Neked mi a véleményed az abortuszról, valóban gyilkosság lenne de ha az, akkor miért legális, neked mi az álláspontod ebben a témában? ‎

Figyelt kérdés

2013. dec. 18. 21:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 9-es! Sok dologban egyetértünk, de abban nem, hogy az magzat élete potenciális.

A múltkor teljesen gyanútlanul megnyitottam egy abortuszról szóló írás linkjét, és mivel semmi figyelmeztetés nem volt benne, tovább görgettem, hogy olvashassam: ekkor tűnt fel a szemem előtt egy kép, amit a mai napig nem bírok felejteni. Egy tökéletesen felismerhető, parányi EMBERKE volt ott, akinek mindene megvolt, még a bordaívei is gyönyörűen látszottak, egy testrészét kivéve: nem volt fejecskéje... " darabban szedték ki az "anyjából", oldalról mutatták, hason feküdt az a fej nélküli, parányi tetem. Azt hittem, ott bolondulok meg a sokktól, nem is merem ide belinkelni.


Aztán találtam egy írást egy magzatát elvesztett szülőpártól, kérlek olvasd el a nyitóírást itt:


[link]


Bizony a magzat is ember, húsból és vérből, akárcsak mi magunk, ráadásul hús a húsunkból, vér a vérünkből. Azért jön, hogy szeressük, hogy a mindenünk legyen. Nem azért, amit a vákuum csinál belőle...

2013. dec. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%
Amig a torveny nem bunteti adig nnem gyilkossag.
2013. dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
96%

Korábban én sem voltam ellene, bár ha problémát éreztem (elszakadt az óvszer) rohantam esemény utánit íratni.

Mióta megszületett a fiam, nem tudnám megtenni.

Szerintem a rendszer sz@r, ahogy van. 1x még ok, hogy megcsinálják, de akinek bérlete van.....szerintem a megelőzésre kellene nagyobb hangsúlyt helyezni: 1 után és szoc alapon kedvezményesen lehetne fogamzásgátlóhoz jutni (akár esemény utánihoz, mert receptre 5 ezer felett van) és ha mégis besikerül, mert nem szedte, akkor azzal a teljes költséget kifizettetném, levonnám a segélyből....Akkor nem lenne 3 havi tabletta ára az abortusz, mert így nincs visszatartó ereje.

2013. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
55%
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy nem csak a társadalmi törvények léteznek hanem az erkölcsi törvények is. Ezek sokszor nem ugyanúgy vélekednek egy adott cselekedetről. Szerintem ilyen az abortusz is. A társadalmi törvények eléggé objektívek. Az erkölcsi törvények viszont szubjektívek. A társadalom legálisnak tartja például az abortuszt, de én mondjuk nem, mert az erkölcsi törvényeim szerint ez illegális. Más pedig teljesen elfogadhatónal tartja az abortuszt, mert más erkölcsi elvek alapján működik az illető, mint én. Amúgy az ilyen kérdések azért provokálnak rengeteg veszekedést, mert a bennünk működő erkölcsi normák iszonyat erősek. Ezeket kívülről szinte lehetetlen lebontani.
2013. dec. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%

Én teljes mértékben egyet értek azzal a terhességmegszakítással, mely terhesség erőszakra vezethető vissza. Ez legyen/maradjon is legális és ingyenes.

Ettől függetlenül szerintem is gyilkosság. Egyfelől ott van a magzat, ami már pár hetesen is emberi lénynek tekintendő, ugyanakkor az anya önrendelkezési joga állhat ezzel szemben abortusz esetén. Jelenleg Magyarországon az anya önrendelkezési joga van fölényben a magzat élethez való jogához képest, ezen el kéne gondolkodni..

2013. dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 kürasszír ***** válasza:
59%

Magyarországon csak a 12. terhességi hétig dönthetnek szabadon a nők.


Az USA, Nagy-Britannia, Ausztrália, Hong Kong, Szingapúr, Új-Zéland, Svédország, Hollandia stb. viszont egészen a 22. vagy a 24. hétig engedélyezi azt a nők számára bármilyen indokkal.


Ausztrália Victoria nevű szövetségi állama 2008 -ban legalizálta az abortuszt egészen a születés pillanatáig, a 24. hét után elég a nőnek formálisan "súlyos szociális válsághelyzetre" hivatkozni. 2008 óta 581 darab a 24. héten túli szociális indokkal végzett abortusz történt egészséges nők egészséges magzataival, a legkésőbbi a 37. terhességi héten.


