Manapság az abortusz hogy zajlik? Mennyibe kerül? Pécsen hol végeznek ilyen beavatkozást?

Figyelt kérdés
Mielött nekem esnétek, leírnám, hogy betegség miatt közölte velem a nőgyógyászom, hogy sosem lehetek terhes, mégis teherbe estem, de sajnos a körülményeim nem engedik meg , hogy megtartsam, bármennyire is szeretném. Ezért kérek mindenkit, hogy csak normális, szidalmazásoktól mentes válaszokat adjatok, eléggé össze vagyok igy is omolva =(
2013. szept. 8. 15:21
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem, miért vájkálják szét néhányan a Kérdező életét, meg vitatkozni a körülményeiről.

Ha ő nem tartja megfelelőnek a helyzetét, és helyesnek érzi a döntését, akkor helyes a döntése. Nehogy már mi mondjuk meg hova szüljön..

Ezt neki kell tudnia, hogy mekkora terheket képes a nyakába venni. Az, hogy szerintünk csak kifogás, az nem jelent semmit, mert az magánvélemény.

2013. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
köszönöm Kedves 21es
2013. szept. 9. 20:45
 23/35 anonim ***** válasza:
18%

empatia????

En az elet megmentesere eskudtem fel nem az elpusztitasara kiirtasara egy dobogo szivo magzat megolesere.

Empathia annak jut aki elveszti a magzatat nem annak aki eldobja.

Amit irtam szo szerint igaz magadat mented magad vigasztalod onigazolast varsz es sajnalatot.

Na tolem aztan nem kapsz megtratom azoknak akik megerdemlik es tenyleg szomoruak.

2013. szept. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Nem kell nekem a sajnálat, de a sajnálat meg a beleavatkozás és ócsárolás között van különbség....plusz azért abba is érdemes lenne belegondolni hogy vannak olyan szituációk, amikor a gyermek érdeke is ez.. aztán ezért megint el lehet ítélni.. de inkább ez,mint hogy fedél nélkül éhen haljon...de persze itt sokan az érzelmi oldaláról közelítik meg a helyzetet..és nem mondom azt hogy nem hibáztam,mert óriási baki volt... De az vesse rám az első követ aki az életben még sosem hibázott.. Továbbá én sem ítélkezem olyanok felett akiket nem ismerek,másnak se kéne.. Abban reménykedtem, hogy valami féle felvilágosítást/tanácsot kapok, mert sajnos nem én vagyok se az első, se az utolsó.. aztán lehet szitkozódni meg átkozni...
2013. szept. 9. 21:26
 25/35 anonim ***** válasza:
21%

Neveloszulokhoz adhatod a babad ideglenesen,ha egyenesbe jossz akkor magadhaz veheted.Vagy ha semmikepp nem tudsz gondoskodni rola akkor orokbefogadas.

Mehetsz anyaszallora.Rengeteg lehetoseg van.

Ha megtartod a babad gyokeresen meg fog valltozni az eleted,ha nem tardod meg akkor is megvaltozik az eleted.

En megtartanam ,harcolnek kuzdenek a gyerekemert amig elek.


Es nem kell neki ehen halni,csak szet kellene nezni milyen lehetosegek vannak az abortusz helyett!

2013. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
25%

Becsuljuk meg azt, amink van,

hiszen nem tudjuk mekkora ertek,

amig el nem veszitjuk.

2013. szept. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
14%
orokbeadas
2013. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim válasza:
19%

Az abortusz elvégzése


Mi is történik?

A várandós méh


A várandós méhben a méhlepény gondoskodik a magzat számára oxigénről és táplálékról és szállítja el a szén-dioxidod és más salakanyagokat. A méhlepényhez csatlakozik a köldökzsinór, ami a vért oda-vissza szállítja a méhlepény és a magzat között. A magzat és az őt körülvevő magzatvíz a magzatburokban található.


Méh aspiráció (Kiszívás) - egyik módszer


A méh aspiráció a leggyakrabban alkalmazott módszer a terhesség megszakítására a várandósság első harmadában. Ez a módszer egy feltáró behelyezésével kezdődik, ami feltárja a hüvelyt. Az általában lidokainnal történő fájdalomcsillapítást követően az orvos egy éles fogóeszközzel, az úgy nevezett méhszájkifogóval megfogja a méhnyak végét és a hüvelycsatornával egy vonalba húzza. Ahhoz, hogy az abortusz elvégzéséhez szükséges további eszközök is alkalmazhatók legyenek, tágítókkal kitágítja a méhnyakat. Ezek a tágítók különböző méretűek, és mindig az eggyel nagyobb méretűt használják a tágítás során. Az itt ábrázolt folyamatban két méhnyaktágítót használnak.


Következő lépésként az orvos egy hajlékony műanyag csövet, katétert helyez a méhbe. Ez a cső hajlékony végével egy vákuumgéphez csatlakozik. Amint a gépet bekapcsolják, a vákuum kiszívja a magzatot, a magzatburkot és a magzatvizet a méh belsejéből. Ezután egy újabb ezsköz segítségével, az úgy nevezett golyófogóval eltávolítják a méhből a szívás során ottmaradt magzati részeket vagy szöveteket, beleértve a méhlepényt és köldökzsinórt is.


