Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van egy 14 hónapos lányom....

Van egy 14 hónapos lányom. Párom 2szor is elhagyott.10 hetes terhes vagyok. Egyedül merjem vállalni a 2. babát? Nem tudom mi a helyes döntés. Ember maradok, ha nem tartom meg a picit? Terveztük a babát, de a párom az anyja miatt elhagyott.

Figyelt kérdés
2014. márc. 17. 15:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
16%
Lehetett volna több eszed, de ha már így lett, akkor tartsd meg a babát. A párod meg lökd ki a fenébe.
2014. márc. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül el tudod tartani magadat és a két picit?

Amíg otthon töltöd az időt tgyáson/gyeden/gyesen akkor is tudsz egy minimálisan elvárható szintet biztosítani a kicsiknek a magad erejéből?


Ha igen, akkor egyedül is tudod vállalni, ha AKAROD.

Ha nem, akkor van min gondolkodni.


(zárójelben jegyzem meg, mert utólag már sajnos sokat nem segít, de én bizony nem terveztem volna második gyereket, egy olyan férfival, aki kétszer elhagyott- főleg nem ilyen sebességgel a szülés utáni első évben nem estem volna teherbe-de ezt bizonyára felelősen végiggondoltad már akkor- ha az elmúlt 10 hétben nem változott jelentősen az anyagi helyzeted, akkor tudod a választ. Ugyanaz, mint amikor a 2. gyermek fogantatásakor)

2014. márc. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
21%
Tartsd meg :)
2014. márc. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
96%

A fontos kerdes, hogy a 14 honapos lanykad megsinyli-e ha szuletik a teso (te nem fogsz dolgozni, tgyas nem egy nagy osszeg se gyed-gyes, gyerektartasok, adokedvezmeny stb...)

Te a mar megszuletett gyermekedert felelsz elso sorban... Ab. Ellenes vagyok, de a hoskodes felesleges mert azzal senki se fizet be szamlat vagy ad enni a gyermekenek...

Ha masodszor elhagyott terhesen valoszinu nem sokat jelentetek neki es a szuletendo pici pont annyira erdekli majd mint a mar megszuletett lanya :(

2014. márc. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:
Bíztam benne teljes mértékben. Nem felelőtlenül vállaltam! Anyagiakkal most még nem lenne gond,de később... nem tudhatom. Apa nélkül milyen lesz nekik? 24 éves vagyok. Félek, hogy nem lesz akielfogadjon minket. Félek a magánytól. Már most sincs senkim.
2014. márc. 17. 16:19
 6/64 anonim ***** válasza:
10%
Abban biztos lehetsz,hogy 24 évesen 2 gyerekkel senkinek sem fogsz kelleni!
2014. márc. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy mas se marad tars nelkul ugy te se fogsz :)ket gyerek nem a vilagvege egy olyan ferfinak aki beled szeret (vagy netan O is egy-ket gyerekes apa!)
2014. márc. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:
Számonra nem az anyagiak az elsők.mert azt bárhogy is,de megteremtem. Fontosabb az érzelmi oldala.egyedül két picivel. Hol van a társ? Nekik is apára van szükségük. Érzelmileg,lelkileg lenne nagyon nehéz.szeretem,elhagyott,itt van két pici "árván".
2014. márc. 17. 16:53
 9/64 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem elég lesz a lánykádnak elmondani azt,hogy az apukája lelépett, nemhogy még egy gyereknek. Utálom az abortuszt de sajnos vannak helyzetek, mikor az tűnik jobb megoldásnak. Azt írtad, hogy még most nem lenne gond anyagilag, de később...

Ember maradsz, ha nem tartod meg a babát. Ugyan olyan ember, mint bárki más. Sajnos naiv voltál, és bevállaltad a 2. babát, de te sem tudhattad, hogy ismét elhagy.

2014. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
96%

Sokan mondjak azt, hogy az anyagiakat megteremtik vagy igyy vagy ugy... Egyenlore egy egeszseges csaladot se tudtal teremteni a mar meglevo lanykadnak!

24 eves vagy, egy Anya... Ettol szerintem logikusabban kell mar gondolkozni! Sokra megy veled a 2 gyermeked ha te latastol mikulaasig melozol ok meg reggel elsokent mennek bolcsibe fel7re es este fel7ig ott is vannak...

Elhiszem, hogy akarod a babat, en is akarnam! De Te a megszuletettert felelsz!

Nekem sok vizet nem fog zavarni egyik dontesed se! Engem nem erint, az en eletemen nem varial! De a Tieteken igen...


Nemreg a hentesnel elottem allt egy anyuka a lanyaval es 800 forintert vett neki hust egesz honapra! Kerte a hentest, hogy csont nelkul merje a karajt, hogy husbol minnel tobb jusson a lanyanak! A kislanyt sajnaltam meg, fizettem nekik 2 kilo karajt csontostol mindenestol... Remelem, ha vallalod Te nem hasonlo szanalom adomanyokbol fogod finanszirozni oket! Megkoszonte normalisan, egy lepusztitott magyar no volt. Az uzlet elott megvart es ruhakat is kert meg, tolem es a gyermekemrol (nem szamitott, hogy Fiam van hiaba mondtam)

Barki juthat arra a sorsa mint anyuka a lannyal ez egyertelmu! De ot egy picit se sajnaltam es ha csak rola lett volna szo 10 deka hust nem fizetek ki neki!

2014. márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!