Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvetessem a gyereket vagy mi...

Elvetessem a gyereket vagy mi legyen?

Figyelt kérdés

Párommal anyáméknál lakunk, mindketten dolgozunk, de nem élünk fényesen. Kiderült, hogy terhes vagyok, párom szeretné megtartani, én viszont nem tudom mit tegyek. Nem tudjuk hogyan alakul az életünk együtt, hol fogunk lakni, ha megszületik a baba. Én is szeretnék gyereket, de ilyen körülmények közzé? Szerintetek mit tegyek?

Amúgy nem volt tervben a baba.


2013. dec. 19. 14:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát komoly konfliktusokat szülhet, ha a párod megtartaná, te pedig nem. Ha mindketten dolgoztok, szerintem merj egy nagyot, és tartsd meg, sokkal rosszabb helyzetbe is lehetnétek, Ráadásul, ha anyósod egészséges, akkor hamar visszamehetsz majd dolgozni. Én megtartanám, de természetesen akármit válaszolunk mi itt, ezt csak Ti dönthetitek el.
2013. dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért, milyenek a körülmények ami nem felel meg?


Gyűjtögethettek, várhattok, de gondolom nem várható hogy majd valamikor a közeljövőben annyival jobbak lesznek a feltételek hogy most megérje az abortusz.

Mindketten dolgoztok, szinte már ez jó dolog manapság.


(Mondom ezt úgy, hogy nekem semmi bajom az abortusszal és úgy gondolom mindenki azt csinál amit akar...)

2013. dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Tudom szokásos kérdés : de ha nem volt tervben a baba akkor miért nem vedekeztetek?
2013. dec. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Azt szokták mondani, hogy gáz a szülők nyakára szülni, de szerintem ez nem igaz... esetleg megbeszélni megtudjátok beszélni velük hogy maradnátok amíg talpra nem álltok?

Tőled sokkal rosszabb körülmények közé is szoktak gyereket vállalni, persze nem tudom mennyire éltek szűkösen, ezt nektek kell tudni. Mindenesetre ha elvagytok, kijöttök a pénzetekből én belevágnék, hiszen nem tudni mit hoz az élet. Ki tudja, nem e történik olyan betegség vagy bármi ami miatt később nem lehet picúr?

Sok sok dolgot belehet használtan szerezni, nem kell mindenből a luxus és a márkás bababútor és babaruci...sőt lehet hogy a rokonságban is szétnézve kapnátok sok segítséget!

Jól gondold át, remélem megtartjátok :)

2013. dec. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szedtem gyógyszert, de pár szem kimaradt amikor elfelejtettem bevenni. Anyám elég régimódi, tesóm gyerekeivel sem úgy foglalkozik ahogy kellene, mindenbe beleszól stb. Nem hiszem, hogy örülne egy síró kisbabának. Tuti nem segítene. Röviden ennyit az otthoni körülményekről.
2013. dec. 19. 14:19
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Van fedél a fejetek fölött, van jövedelem, van támogató párod és jött hozzá egy baba is. Mitől félsz?
2013. dec. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A párod szüleihez nem mehettek?

Amúgy meg ha ez az egyetlen probléma hogy anyukád régimódi nem hiszem hogy ez meg kellene hogy gátoljon titeket!

Amíg otthon vagy a babával nem kell foglalkozzon a babával, ha meg már nagyobb lesz és visszamész dolgozni elmehetnétek albérletbe.

Most albérletbe abszolút nem tudnátok menni?

2013. dec. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Első gyereket nem vetetnék el, ha lenne mindkettőnknek munkája. Nem ellenzem az abortuszt, de ebben az esetben félnék, hogy talán többet nem lehetne babám, ha valami félresikerül. Van munkátok, fedél a fejetek fölött. Azt nem javasolnám, hogy a sokadik gyereket szüljétek anyád nyakára, de az elsőt megtartanám, párod is akarja.
2013. dec. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy én nem jövök ki jól anyámmal, még nem is tudja, hogy terhes vagyok. Párom anyja sajnos meghalt, az apja pedig alkoholista. Csak úgy tudnánk albérletbe menni, ha nálunk a faluba találnánk egyet, mert máshol nagyon drágák.
2013. dec. 19. 14:32
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem egy kisbaba születése sok mindent megváltoztathat jó irányba. Szerintem megenyhülhet édesanyád szíve és jobb lehet a kapcsolatok.
2013. dec. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!