Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz kontra örökbe adás?

Abortusz kontra örökbe adás?

Figyelt kérdés
Őszintén érdekel, miért inkább elveteti a babáját valaki mint örökbe adja? Rengeteg pár vár babára... (köztük mi is a férjemmel) nem ítélkezni szeretnék senki felett!!! csak érdekel hogy miért választják a nők inkább az abortuszt... hisz ott megölik a babát... ahelyett, hogy esélyt adnának neki az életre... kérek mindenkit, hogy ne egymás gondolatának a szapulása legyen a lényeg a kommentekben... engem a lelki háttere érdekelne a dolognak... köszönöm!
2013. okt. 30. 18:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%

Talán mert aki arra kényszerül, hogy abortuszra menjen, az NEM engedheti meg magának, hogy egyáltalán kihordja?


Gondolod, hogy ha ARRA NINCS pénze, hogy felnevelje, akkor megengedheti magának, hogy akár hónapokra kiessen a munkából, ezzel kockáztatva az állását (mivel GYES-re se megy, ezért a táppénz után vissza se kell venni, nincs védelem)?


Az örökbeadás kb. egyedül a megesett tiniknek lehet opció, akik még nem dolgoznak, van, aki eltartsa őket.

2013. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem azért mert míg egy abortuszt senki nem tud meg addig a terhességet majd az örökbe adást az egész falú.
2013. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem azért, mert ha már kihordja, benne nő, együtt van vele utána nem tudja odaadni másnak. Ezért.
2013. okt. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%
Ez egy komoly téma és sok vitát szül.. Sokan gndolják máshogy mint ti, nem szabad ítélkezni.. Van, aki az abortuszt nem gyilkosságnak tekinti, abban a korban még nem babáról beszél.. Van, akinek az életvitelébe nem fér bele a terhesség emellett dönt, hiába adhatná utána örökbe.. Egész egyszerűen nem szeretne terhes lenni, nem szeretne szülni és nem tudna együtt élni azzal a tudattal, hogy örökbeadott egy gyereket..Számára az abortált magzat még nem számít gyereknek, viszont, ha megszüli, akkor már tagadhatatlan a dolog.. Nagyobb lelki fájdalommal jár.. Például ez állhat a háttérben..De sok minden más is..Pl fiatalon szülői nyomás..stb
2013. okt. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
98%
Erre azt tudom mondani, hogy mert akkor már van egy gyereked. Lényegtelen, hogy ki neveli, hogy kiket gondol a szüleinek, hogy soha nem találkoztatok, de az már a te gyereked és egy másik emberé. Ha valakihez később hozzá akarsz menni, gyerekeket akarsz, akkor is már van egy gyereked valahol a világban. Nem egy tiszta, üres, fehér lapod van, hanem már van egy gyereked. Ha az abortusz mellett döntesz, akkor nem arra gondol mindig, minden nap, hogy van egy gyereked, hanem csak arra, hogy lehetett volna egy. Én ezért döntenék mellette.
2013. okt. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Je Veux ***** válasza:
95%

Remélem soha nem kerülök ilyen helyzetbe, illetve mostmár valószínű megtartanám a kicsit és nem gondolkoznék ezen túl sokat, de ha korűbban teherbeestem volna, akkor valószínű elvetetem.

Azért nem örökbeadás, mert ha már kihordom, biztos vagyok benne, hogy nem lennék képes elengedni őt.. Önzőség vagy sem, de én könnyebben tudnám feldolgozni, hogy abortuszra mentem (nem tartom gyilkosságnak, és nem értek egyet az elvakult emberekkel, hogy gyilkosságot követek el), mint azt hogy eldobtam magamtól a gyermekemet miután világra hoztam.


Ha már arra kényszerülök, hogy ezt tegyem, akkor annak komoly okai vannak, és ezek 9 hónappal később sem fognak megváltozni. És elhagyni a megszületett gyermekemet pedig nem lennék képes.

2013. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
őszintén megmondom az anyagi oldala eszembe sem jutott, de sajnos a mai világban tényleg nem adhatja csak úgy fel valaki a munkáját, mert épp kihord "másnak" egy gyermeket... vitatkozni igen, sokat lehetne ezen :) épp ezért írtam, hogy nem szeretnék vitatkozós kommenteket... vagy ha lesz is kulturáltan... nagyon kíváncsi lennék olyan nők kommentjére (ha véletlenül akad) aki örökbe adta a gyermekét mit érez most.. hogy érzi magát... az biztos, hogy sose fogom eltitkolni a gyermekem előtt h örökbe fogadtuk, sőt a szülő anyjáról se fogok soha rosszat mondani, bármi okból is mondott le róla... hisz Neki köszönhetem majd a gyermekünket ezért hálás leszek neki ismeretlenül is...
2013. okt. 30. 19:05
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
Mert inkább gondolom ugy hogy azért lett abortusz a vége mert beteg volt stb mint hogy életem végéig azon gondolkodjakmost épp mit csinálhat, milyenek a szülei stb. Kevesebb a bűntudat egy abortusszal.
2013. okt. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
97%
8-as vagyok. Én évekkel ezelőtt átestem egy abortuszon. Túl vagyok rajta, nem gondolok rá. Barátnőm örökbe adta a lányát, azota is darabokban az élete, nem tudja túl tenni magát rajta.
2013. okt. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nagyon egyszerűen a láthatóság miatt. Pusztán azért, mert a gyermeket, akit elvetet valaki, nem látja, nincs konkrétnak mondható vizuális élménye róla. Sem róla magáról, sem arról, miként hal meg a beavatkozás során. Egy megszült gyermekkel kapcsolatban viszont van látott élmény. És az ember alapvetően vizuális lény, képi kultúrával, ami mára oda vezetett, hogy sokszor csak azt hisszük el, amit látunk. És mivel egy pici embrió nem látható, vagy ha igen - mert a képét kinagyítják -, és az nem látszik emberformájúnak, akkor azt gondolják sokan, nem is ember.

Ha láthatóvá válna az abortusz előtt/után maga az operáció és a magzat, ha lenne látható szembesülés,akkor sokan döntenének másképp...

2013. okt. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!