Hogyan zajlik egy abortusz?

Figyelt kérdés
Jövőhéten fogok menni nőgyógyászhoz. Ott meg fogják kérdezni h meg akarom e tartani a babát? Vagy esetleg nekem kell mondanom az orvosnak es ő majd elmondja mit hogyan tovább?
2013. jún. 12. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezik meg akarod e tartani,legalábbis tőlem megkérdezték pedig eszem ágában nem volt elvetetni! Az orvos elmondja mi a teendő,és az abortuszról rengeteg videót leírást találsz!
2013. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én nagyon nem szeretném ezt :'(

2013. jún. 12. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Micsodát??? Az abortuszt? Miért akarod elvetetni?
2013. jún. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az abortuszt nem szeretném.
2013. jún. 12. 14:54
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Sajnálom!!!:(

Nem akarlak faggatni,de ha te nem akarod senki nem kényszeríthet rá! Ha van aki támogat abban hogy felneveld ezt a babát akkor ne vetesd el,de ha még fiatal és egyedül vagy akkor lehet nincs más megoldás.

2013. jún. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez a probléma, hogy senki nem támogat.

Pedig lenne nem is egy ember aki tudna, HA akarna. Köztük az apukája.

2013. jún. 12. 16:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd Kérdező, próbáld meggyőzni a rendelkezésre álló időben... bár ha te vagy az, aki a másik kérdéshez is írtál, és 19 éves vagy, akkor neked nem némi támogatás kellene, hanem az, hogy valaki eltartson a gyerekkel együtt adott esetben évekig, mert valszeg GYED-re sem vagy jogosult csak GYES-re(????) - ez se totál elképzelhetetlen, de azért nem csodálom, hogy elsőre erre nincs jelentkező. De talán a párod meg a szülői házak közösen össze tudják dobni egy évig, utána meg el tudsz menni dolgozni.
2013. jún. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Azt javasolta, írjam le egy papírra a pró és kontra érveket, valamint készítsek egy hároméves jövőtervet. „Próbálja meg kívülről nézni magát. Tegye fel a kérdést: vajon az a lány képes lesz arra, ami rá vár? Meg fog tudni birkózni vele? Ki fog tudni majd segíteni neki? Ha megbetegszik a baba, lesz-e elég ereje, türelme hozzá?” – sorolta a példákat a tanácsadó.


Tapasztalata szerint, ha egy nő a várandósság kilenc hónapját félelemben, stresszben, kétségek között tölti, azzal nemcsak magának, a babának is sokat árt. „Ha megnéz egy óvodai csoportot, a gyerekek fele kezelhetetlen, hiperaktív, zaklatott, zizegős. Mert ilyen volt a terhesség is. Egy gyereknek mindig az a legfontosabb, hogy boldog anyukája legyen.”


Kiegyensúlyozott és korrekt képet festett arról is, mi történik akkor, ha a gyerekvállalás, illetve ha az abortusz mellett döntök. Mint mondta, a magzatelhajtó műtéteknek – legyen az gyógyszeres vagy művi – ma már csupán akkora a kockázata, mint például egy foghúzásnak. Azt javasolta, ha megengedhetem magamnak anyagilag, és még nem futottam ki az időből, akkor a tablettás módszert válasszam. „Humánusabb és jelentősen megkönnyíti a helyzetét, ha valamelyik állami intézmény zöld színű falai helyett a budai magánkórházban, családias, nyugodt környezetben esik át a procedúrán”. Egyetlen hátránya, hogy mivel a készítmény spontán vetélést indít meg a méhben, görcsös fájdalommal járhat, és a vérzés tovább tart, mint a műtét esetében. “Maradványszedegetésről” pedig szó nincs - hangsúlyozta.


„Attól még nem jön el a világ vége, mert megszakítja a terhességét. Mindenképpen fájdalmas döntés lesz, és gyászfolyamat kíséri majd, de az sem jó, ha nem őszintén megy bele a gyermekvállalásba, hiszen ez egy életre szóló dolog. A poszttraumás szindrómán pedig szakember segítségével túl lehet lenni. Egyetlen egy dolog szól az észérvek ellen, hogy ez a gyerek már nem az a gyerek lesz. A legnagyobb veszteség, hogy ez az egyéniség, ez a jellem már nem jön vissza” – magyarázta.


A legfőbb tanács, amit adott, úgy szólt, hogy: ne akarjak megfelelni senkinek, és ne akarjak eleget tenni az elvárásoknak, mert a saját életem a legfontosabb. Illetve az, hogy mit tudok nyújtani a gyereknek.


Ez volt az első olyan hely, ahol úgy éreztem, hagyják, hogy én döntsek."

2013. jún. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz a abortuszt akkor ne menj abortuszra. Senki se kényszeríthet rá. De jó ha tudod igaz hogy egy babának nem luxus kell. Ám vannak alapvető dolgok amiket meg kell teremteni úgy mint étel pelenka gyógyszer. Ha ezeket elő tudod teremteni akkor szüld meg, közben tanulj utána dolgozz. Nem lesz könnyű de menni fog ha akarod, és az se biztos hogy később nem lesz segítséget. A szüleid mégis csak a szüleid és az unokájukról van szó, és talán az apa is meggondolja magát. Az élet soha nem könnyű de meg kell tanulni kihozni belőlle a legjobbat.
2013. jún. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!