A baloldal pedig Hollandiában és Új-Zélandon is szeretné legalizálni az abortuszt egészen a születés pillanatáig.

2013. dec. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 kürasszír ***** válasza:
40%

Magyarországon a közvélemény többsége , kb. a 75 % -a abortuszpárti az első 12. terhességi hét alatt.


Nagyjából három fő álláspont van ebben a kérdésben.


A nagy többség támogatja a nők abortuszhoz való jogát a terhesség korai szakaszában, mondjuk az első 12 héten. Szerintük ekkor az embrió élethez való jogát felülírja még a nő önrendelkezési joga, de ahogy előrehalad a terhesség az államnak közbe kell lépnie, s a jó erkölcs és a közérdek nevében meg kell tiltania a késői terhességmegszakítást.


Vannak olyanok, sajnos jóval kevesebben, én is közéjük tartozom, akik szerint az abortusz súlyosan erkölcstelen dolog, legfeljebb a legextrémebb esetekben tolerálható, ha a magzat beteg, a nő élete veszélyben van, vagy nemi erőszak történt, vagy esetleg ilyen szituációkban sem.


Vannak olyan emberek, akik abszolutizálják a nők testük feletti önrendelkezési jogát, s az embriót / magzatot gyakran csak értéktelen, s ha a nő úgy szeretné, akkor nyugodtan elpusztítható élősködő parazitának látják.


Elképzelem, amint bemegyek egy kórházba, s közlöm, ki szeretném vetetni a fél tüdőmet, a fél vesémet, a fél herémet, vagy mindkettőt, esetleg amputáltatnám a lábaimat, a kezeimet, mert gyakorolni szeretném a testem feletti önrendelkezés állampolgári jogát. Erre úgy ki fognak onnan vágni, hogy a lábam nem éri a földet. Teljesen hülyének néznének engem.


De ha egy nő azzal megy oda, el szeretné pusztíttatni a méhében, a szíve alatt hordott saját gyermekét, még ha annak nagyon korai életszakaszában is, akkor ezt nyugodtan megteheti, feltéve ha a magzat 12 hétnél fiatalabb. Ó, mert ha esetleg idősebb, akkor hirtelen csiribí-csiribá fúj de erkölcstelen macává válik az a csaj, így az állam bácsi és a társadalmunk azt mondja tartsa csak meg, hordja ki, szülje meg azt az édes, aranyos tündéri magzatocskát.

2013. dec. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
76%

Kurasszir!


Nem válaszolok privát üzenetre, ha nem haragszol.

A véleményemet továbbra is fenntartom:van, amikor ez a "legjobb" megoldás. Nem tudhatja az ember, hogy mikor kerül olyan helyzetbe, hogy nincs mas lehetősége. Nem, az orokbeadas sem lehetőség minden esetben, hiszen annak, akinek nincs hol laknia, nincs miből élnie, a terhességet ki hordani se lenne egyszeru. Az pedig, hogy szerinted gyilkosság, az a te szubjektív véleményed. Egy nem kívánt terhessegnel a no nem ugy gondol a magzatra, mint gyermekre, csak mint -csúnyán hangzik, de ez van- hátráltató tényezőre. Csökkenti az esélyeit arra, hogy o maga boldog legyen, megvalósítsa a céljait. Terhesen munkát kapni, párkapcsolatot kezdeni, karriert építeni: nem mindig lehet.

Nem, nem ítélem el az abortuszt. A harmadik trimeszterben elvégzett az sokkoló, valoban. De meg sokkolobb azt olvasni, hogy megölte az anya a szules utan a gyereket.

Remelem nem kerülök olyan helyzetbe, hogy az abortusz mellett kelljen dontenem, de nem tudhatom előre. Megerőszakolnak, munkanelkuli leszek, beteg a gyerek, stb.

Amúgy részemről nincs különbség a nem kívánt terhesseg es a beteg magzat abortalasa között. Sosem értette hogy miért tesznek különbséget. A beteg gyerek is pont ugy gondolkodással es lemondással járna, mint egy nem kívánt gyermek nevelése. Mi a különbség? Semmi.

2013. dec. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!