy mit gondolhat, nem tudjuk elképzelni sem.
2013. ápr. 25. 12:48
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Van orvos, aki bírja és csinálja, de ismerek olyan nőgyógyászt, aki nem vállal abortuszt. Azt mondja, hogy ő nem erre esküdött fel. Egy beteg baba esetén biztosan más a helyzet, mint egy amúgy egészséges magzat abortálásánál. SZerintem megérinti, csak max. elzárkózik előle és nem gondol bele mélyen, hisz nem teheti meg.
2013. ápr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom, embere válogatja, én is hallottam olyanról, hogy van olyan orvos, aki nem vállal abortuszt.

Nekem is volt vetélésem sajnos, de azóta már összejött a baba. Viszont a műtőben én is ideges voltam, értetlenkedtem, és elsírtam magam. Az altatóorvos kicsit ingerülten reagált, azt mondta, ne cirkuszoljak már, nem ilyenkor kell gondolkodni. Az orvosom rászólt, hogy missed ab lesz, nem abortusz. Akkor az altatóorvos bocsánatot kért, azt mondta, ma már asszisztált vagy 20 abortuszhoz, és néha kiakad, hogy milyen emberek vannak, hogy képesek ilyesmire. Az orvosom meg hozzátette, hogy nekik az a legrosszabb, hogy fapofával kell végigcsinálni mindent, nem szólhatnak bele az anya döntésébe, még véleményt sem mondhatnak. Hát nem lehet könnyű.

Az ismeretségi körömben sok olyanról tudok, akinek volt abortusza, de engem is mindig felkavar, pedig kívülállóként semmi közöm hozzá, de mindig sajnálom azokat a pici meg nem születetteket!

2013. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Egy idő után hozzászoknak valakinek ezt is meg kell csinálni :((( Inkább ellenőrzött normál körülmények között mint 100-200 éve a javasasszonynál" méhbe felnyúlkálás meg mindenféle főzetek iszogatása...:(

És egyébként mással kapcsolatban is úgy van ahogy előttem írták hogy egy orvosnak el kell vonatkoztatnia, nem borulhat oda a betegre hogy jaj de fájhat jaj de rossz lehet magának de szörnyű vagy nem lehet rosszul egy műtét közben stb.mert akkor ki segítene a betegen? Tudom ez nem pont abortusz téma de akkor is. El kell vonatkoztasson máskülönben belebolondulna, beleőrülne.

2013. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

AZ EREDETI HIPPOKRATÉSZI ESKÜ SZÖVEGÉNEK FORDÍTÁSA


Esküszöm az orvos Apollónra, Aszklépioszra, Hügieiára, Panakeiára, az összes istenre és istennõre, õket híva tanúul, hogy erõmhöz és belátásomhoz mérten teljesíteni fogom eskümet és alábbi kötelezettségemet.


Az orvostudományban mesteremet ugyanolyan tiszteletben részesítem majd, mint szüleimet; megosztom vele megélhetésemet, és ha nélkülöz, gondoskodni fogok ellátásáról; fiait saját fivéreimnek fogom tekinteni, és ha õk is elakarják sajátítani az orvostudományt, fizetség és szerzõdés nélkül megtanítom majd nekik.


Gondom lesz rá, hogy a tudományt, a szóbeli és minden más felvilágosítást ismertessem fiaimmal és mesterem gyermekeivel, valamint azokkal a tanítványokkal, akiket szerzõdés és az orvosi törvény alapján tett eskü kötelez, de (rajtuk kívül) mással nem.


Az életmódra vonatkozó szabályokat a betegek hasznára kamatoztatom majd erõm és belátásom szerint, megóvva õket a bajtól és kártevéstõl.


Senkinek sem adok majd mérget, még ha kéri is; sõt még csak ilyen tanácsot sem adok neki. Hasonlóképp egyetlen asszonynak sem adok magzatelhajtó méhgyûrût.


Tisztán és szeplõtelenül fogom eltölteni életemet, gyakorolni mesterségemet.


Nem alkalmazok vágást még akkor sem, ha az illetõk kõtõl szenvednek is; az ilyen feladatot azoknak hagyom meg, akik ebben szakemberek.


Bármely házba lépek is be, azért megyek oda, hogy hasznára legyek a betegeknek, tartózkodva minden szándékos jogtalanságtól és kártevéstõl, fõleg attól, hogy nemi visszaélést kövessek el nõk vagy férfiak testén, legyen szó akár szabadokról, akár rabszolgákról.


Foglalkozásom gyakorlása közben vagy azon kívül bármit is látok, illetve hallok az emberekkel való érintkezés során, aminek nem szabad nyilvánosságra kerülnie, arról hallgatni fogok, és azt, mint titkot õrzöm.


Ha teljesítem és nem szegem meg eskümet, adassék meg nekem, hogy örömömet lelhessem életemben és hivatásomban, mindig elismerésben részesülhessek minden ember részérõl; ha viszont fogadalmamat megsértem és hamisan esküszöm, akkor az ellenkezõ sors jusson nekem osztályrészül.

Egyébként eléggé abszurd egy világ ez: gyakran ugyanazok küzdenek egy-egy tömeggyilkos emberi jogaiért, akik ártatlan életek elpusztítását teljesen természetesnek tartanak, ha épp egy magzatról van szó.

2013. ápr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!