Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Gyógyszeres terhességmegszakít...

Gyógyszeres terhességmegszakítás hogy zajlik pontosan?

Figyelt kérdés
Minden lépése érdekelne.
2013. nov. 3. 23:27
 1/9 málna_ ***** válasza:
Sehogy, itthon nem lehetseges.
2013. nov. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

En kulfoldon elek. Sajnos az elso terhessegem elhalt es gyogyszert kaptam kapirga helyett.

3x probaltuk meg - otthon voltam, a dokit barmikor hivhattam. 2x lenyeltem a tablettat de semmi sem tortent egy jo hasmenesen kivul. Harmadjara azt tanacsolta, hogy huvelybe helyezzem fel a tablettat. ami szep lassan beinditotta a folyamatot. Iszonyatos gorcseim voltak kb hasonlatosak mikor vajudtam. Hasonloan "hasmenes"-es mikor a tested kiloki magabol azt ami nem jo. reszletekbe nem mennek bele, hogy jott ki, - nem gondolom, hogy helyes lenne itt - de kb meg egy hetig vereztem mire kijott az utolso darabka ami szamomra nem volt kicsi.

Nem emlekszem a gyogyszer nevere. Totalkaros voltam a vesztesegtol.

2013. nov. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Itthon elvileg nem lehetséges, de egy külföldi alapítványon keresztül elérhető. Kétféle gyógyszert alkalmaznak.
2013. nov. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, már erre is vannak alapítványok? Nem akarom elhinni...
2013. nov. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon gyógyszeresen nem végeznek abortuszt.
2013. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
3. vagyok.Magyarországon nem elérhető, nem választható, de van egy külföldi alapítvány, akivel ha felveszed a kapcsolatot segítenek. Ha megkeresel, segítek. Szomorú, hogy nálunk nem engedélyezik. Ne abból induljanak már ki, ha valaki ilyen döntésre kényszerül, akkor azt meg kell kínozni testileg és lelkileg...szerintem minden ilyen döntés borzasztóan nehéz, és ettől még nem kell senkit megbélyegezni...Ha valaki ilyen döntésre kényszerül, akkor nem feltétlenül tovább nehezíteni...
2013. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én egy éve estem át abortuszon. Külföldön élek, választhattam gyógyszeres terhességmegszakítás és operáció közt.

Mondták, hogy a gyógyszeres jobban fáj, mert sokkal jobban görcsöl az ember mint pl. menstruációkor és ez napokig tart. A fájdalomtól nem féltem volna, de mondta a nőgyógyász, hogy ez úgy zajlik, hogy kapok gyógyszert majd ott vagy otthon beveszem és megindul a vetélés. Mondta, hogy érzékenyeknek nem ajánlja, mert látsz mindent ami kijön belőled, ami eddig benned volt. Én akkor olyan állapotban voltam, hogy nem viseltem volna el, még pluszban a látványt. Így operáció mellett döntöttem. Altatás volt, nem éreztem fájdalmat, utána is nagyon enyhén, plusz a vérzés is minimális volt. Mostanra sikerült feldolgoznom magamban. Ha gyógyszerrel történt volna, és tulajdonképp a kezembe vehettem volna és nézhettem volna a halott magzatot, akkor szerintem utána öngyilkos is lettem volna. Persze így sem szebb a dolog, de nincs vizuális élményem róla.

2013. nov. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül látsz mindent, én sem láttam...attól függ, hogy mennyi idős terhesség volt. Nálam kb.1 óra alatt lezajlott, ekkor meg is szűntek az amúgy sem elviselhetetlen görcsök...bevallom, én rosszabbra számítottam.( Mifepristone+Misoprostol)
2013. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

cytotec vagy misoprostol 4 orankent 600-800 mg a 8 hetig teljes mertekben kiurul a meh ez folott sokszor 48 ora is kell ill befejezo tisztitas de a mehszaj kinyilik igy nem serul a mehnyak.

hatrany az ,,anya,, latja az abortalt magzatot elonye legkozelebb tudja mi a tette kovetkezmenye ha pedig beteg volt a magzat vagy mar elhalt elbucsuzhat tole akar el is temetheti.

2013. nov. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!