Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 17 évesen abortusz szülői...

17 évesen abortusz szülői beleegyezés nélkül?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy megtudják a szüleim, viszont azt tudom, hogy 18 éven alulik csak nagykorú beleegyezésével mehetnek abortuszra. Egy nagykorú, nem rokon ismerős helyettesítheti a szülők aláírását és beleegyezését?

2013. nov. 7. 12:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

"Korlátozottan cselekvőképes személy nyilatkozatának érvényességéhez törvényes képviselőjének a terhességmegszakítási kérelmet tudomásul vevő nyilatkozata szükséges"


Ez alapján (mivel te korlátozottan cselekvőképes vagy korodnál fogva) neked kell a törvényes képviselőd aláírása, aki a szülő, hacsak nincs külön gyám kirendelve melléd.


Itt a teljes törvény: [link] (1992. évi LXXIX. törvény

a magzati élet védelméről)

2013. nov. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
11%
hát jószar helyzetben vagy... hacsak nem megerőszakoltak, akkor meg ha megkúrattad magad viseld is a felelősséget.
2013. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Egy egyszerű kérdés volt, nem értem, mi az, hogy "megk*rattam magamat", meg hogy ilyen r*banc vagyok és olyan, meg hogy nem vállalom a felelősséget. Az abortusz pedig egy szükséges rossz. Én sem ujjongok örömömben, hogy abortuszra kell mennem. Egyikőtök sem tudja, mik a körülmények, és hogy pontosan mi történt. Csakhogy tisztázzuk, nem k*rattam meg magamat, hanem szerelmeskedtem a párommal (14 évesen jöttünk össze), fogamzásgátló tabletta mellett estem teherbe. A barátomat elütötte egy autó két héttel ezelőtt, a szüleim pedig rettentően konzervatisták, és amellett vannak, hogy házasságig szűznek kell maradnom, minden nap templom stb.

Ezt csak azért mondtam el, mert nem kell rögtön elítélni mindenkit, meg a mai fiatalságot, meg hogy hova fejlődik a világ..


A nem ócsároló és nem elítélő válaszokat pedig köszönöm szépen.

2013. nov. 10. 20:20
 14/30 anonim ***** válasza:
11%
és kit érdekel most a barátod? az én barátomat 3x elütötte egy autó 2,5 év alatt, mégsem lettem terhes. há' én nem értelek
2013. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
72%
Ha te felelősségteljesen védekeztél, akkor miért is akarod eltitkolni a szülők előtt a történteket? Azért, mert konzervatív a felfogásuk? Ez eléggé labilis hozzáállás, mert akkor azt sem nagyon engedték volna, hogy 14 éves korod óta pasid legyen. Legalábbis én így gondolom. Ha te védekeztél és te szereted a barátodat, igazából semmi okod pont a szüleid elől eltitkolni az egészet. Egyelőre csak rájuk számíthatsz a bajban (ami most úgy látom, tömegével megtalált téged).
2013. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

egy szoval sem mondtam h azert estem teherbe mert meghalt a baratom.

azert akartam eltitkolni, mert ugyan tudom hogy nem a legjobb mrgoldas de a mi csaladunkban ilyen hrlyzetbrn az elso. a noveremet kitagadtak es nem hajlandoak tudomast venni a letezeserol azert, mert 16 evesen elvesztette a szuzesseget egy buliban. es igen, 26 evesen kitagadtak, nagyimnal elt ket evig, most pedig valami lepusztult helyen mert semmilyen segitseget nem kap, meg a nagyimtol sem mert neki is es az osszes rokonnak megtiltottak a szuleim. ezek utan en megis mit tegyek??? (koltoi kerdes... tanacsokbol eleg volt mert csak szidast kapok hogy az en hibam)

2013. nov. 11. 15:41
 17/30 A kérdező kommentje:

*de a mi csaladunkban ez az egyetlen megoldas ilyen helyzetben. mert peldaul a noverrmet... 16 evesen

bocsi a hibakert remelem azert olvashato

2013. nov. 11. 15:44
 18/30 anonim ***** válasza:
55%

Nézd Kérdező, ne szívd mellre, egyszerűen peched van, mert itt is kifogtad részben a szüleidéhez közeli gondolkodású paleokonzi-frakciót... egyébként meg magánvéleményem, hogy az ilyen szülőket minél hamarébb tudja maga mögött az ember, annál jobban jár hosszabb távon.

Viszont a kérdéseddel kapcsolatban nem sok jó mondható el, sajnos Magyarországon (szemben a környező országok némelyikéhez) még tartja magát erősen ez a "terhesség megszakítása fiatalkorúnál csak a szülő hozzájárulásával" dolog, tehát itthon az nemigen kerülhető ki, hogy a szülők tudjanak róla. (közben utána néztem, amit a #7-esben írtam, az se müxik, mert a magzatvédelmi törvényben külön nevesített a szülő hozzájárulása) Viszont, ha a szülő nem járul hozzá, akkor azt a gyámhivatal pótolhatja, de ők is hivatalból értesítik a szülőt a tényről.

Szóval Magyarországon most nincs semmiféle legális megoldás a problémádra, ez sajnos a helyzet.

off: a barátod meghalt a balesetben?

2013. nov. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:

Tényleg nagyon sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültél...meg sajnálom a többi(nem az összes) válaszolót,hogy egy egyszerű kérdésre nem bírnak válaszolni mindenfajta kommentár nélkül.

Bár én nem kerültem eddig ilyen helyzetbe,nagyon sokat gondolkodtam rajta,hogy én mit tennék ilyen esetben.És igen,nekem is megfordult a fejemben az eltitkolok mindent mindenki elől dolog.A szüleim nekem is elég konzervatívak,bár a vallásosság nálunk kimaradt,de én is féltem volna bármi ilyesmi hírt megosztani velük...

Muszáj lesz beszélned velük.Sehogy sem tudod kikerülni,hogy tudjanak róla.

18/L

2013. nov. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Igen, már én is látom, hogy el kell mondanom nekik mindent, aztán lesz, ami lesz. Köszönöm a válaszokat.


off: igen, azonnal meghalt, éppen találkoztunk volna

2013. nov. 11. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!