Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van ennyi nem kívánt...

Miért van ennyi nem kívánt terhesség és megszakítás? Tudatlanság? Vagy felelőtlenség miatt?

Figyelt kérdés

Ha a fiatalok tudatlanok, az kinek lehet a hibája? Esetleg a szülőknek? Vagy csak a fiatalok hoznak rossz döntést? Van esetleg itt valaki v ismertek valakit, aki tisztában volt a rizikóval, mégis a tűzzel játszott?


Sajnos ebben nekem is van tapasztalatom. Én kb másfél évig "védekeztem" 15-16-17 éves koromban megszakítással, ameddig biosz órán ki nem derült, h úgy is teherbe lehet esni. Hállát adok azóta is az égnek, h akkor nem estem teherbe! A szüleim semmivel kapcsolatban sem világosítottak fel, a fiútól is csak tiltottak, de nem mondtak semmit, h miért...

Később 21 évesen volt egy abortuszom. Szinte mindig védekeztünk, de később a párom elkezdett kocsmázni, volt uzsorahitele, a pénzt amit diákmunkával megkerestem, elvette, h tudjon magának cigit venni, óvszerre meg nem volt pénzünk, de szex nélkül nem bíra ám ki (26 éves volt) Észre se vettem, h csak ezköz voltam neki. Ekkor már felvilágosult voltam, de felelőtlen. Az abortuszt persze nem tudtam feldolgozni, összeomlottam, passzívra mentem (fősuli), majd kiléptem a párkapcsolatomból. Majd egy újabb passzív félév után a mostani párom elrángatott pszichológushoz, pszichiáterhez, de még most sem tudtam megemészteni, ami történt velem.

Csak azért írtam ki a kérdést, mert most is babát várok, de most terveztük. Azóta is rengeteget gondolkodom azon, h a szüleim, ha bármit is másképp csináltak volna, valyon valami változott volna? Mondjuk nagyon fájt, mikor először megjött és anyu nem mondott semmit, a tudatlanságom miatt a suliban is csúfoltak. Félek, h rossz anya leszek, nem szeretném, ha a lányom 16 évesen esne teherebe. Csak érdekelne, h a nemkívánt terhességeknél inkább a szülők a hibássak? Vagy inkább a gyerekek? Melyik a gyakoribb? A felelőtlenség vagy a tudatlanság?



2014. máj. 16. 20:05
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nem a szüleimet okolom, csak szerintem máshogy is lehetett volna. Okolom éppen eléggé magamat is, h ennyire hü.lye kis ..... voltam. Csak előre is félek, h az én gyerekem is ilyen lesz, ezért gondolkodok azon, h mit is tehetek esetleg, h ne így legyen.

Ám az exemnek nem igazán mondhattam nemet, leszorított többször is az ágyhoz, én hason feküdtem és sírtam. Hiába sírtam és tiltakoztam, nem ért semmit. Tele voltam kék foltokkal. Sokszor csak beletörődtem, h túl kell esnem rajta, úgy könnyebb volt. Nem tudom, h miért ragaszkodtam hozzá,talán reménykedtem, h olyan lesz, mint régen. Nem hárítani akarom a felelősséget, gyűlöltem is érte magam, tudom, h hibáztam, hü.lye voltam. Bocsi, h ennyit írok, de ezekről senkinek se mertem még beszélni, annyira jól esett most leírni.

2014. máj. 16. 22:04
 12/22 anonim ***** válasza:
77%

Az exed többszörös nemi erőszakot követett el rajtad.

Ez a leggyakoribb, hogy nem idegen, hanem egy "szeretett" személy követi el.

Nem csak az abortuszt, hanem ezt is fel kellene dolgoznod.

-----


Egyébként a tizenévesekről: nem a szülőket okolnám, nem is a tanárokat. Információs társadalomban élünk. Aki akar, minden kellő tudásanyaghoz hozzáférhet. Én idősebb vagyok nálad, nekem se mondtak semmit otthon, internethez csak 22 évesen jutottam, ennek ellenére már 10 körül majdnem mindent tudtam. 6 éves koromtól könyvtárba jártam, a barátnőinkkel egymást közt csereberéltük a felvilágosító könyveket. Minden érdekelt minket, így mire megjött először, már hallottunk condylomáról, AIDS-ről, szifiliszről... meg az összes többiről. Ismertük a Pearl-indexet, a természetes módszereket.

