Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortuszhoz kell TB, vagy...

Az abortuszhoz kell TB, vagy az árával a műtétet magát még nem fizetjük ki?

Figyelt kérdés
Szeretnék normális értelmes válaszokat kapni, nem pedig lehordást. Köszönöm!

2013. júl. 18. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Abból kiindulva, hogy TB minden magyar állampolgárnak kötelező fizetni és nem választható, hogy fizetek vagy nem így szerintem igen.
2013. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szia,a 30 ezer ft os összeget kell kiperkalnod és ennyi,ha van tb ha nincs.ezt nem tamogatja a tb.tehat most asszem 30 körül van,amikor én voltam még 21 ezer volt.
2013. júl. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igenám nekem is lenne TB-m ha a tb nem cseszkődne velem egy hónapja, ugyanis hiába vagyok GYES-en, hiába viszek nekik igazolást arról, hogy fizetve van a tb-m, egyszerűen nem birnak csinálni vele semmit. Azért kérdeztem, mert hiába megyek el a korházba nekik akkor is azt fogja jelezni a számítógép, hogy nekem nincs tb-m hiába van a háttérben az ami. :) de köszönöm az eddigi válszokat! :)
2013. júl. 18. 20:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem fogja jelezni (az már megszűnt, a dolog ezen részével már nem is a TB hanem a NAV foglalkozik). Szóval nem fog történni semmi, csak a befizetett csekket fogják kérni.

Az teljesen független a tervezett műtéttől, hogy ha a NAV ellenőrzéskor megállapítja, hogy valamikor egy időszakra nem volt biztosítási jogviszonyod, akkor arra az időre, amikor nem volt, kifizettetik veled a 222 Ft/nap biztosítási díjat. Függetlenül attól, hogy voltál-e egyáltalán orvosnál vagy nem, össze sem ér a kettő.

(nekem 17 napot kellett cserrentenem nemrég, röhögtem is, hogy a 3774 Ft kb a levelezést-adminisztrációt-csekket sem fedezte, amit folytattak velem, de a rend, az kérem rend... )

2013. júl. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom h a gyes alatt alanyi jogon van TB. de viszont az abortusz is olcsobb.
2013. júl. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!