Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerdán kiderült hogy terhes...

Szerdán kiderült hogy terhes vagyok 15 hetes magzattal. Nagyon súlyos fejlődési rendeletességen mutatott az ultrahang, sajnos meg kell szakítani a terhességet bizonyos Vetélés-indukcióval. Pontosan hogy zajlik ez a beavatkozás?

Figyelt kérdés

Nagyon jó lenne ha valaki aki át esett ilyen beavatkozáson írna nekem, mert nagyon ki vagyok borulva idegileg.Előre is köszönöm!


Üdvözlettel:...B



2013. nov. 8. 12:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Mint egy abortusz. Előzetes vizsgálatok alapján altatásban elvégzik a méh kiürítését. Nem tart sokáig, 10-20 perc az egész. Sajnálom.
2013. nov. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Igen, úgy zajlik, ahogy egy abortusz.

Sajnálom. :(

2013. nov. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%

ez orvosonkent korhazankent valtozik.

nalunk huvelyi gyogyszerrel cytotekkel nagya daggal 4 orankent adagoljak Majd gorcsok jonnek es megszuletik aa magzat.De tagitanak palcikakkalill hormonos gelevel is mashol

Mivel mindene eppen szuletik a szulok megnezhetik es elbucsuzhatnak tole.A korbonc vizsgalat utan lehetoseg van a babat eltemettetni.

Lab es kez lenyomatok keszulnek ha lehet ill fenykjep es emleklap .

A szuloparos vegig egyutt van egy szobaban es kozossen menek vegig ezen a szornyu dolgon.

A veteles utan a gyaszfeldolgozas maittatobb beszelgetes van a korhaz pszihologusabval lelkesszel szulesznovel orvossal.

Az esemeny utan 3 hettel ujra az orvos beszel a szulokel

sok erot kivanok ha barmilyen kerdesed van kerdezz es irj.

2013. nov. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Lamináriás tágítással kezdték, majd oxitocint kaptam infúzión keresztül. Ez kellett volna, hogy beindítsa a vetélést görcsöléssel, fájásokkal. Az oxitocinra nem reagált a szervezetem, így összesen háromszor futottunk ennek neki. Végül rövid altatásban 'művi befejezéssel' fejezték be. Semmi olyan nem történt, amit ez előző válaszoló írt, hogy láthatjuk a babát, vagy temethetjük. Nem is kérdezték, de nem is akartam volna. Én is nagyon ki voltam borulva, megértelek. Nagyon nehéz ezt feldolgozni, ha fel lehet egyáltalán. De talán a következő baba gyógyír lehet rá. Én is 15 hetes voltam. Ha gondolod, írj nyugodtan privátot.
2013. nov. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, a vetélés-indukció úgy zajlik, ahogy az utolsó válaszadó írta. Gyógyszeres előkészítést követően (ez kórházanként változhat, van ahol méhfeltöltés, vagy méhszájba adagolt gyógyszer) oxytocin vagy prosztaglandin tartalmú infúzióval fájásokat keltenek.

Ha pontosan érdekel:

[link]

"Terhesség megszakítás a második trimesterben (a terhesség 24. hetéig)" cím, 6. oldal alja, 7. oldal teteje...

2013. nov. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Logikusnak az utolsó két válasz tűnik, legalábbis ami a hazai protokollt illeti. És ez már egészen biztos? Milyen jellegű rendellenesség, mikor kerül sor a beavatkozásra? Nagyon sajnálom, sok erőt kívánok!
2013. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Hát ja, mivel a hazai protokollt linkeltem be az #5-be Egészségügyi Minisztérium korábbi portáljáról...
2013. nov. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat Hétfőn kell befeküdnöm a kórházba! igen sajnos biztos hogy beteg teljesen életképtelen jelenleg még él de azt mondták az orvosok hogy valószínű nem tudnám élve kihordani hydrocephalus (vízfejűség) valószínű a gyógyszertől amit a júliusban diagnosztizált Cronikus Myleoid Leukémiámra (CML)szedek.De június óta nem is menstruáltam nem gondoltam hogy terhes lehetek! Nagyon ki vagyok, úgy érzem ez sok nekem nem biztos hogy ezt ki bírom!

Mind ezt átélni 19 évesen ez nagyon sok,próbálok erős lenni és nem mutatni a fájdalmamat a külvilágnak!de jó ezt megosztani hátha erőt tud valaki önteni belém!


B.

2013. nov. 9. 06:19
 9/18 anonim ***** válasza:
Szegénykém :-( Imádkozom, hogy hamar meggyógyulj és aztán egészséges kisbabád születhessen majd! Sok erőt és kitartást neked!
2013. nov. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Én is reménykedem hogy pár éven belül egészséges gyermeknek adhatok életet!mert minden vágyam egy kisgyermek!!
2013. nov. 9. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!