Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti elítélitek azt az embert...

Ti elítélitek azt az embert aki elveteti a babáját? Többi lent

Figyelt kérdés
Olvasgattam egy lány askját és ő leírta, hogy elvetette (18 éves és tanul) anyagiak miatt nem tarthatta meg, és rengetegen bántották, hogy gyilkos meg egyéb kedves megjegyzéseket tesznek rá, viszont itt gyakorin volt egy lány aki leírta, hogy babát vár, és semmi pénz még albérletre se, és hogy mitévő legyen, erre mindenki azt írta neki, hogy abortusz. Szerintem, az aki nem akarja, hogy a gyerek úgy éljen, hogy kb szenvedésbe(hisz sok helyen még enni se tudnak adni a gyerkőcnek), az nem feltétlen érdemli azt, hogy mindenfélének lehordják, hisz a gyerek érdekébe is tette. Azért mondjuk azt nem értem, hogy miért nem védekeznek rendesen.(természetesen nincs 100%-os védekezés, de rengetegen le is tolják azt, hisz időbe kihúzom szöveget is lehet hallani, sőt ezt hallottam legtöbbször) Kinek mi a véleménye?
2013. nov. 27. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem ítélem el, mert nincs ahhoz semmi jogom, hogy más felett ítélkezzek, plusz nem vagyok az ő helyzetében. Akinek nagyon lehetetlenek a körülményei, ott megértem ezt a döntést, aki fogamzásgátlónak használja az abortuszt, azt nem.
2013. nov. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki védekezés mellett esik teherbe (valójában elég kevés ilyen eset van) az nyílván azért védekezik mert nem akar/tud egy babát vállalni vagy anyagi, vagy bármilyen más okból. Azokat nem ítélem el! Azokat akik isten tudja hanyadik abortuszra mennek mert nem képesek védekezni azokat igen!

Én sem akarok több gyereket, és gyógyszert szedek 2 éve, és nem esek teherbe. Jó hogy nincs 100%-os védekezési módszer, de ha rendesen szedi valaki a tablettát, nem hagy ki pár szemet esélytelen hogy terhes legyen!!

2013. nov. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én alapvetően eléggé az abortusz ellen vagyok, de a munkám során sajnos nagyon sok rossz sorban élő, elhanyagolt, bántalmazott gyereket láttam, és azt mondom, h ilyen helyre nem kell a gyerek. Annyiféle módon lehet védekezni... Szerintem inkább NEM KÉNE ELJUTNI ODÁIG, hogy el kelljen vetetni azt a babát.
2013. nov. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Inkább az az alapvető probléma, hogy az emberek imádnak csacsogni más dolgán, baján.

Magamból kiindulva: ronda, és durva dolog az abortusz, de gyakran egy szükséges rossz. Inkább elvetetni, mint "kínozni" egy életen át. Akár azért, mert anyagilag nem biztosított a helyzet, akár azért, mert nem szeretetbe érkezett a baba. Azok, akik ebből sportot űznek, és 2-3 havonta járnak abortuszra, azoknak úgysem lehet megmagyarázni, hogy amit tesznek, az gyalázatos. Akinek, meg becsúszott, és amiatt kényszerül erre, az meg tuti megszenvedi az egészet, így vagy úgy.

2013. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem, nem ítélem el, azt gondolom, hogy mindenkinek joga van eldönteni, hogy mikor tud/akar gyereket vállalni és mikor nem. Persze annak figyelembe vételével, hogy az abortusz nem családtervezési eszköz, hanem rendkívüli lehetőség arra az esetre, amikor a rendes családtervezés akármiért nem működik... benne akár az emberi hibát is...
2013. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkivel egyet értek.
2013. nov. 27. 15:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ellenzem az abortuszt, de senkit nem tudnék bántani azért, mert ezt tette. Nem ítélkezem senki felett. Az bizonyos, hogy magam biztos, hogy nem tudnám végigcsinálni.
2013. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sosem ítélem el az adott embert, de a cselekedetet, az abortuszt magát mindig.
2013. nov. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En sem itelem el az embert, inkabb nagyon sajnalom a gyermeket es az anyat is, mert nem tudja ilyenkor, hogy mit is tett valojaban. Az abortuszt, a tettet elitelem.
2013. nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Milyen jó, hogy itt senki nem ítél el senkit. :D
2013. nov. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!