Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 vagy 3 gyerek? Pro-kontra?

2 vagy 3 gyerek? Pro-kontra?

Figyelt kérdés

Annyit hallottam, hogy "szülj még egyet mert jobban megéri anyagilag"!

Miért érné meg jobban!?

Mivel "járok jobban" ha három lenne?


Félrértések elkerülése végett mondom,hogy ez miatt nem szülnék 3.-at. Nem is tudnék ...de ez más téma.


2013. okt. 28. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ez egy hülye sztereotípia. Persze aki segélyből meg a gyerekeiből akar megélni annál jobb mimnél több van,de különben hülyeség. Oké kapsz pár plusz kedvezményt de annyival drágább is az élet egy plusz emberrel.
2013. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

szerintem is kettővel jár legrosszabbul az ember.

3 gyerek nagyobb kiadás, de szerintem nem több, mint a kettő. ingyenes tankönyvek, lakásfenntartási támogatás, óvodai-iskolai étkeztetés sokkal olcsóbb.


úgy vagyok vele, vagy 1, vagy 3 gyerekem lesz, de kettő biztos hogy nem.

2013. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Második.

Lakásfenntartási támogatásnem gyerek számfüggő, hanem jövedelem. Ha valaki a megszabott határ alatt van egy gyerekkel is ugyan úgy megkapja mint más 3-6. gyerekkel.

Étkezés féláron,meg nem sok segítség mert eggyel több is kell belőle. Meg most oké kell enni az oviba meg alsó tagozatba, akkor ez 5-6. évig van ez a kedvezmény aztán kész. Viszont különórára, egyetemre mindegyiknek meg kellene adni az esélyt, ami nem egy féláras étkezés eredménye.

2013. okt. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem gyerekszám függőt akartam írni.
2013. okt. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi már számolgattunk a férjemmel, és megérné anyagilag. AZ ELSŐ 3 ÉVBEN MAXIMUM. Mivel a többiek tényleg féláron ehetnének, járna ingyen könyv. Az adókedvezmény, amit a férjem kapna, majdcsak annyi, mint az én fizum.

DE.

Ez van mondjuk max. kisiskolás korig. Onnantól jön csak a java: zeneóra, sport, különóra, nyelvóra, nyelvvizsgák, diploma, hogy a fiatal felnőttkori indulásról ne is beszéljünk. Én szeretném megadni az esélyt a gyerekemnek/gyerekeimnek, és nem hiszem, hogy háromnak meg tudnánk :(

2013. okt. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ingyen tankönyvről meg csak annyit, hogy az idei évtől minden elsős ingyen tankönyvet kap,és felmenő rendszerben ezt megőrzik. Tehát minden mostani elsős és jövőbeli kisdiák ingyen kap majd könyvet.
2013. okt. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért eddig több a kontra mint a pro;)
2013. okt. 28. 15:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Féláron van a kaja és ingyen a tankönyv, most épp több fizetés (de ki tudja kormányváltásnál mi lesz).


Nagyon sokba kerül 3 gyerek, sokkal többe mint 2 gyerek.

Rengeteg kaja, rengeteg ruha, cipő, ha betegek, akkor úgy számolj hogy mindhárom beteg, és egy betegség alsó hangon 10ezer, de inkább több. Különórák, az oviba a rengeteg kifiizetnivaló. Nagyon kocsi, nagyobb szekrényekre van szükség. Szülinapok, karácsony, több pénz.


És akkor még nem tartunk a kamaszkornál, csak az oviskornál.


Ez a megéri három gyerek duma akkora baromság!!!


Egyébként nekem három van :) :) de nem a pénz miatt, mert az nincs túl sok

2013. okt. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
;)
2013. okt. 28. 18:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 gyerek többe kerül mint 2. Nem ovis korra gondolok, hanem későbbre mikor már vannak igények ilyen olyan formában - akár ruha, suli, ide-oda megyek.. fősulin nincs tankönyv támogatás, egy 15 éves kamasz nem feltétlenül veszi fel a bátyja ezer éves pulcsiját stb....
2013. okt. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!