Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 17 évesen abortusz szülői...

17 évesen abortusz szülői beleegyezés nélkül?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy megtudják a szüleim, viszont azt tudom, hogy 18 éven alulik csak nagykorú beleegyezésével mehetnek abortuszra. Egy nagykorú, nem rokon ismerős helyettesítheti a szülők aláírását és beleegyezését?

2013. nov. 7. 12:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező! Nem állok egyik oldalon sem, de hagy kérdezzem meg, ha a barátod a baba apukája meghalt, nem akarod mégis megtartani, hisz mégis csak ennyi maradt belőle.Tudom fiatal vagy, szülök nélkül nem megy, de a fiú szülei nem támogatnának?

Illetve, hoyg te szeretnéd megtartani, vagy nem?(ha segítenének neked )

2013. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Az előző off volt.

De A kérdésedre válaszolva, igen el kell mondani, nem lehet kikerülni sajnos. Én igaz nem tudom milyen ha ilyen konzervatívak a szüleid, de csak rólad van szó, hátha nem követik el ugyanazt a hibát kétszer.Ne hallogasd semmiképp.

2013. nov. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Még szép, hogy meg akarom tartani! A szerelmem babája, és bizony ő is nagyon örült, mikor megtudta, hogy teherbe estem :)

Viszont megbeszéltük, hogy nem tarthatjuk meg, fiatalok vagyunk, az egész életünk elrontanánk ezzel, a kicsinek pedig nem tudnánk megadni mindent, márpedig ha egyszer majd egy gyerekem, mindent meg akarok adni neki. Így viszont nem lehet. Amúgy is, tanulni szeretnék, karriert építeni, stb. Akármennyire is nehéz, de ez a legésszerűbb döntés, a barátom szüleivel is megbeszéltem már ezt, és bármennyire is nehéz, ők is az abortusz mellett vannak.


Holnap elmondom a szüleimnek. Még egyszer köszönöm a válaszokat és a segítséget.

2013. nov. 11. 22:17
 24/30 anonim ***** válasza:
9%
ja, és nagyon érdekes hogy gyakorikérdéseken írogatsz hogy neked 2 hete meghalt a barátod, nemsokáig gyászoltál ha már itt vagy
2013. nov. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Na, elmondtad? :) Hogy reagáltak?
2013. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Mi volt?
2013. nov. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
17%

A barátod szülei is az abortusz mellett vannak? Annak tudatában, hogy meghalt a fiuk????

Ne haragudj, de nekem kezd kamuszagúvá válni... Egy normális, a gyerekét gyászoló szülő friss fájdalommal nem így döntene... Azt mondaná, szüld meg, ők mindenben támogatnak, felnevelik, segítenek neked, anyagiakra ne legyen gondod...


Karriert még építhetsz. hidd el, más is megcsinálta.


Halálod óráján nem a karrier fog hiányozni, hanem a gyermeked. Olvass haldoklókról, elhiszed majd, hogy nem kamuból írom.

2013. nov. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
3%
Kérdezö ! Ha a szüleid azt akarják szüzen menj férjhez vallásos család vagyytok te jól kijátszotad már igy is öket. Tudom ti fiatalok vágytok a xex re. A fiúval mitörtén hogy elütöte az autó életbe maradt vagy meghalt ? én összehazasodnék vele ha él és megtartanám a babát. Szegény gyerek. Milyen egy kegyetlen anyja van. Milenne ha téged se szültek volna a világra ?? te kis Kva
2013. nov. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
7%
ne öld meg, egész életedben kísérteni fog. vannak olyan vallásos szervezetek, apácák vezetik, hogy átveszik a gyermeked, neked csak meg kell szülnöd és örökbe adják, nem lesz vele gondod. nem kell felnevelned de ne öld meg. az a kicsi tökéletes ember, és te az édesanyja vagy. ha ezt mérlegeled az a kegyetlenség ha elkaparod, ha egy esélyt sem adsz neki, a szíved mélyén te is érzed. nem lehet a lelkiismeretet elnyomni, kijátszani mindenféle okoskodással, hogy "még fiatalok vagyunk" meg "így az ésszerű" meg hogy "nincs más választás". van. és nem fogod megbánni. a barátod szülei is okoskodnak, szerintem kegyetlen emberek, de a döntés a te kezedben van.
2013. nov. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Jó, le lehet állni, több privát levelet sem kérek, és az abortusz-ellenesek is maradjanak.

Már megvolt az abortusz, nem bántam meg. Ismételten leírom, a barátom meghalt, és annak a gyereknek nem lenne jó az sem, ha apátlanul-anyátlanul nőne fel valami apácák között... Ez lenne a legrosszabb megoldás. Én magam nem akarom felnevelni, még nem vagyok készen rá, és tudom, semmiről sem tehet, de ezt a gyereket hibáztattam a barátom halála miatt. És ettől az érzéstől nem tudnék szabadulni sose.

Kegyetlenség ide vagy oda, én így döntöttem, nem kérek az okoskodásokból és a k*rvázásból.

2013. dec. 9. 23:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!