Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvetessem a gyereket vagy mi...

Elvetessem a gyereket vagy mi legyen?

Figyelt kérdés

Párommal anyáméknál lakunk, mindketten dolgozunk, de nem élünk fényesen. Kiderült, hogy terhes vagyok, párom szeretné megtartani, én viszont nem tudom mit tegyek. Nem tudjuk hogyan alakul az életünk együtt, hol fogunk lakni, ha megszületik a baba. Én is szeretnék gyereket, de ilyen körülmények közzé? Szerintetek mit tegyek?

Amúgy nem volt tervben a baba.


2013. dec. 19. 14:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
38%

Én nem értem miért kell ilyen kérdést kiírni. Nem ismerünk téged, nem ismerjük a helyzeteset/helyzeteteket. Azokból a fél mondatokból, amiket leírsz, én nem mernék neked tanácsot adni.

Mások, más körülmények között élnek.

Ők nyugodtan mondják, ne vetesd el, tartsd meg, majd alakul biztosan az életetek. Legfeljebb 15-étől már kínlódsz, mert nem tudsz boltba menni, nem tudsz pelenkát venni, esetleg tápszert. Egy merő kín, és lelkiismeretfurdalás lesz az életed, mert nem tudod megadni a gyerekednek, amit szeretnél. Mert " a szeretet elég"-ez csak duma.

A másik oldal: ki merné egyértelműen leírni, vetesd el. Durva a hangzása, maga a művelet meg....


Ne kérdezz senki, csak a párodat és magadat. Mit tudtok tenni, hogy jobb legyen, és döntsetek felelősségteljesen (már ha tudtok azok után, hogy néha kimaradt a gyógyszer)


Ne haragudj, de naponta vannak ilyen jellegű kérdések, és egyszerűen nem értem, miért nem lehet felelősséggel szexelni, védekezni!

2013. dec. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
58%
Én sem vetetném el fentiek ismeretében. Főleg nem úgy, hogy meg sem beszéled anyukáddal, ő mit szól hozzá, számíthattok e rá, ha nem is anyagilag, de annyiban hogy ott maradhattuk meg vigyáz a gyerekre amíg szükséges. Én még nem láttam anyát, aki erre nemet mondott, csak olyat, akit puskával és medveölővel kellett távol tartani a gyerektől :)
2013. dec. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 FKKTorp ***** válasza:
54%

Az nyilvánvalóan kiderült a leírtakból, hogy a párod nagyon szeretné ez a babát. A körülményekre pedig csak azt tudom mondani, amit sok ismerőstől hallottam már, hogy soha nincs tökéletes pillanat, és lehet hogyha megtartod, akkor jársz a legjobban. Persze az is lehet hogy konfliktusakat fog szülni, nem lehet előre tudni, de szerintem pozitív hozzáállással lehet rajta javítani.


Amiket pedig te írsz, én abból is azt látom, hogy te is szerentéd ezt a babát, csak félsz a családod reakciójától. Nekik elmondtátok már?

Szerintem mivel együtt éltek érdemes lenne leülni beszélni. De első sorban a ti véleményeteket szükséges tisztázni, hogy tudd mi az amit szeretnél elérni.


Gratulálok! És kívánom hogy minden úgy sikerüljön ahogy szeretnétek!

2013. dec. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Most komolyan, ha most "ilyen" körülmények között vannak, akkor szerintetek mikor lesz tökéletes alkalom a gyerek vállalásra?
2013. dec. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
52%

Egyetértek azokkal, akik nem akarják neked megmondani, hogy mit csinálj.

Engem pont ilyen helyzetben szült az anyukám, 20 évesen. Nagyon sokat dolgoztak azért, hogy legyen aztán lakásunk stb - állandóan fáradtak voltak, túlhajszoltak, türelmetlenek. Ennek köszönhetően én 35 fölött mertem csak gyereket vállalni, amikor volt normális egzisztenciánk és nem okozott gondot a kieső jövedelem. Az én lányomnak fogalma nem lesz arról, hogy milyen amikor anyunak soha nincs ideje semmire. Ő valószínűleg bátrabban és korábban fog vállalkozni a családalapításra, mint én. Mindig mérlegelni kell - az, hogy ide írtál, azt mutatja, hogy éppen ezt teszed. A válaszod még nincs meg, idő kell hozzá.

2013. dec. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Előbb kellett volna gondolkodni és rendesen szedni a tablettát!
2013. dec. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Végül mi lett?
2014. jan. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!