Amint ez kész, egy hurokban végződő fémpálca segítségével, azaz a küretkanállal végigkaparják a méh belsőfalát, hogy eltávolítsanak minden ottmaradt szövetet vagy a méhlepény maradványait. Ezt követően a szívócsövet ismét a méhbe helyezik, hogy a küretkanál által lekapart szöveteket is eltávolítsák. Amikor a méh már üres, a méhszájkifogót kiveszik, és a méh visszahúzódik az eredeti helyzetébe. A folyamat a feltáró eltávolításával fejeződik be.


Tágítás és kiürítés - egy másik módszer


A várandósság második és harmadik hónapjában alkalmazott leggyakoribb módszer a tágítás és kiürítés. Bár a műtét során használt eszközök nagy része megegyezik a méhaspiráció során használtakkal, a folyamat számos ponton lényegesen különbözik. Először is, mivel a magzat számottevően nagyobb a várandósságnak ebben az időszakában, a méhnyak nagyobb fokú tágítására van szükség. Ezt a tágítást több lépésben végzik, amiből következik, hogy általában egy napnál tovább tart a beavatkozás.


Az első nap


Az első napon a hüvelyt feltárják a feltáró segítségével. Ezután a méhszájkifogó méhnyakra rögzítésével a hüvelycsatornával egy vonalba húzzák a méhet. Ezt követően a méhnyak tágítás folyamata elkezdődik lamináriák felhelyezésével. (A laminária egy afrikai növény gyökere, ami nedvesség hatására többszörösére duzzad.) Mivel általában egyszerre nem egyetlen, hanem több laminariát helyeznek fel, egy vékony szondával lemérik a méhnyakcsatorna hosszát. Amint ez kész, golyófogóval elhelyzik a lamináriát és gézsapkát a méhszájra. Ezután a méhszájkifogót kioldják és a feltárót eltávolítják. A laminária felszívja a nedvességet a méhnyakból, ezáltal kitágítja a méhnyak nyílását. Ez a folyamat általában több óráig tart, de a várandósság kései szakaszában akár két vagy három napig is eltarthat. Esetenként újból és újból, egyidejűleg több lamináriát kell felhelyezni, hogy a megfelelő mértékű tágítást elérjék.


Az utolsó nap


Amint kellő mértékben kitágult a méhnyak, a feltárót ismét behelyezik és a gézt eltávolítják. Ezután a méhszájkifogóval a méhet egy vonalba húzzák a hüvellyel, és a lamináriát eltávolítják. Ezt követően a méhaspirációnál megismert fokozatosan növekvő méretű méhnyaktágítópálcákkal még tovább tágítják a méhnyakat.


Amint a méhnyakat kellőképpen kitágították, egy műanyag csövet, azaz katétert vezetnek be, amivel kiszívják a magzatburkot és a magzatvizet. Bár ebben a folyamatban a méhaspirációhoz képest sokkal jobban kitágítják a méhnyakat, a magzat már olyan nagy méretű, hogy a méhen belül kell feldarabolni, és a részeit így eltávolítani. Golyófogót használnak ennek elvégzéséhez, és a köldökzsinór eltávolításához. Amint ez kész, a küretkanállal végigkaparják a méh belső falát, hogy eltávolítsanak minden ottmaradt szövetet vagy a méhlepény maradványait. Ezt követően a szívócsövet ismét a méhbe helyezik, hogy a küretkanál által lekapart szöveteket is eltávolítsák.


Amikor a méh már teljesen kiürült, a méhszájkifogót kioldják, a feltárót eltávolítják, és ezzel a művelet a végére ér.

2013. szept. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
35%

Elhiszem, hogy elég szar lelkiállapotban vagy. Meg úgy amúgy szar körülmények között, gondolom, elég depis is lehetsz. Szakítás, neked kell gondozni az öregeket, és még terhes is lettél... pedig eddig is eléggé be volt szűkülve az életed.

Szerintem sem véletlen, hogy terhes lettél. Meddig akarod a mások életét élni?? Az öregek előbb-utóbb meghalnak, te meg maradsz egyedül... Anyám ilyen hülyeségek miatt nem vállalta a testvéremet, szerinted nem bánja minden nap? Azóta lett komoly depressziós, még pszichiátrián is feküdt. Nem hiszem el, hogy nincs olyan megoldás, hogy segítséget kapj az ápolásukban. Kérdezd meg a családvédelmi szolgálatot, ők foglalkoznak a házi segítségnyújtással. Szociális alapon rászorulóknak ingyenes!

Egyetlen esélyed van, hogy anya lehess. Fogalmad sincs róla, miről mondasz le. Azokról az apró, mohó cuppogásokról, amikor bébiként szopizik, az angyalian édesded alvó arcáról, az első lépéseiről, az első szaváról, az ovis anyáknapjáról, a rajzairól, amin te vagy a királylány, arról, hogy felveszi a cipőd, vagy összekeni magát a rúzsoddal, mert rád akar hasonlítani, arról, hogy bevallja-e vagy sem az első szerelmét... A férjem azt mondta egyszer: "a legértékesebb dolog az életemben a két gyerekem". Én is így tartom.

Akár még a sráccal is meg tudjátok beszélni, hátha.

2013. szept. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, nagy igazságok vannak abba, amit itt leírtál és tényleg össze jöttek a dolgok..nem kéne más életét élnem,igazad van, csak tudod ha 23éven keresztül beléd verik(szó szerint),hogy mivel nem kívánt gyerek vagy kötelességed "fizetned" azért hogy "befogadtak"...belém lett "kódolva"... a sráccal beszéltem a témáról, az ő véleménye is az hogy abortusz mindenképp..
2013. szept. 11. 11:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!