Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Valaki érzett ilyet abortusz...

Valaki érzett ilyet abortusz elött? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Terhes vagyok 5hetes,de sajnos a párommal úgy döntöttünk,hogy még egy gyereket nem tudunk beválalni.Eleinte rosszúl éreztem magam,de most már elviselhetetlen.Jővöhét kedden rendel a dokim akkor adja meg a papírt,hogy elkezdem a folyamatot az abortuszra.Semmit nem tudok jól enni,mert hányingerem van.Úgy érzem megőrülök nekem sok idő mire a műtétre kerülök.Túl szeretnék már lenni.Sokszor bele is nyilal a méhembe.Mit csináljak?Nem birom már idegekkel.
2013. aug. 1. 15:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
16%
Normálisan kellett volna védekezni
2013. aug. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
34%

Miert akarjatok elvetetni?

En is igy voltam mint te es vegul megtartottam a babat.Mar 3 eves gyonyoru egeszseges kisfiu.

Kimondhatatlanul halas vagyok azert amiert nem vetettem el.

Amilyen onmarcangolo tipus vagyok bele betegedtem volna az abortuszba.

2013. aug. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
39%

En voltam igy, igen. Probalj kitartani, nem toprengeni a dolgokon. Minel elobb elintezni minden papirt, h tul lehess rajta!

Az elsohoz pedig annyit fuznek, h sajnos az ember neha mindent megtesz, meg sem eleg. Es ha sokat hangoskodsz, majd megtanitja a Sors, h egyik vedekezes sem 100%...

2013. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
2013. aug. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
7%
Adjátok örökbe
2013. aug. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
13%
Hányadik gyerekeketek lenne? Igaz én alapból nem hiszek abban, hogy nem tudunk eltartani mégegy gyereket. De a kérdésből az sem egyértelmű, hogy fizikailágy vagy lelkileg visel meg. Ebben az a legcikibb, hogy visszacsinálni nem lehet akármi a vége.
2013. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
59%

Amikor én készültem abra, akkor hasonlót éreztem.

Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok madarat lehetett velem fogatni, csak a kicsi apja bizonytalanodott el. Próbáltam vele megbeszélni, hogy ketten együtt hoztuk össze, ketten tudjuk vállalni, az édesanyám első reakciója is tök jónak indult. Aztán az egész egy rém álommá vált. A gyerek apja és a családom hevesen tiltakozott a gyermek megtartása ellen, élen az apával és az anyámmal. Mire a kórházig eljutottam addigra a poklot megjártam, fizikai tünetei lettek a lelki sérüléseknek. Mára hellyel közzel feldolgoztam(5éve volt). Ha tudom, amit akkor nem tudtam, akkor tudtam volna harcolni a kicsiért.


Javaslom, gondold át, számold át, mi az ami miatt nem akarod a kicsit, és higgadtan, mintha nem magadról kéne döntened, hanem itteni segítséget kérőnek adnál tanácsot. És ha akkor is arra jutsz, hogy nem tarthatod meg a babát, vegyél egy nagy levegőt, és élj, mintha.

De ha kijön, hogy csak kezdeti pánik ésatöbbi, akkor harcolj a piciért.

Azért vagy szrul, mert valahol még meg sem hoztad a döntést, ha biztos döntésed lenne, és nem is akarnál szívvel a terhességedre gondolni fel se tűnne semmi se belőle.

2013. aug. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
76%

A nem kívánt terhesség beszűkült tudati állapotot idéz elő és vészreakciót vált ki a női szervezetben és lélekben. Éppen ez az a gát, ami megakadályozza, hogy MINDEN lehetőséget számba lehessen venni. Mindent, ami a baba vállalását segítené elő. Olyan állapot ez, mintha hallanál és látnál mindent, mint eddig, de az információk egy részét nem tudnád befogadni, feldolgozni, értelmezni.


Vegyél egy nagy levegőt és játssz el a gondolattal, ha most 13 hetes lenne ez a baba, és most tudnád meg, hogy ő van neked, miként oldanád meg a helyzetet. Kivel, milyen segítséggel, milyen vésztervvel? És találnál megoldást, hidd el. Van még időd, gondolkozz.


Akik túl vannak az abortuszon, kitisztult és már nem beszűkült tudattal fel nem tudják fogni, miért nem voltak bátrabbak és miért nem látták a fától az erdőt. Rájönnek, hogy első felindultságukban, pánikban, sokkban döntöttek, anélkül, hogy legalább annak utánajártak volna, mi jár nekik 1, 2, 3 stb. gyerekkel és mi nem. Hogy bizony nem hogy mindent nem, de alig valamit tettek annak érdekében, hogy a baba megszülethessen, de az értelmetlen gyermekhalált megváltoztatni ilyenkor már nem lehet.


Nektek még nem késő. A baba él. Beszélgessetek, vegyetek számba minden lehetőséget, mielőtt végleges döntést hoztok. Sokan éreznek megkönnyebbülést az abortusz után - egy ideig. Aztán hiányt, betölthetetlen űrt, az idő és a tett visszafordíthatóságának vágyát, fájdalmat, gyötrelmet és annak minden kínját, hogy felfeküdtek a műtőasztalra és fizettek egy "orvosnak " azért, hogy a gyereküket elevenen feldarabolja és az őt védelmező anyaméhből kiszívja.


Gondoljátok át újra, mert az abortusz a legnagyobb csapda: megoldásnak kínálja magát, holott a legnagyobb tolvaj. Tőletek is elveszi azt, akit mindennél jobban szerethetnétek, és a babától is azt, ami egyedül az övé: az életét.

2013. aug. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező,


velem is hasonló volt az abortuszom előtt. Engem is egy hétig várattak, sokszor szó szerint úgy éreztem, hogy megőrülök. Az utolsó válaszoló jól írta, nem vagy biztos a döntésedben, ezért fáj.


Én akkor nyugodtam meg, amikor biztosra eldöntöttem, amikor pedig túlestem rajta és már a fizikai részétől (altatás, fájdalom stb.) sem kellett tartanom, akkor nyugodtam meg végleg.


Én jól döntöttem, de ez én vagyok. Ki tudja, hogy te hogy fogod majd érezni, hogy helyesen cselekedtél-e vagy sem.


Én azt tudom tanácsolni, hogy add ki magadból minden érzelmed. Sírj, kiabálj, bántsd meg,a kit úgy érzel, töltsd ki a dühös. Nekem ez sokat segített, és láss csodát, műtét után azonnal leesett a kő a szívemről.


Kitartást és minden jót kívánok, ha gondolod, várom privát leveledet, ha van kedved beszélgetni. :)

2013. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
77%

utolsó vagyok: Én csak azt nem értem, hogy miért kell lepontozni, hogyha egyszer a válaszom HASZNOS. A hasznos nem azt jelenti, hogy a kedves olvasónak tetszik. Ezt már fel lehetne végre fogni.


Ettől függetlenül a kérdésre válaszol, van jelentéstartalma és lényegre törő. Ez a definíciója a "hasznos válasz" kifejezésnek.


Az a kis kezecske ott lent nem a tetszik gomb emberek, ez itt nem a fb...

2013. aug. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!