Magyarán aki akart, már az internet előtt is mindent megtudott. Hogy ennek ellenére miért nem informálódnak a mai kamaszok, akiknek már sokkal könnyebb dolguk lenne: intelligencia hiánya és érdektelenség.

2014. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
39%

Én is abban látom a problémát, hogy túl korán kezdik a szexet, a tinik és ilyen korban talán még felelőtlenebb az ember, mint mondjuk akár 1-2 évvel később!

Viszont, fontos a szülővel való kapcsolat! Nagyon! Nekem mákom volt anyukámmal, elég korán beszélt nekem a védekezésről, és vele mentem gyógyszert is íratni. De ha mondjuk nem lett volna ilyen a viszonyunk és én terhesen leszek 16 évesen, akkor sem foghattam volna rá. Hacsak nem egy civilizációtól elzárt szigeten lakunk. A mai netes világban már nincs felvilágosulatlanság! Max. olyan,hogy "tudom,hogy lehetek így terhes, de kockáztatok"!

2014. máj. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem többszörösen összetetta probléma. Nem "divat" a védekezésről beszélni, de a szexről meg a kalandokról nagyonis.

Sok "lehetek terhes?" kérdést olvasok és válaszolok is rájuk, mert totális a sötátség. És nem csak a tinik között, hanem a 20 év felettieknél is.

Olyan alapvető fogalmakkal nincsenek tisztában, hogy mi az a peteérés és mikor van.

A sulis felvilágositó órák fikarcnyit sem érnek, mert sokszor a tanár is csak túl akar lenni rajta, leadja az anyagot és kész. Neki is kinos.


Ezt nyiltan kéne tárgyalni, nem kéne szégyelni, teljesen természetes velejárója a felnőtté válásnak.

2014. máj. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%
Mindenki azzal jön hogy fiatalok.... Elmondanam hogy 3 gyermekes 40 felé közeledő barátnőmnek a férje kijelentette, hogy nem engedi, hogy tablettára pénzt költsön, mert havonta kB. Kétszer bújnak össze ahhoz minek, csak nem esik teherbe, ha meg igen, még mindig olcsóbb az abortusz.. No comment ...(barátnőm anyagilag teljesen kiszolgáltatott a férjének sajnos)
2014. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%

Én fiatalok között mozgok, (19 vagyok) mégis az én ismeretségi körömben, eddig egyáltalán nem volt abortusz, vagy legalábbis nem tudok róla. Viszont annál több hülye pitsát aki nagyon könnyen odajuthatna a felelőtlensége miatt. Már nem egyet lehülyéztem, hogy nem kéne megszakítással védekezni, de mintha falnak beszélnék.

Magamból kiindulva én nagyon sok mindent tudok a védekezésről, sokat olvastam, érdeklődtem a témáról, tudom mit szabad és mit nem. Legfőképpen Anyu volt az aki mindig óvatosságra intett, ráadásul vele is rengeteget beszéltem a szexről, emellett én nem szeretnék gyereket soha, szóval emiatt is mindig megtettem amit kellett, hogy még véletlenül sem mondhassam azt "Jézusom mi van, ha...". Sokat nyom a lanton, hogy olyan pasival is voltam, aki szintén odafigyelt, hogy minden rendben legyen és nem akart semmit erőltetni.

Szóval így jobban belegondolva is-is, a szülő jó nevelése elengedhetetlen, ahhoz, hogy a későbbiekben egy gyerek felelősségteljes döntéseket hozzon.

2014. máj. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

manapsàg a fiatalok nemtörődömsége a hibás. hisz mindent meg lehet tudni a netről, nem kerül kellemetlen helyzetbe senki a kérdései miatt.


én azt gondolom hogy a szüleidnek fel kellett volna érniük ésszel hogy ezzel pont az ellenkezőjét érték el, mint amit akartak...


ne aggódj, remek anyuka leszel! felismerted a szüleid hibáit amiket te nem fogsz elkövetni, mert tudod mivel jár. az abortuszodért a körülmények voltak inkább hibásak szerintem. hisz olyan embernek gyereket szülni...

boldog babavárást!

2014. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%

Attól, hogy neked ilyen volt a gyerekkorod, te még lehetsz normális szülő! Alapból, mivel te ezeken mentél keresztül, sokkal nagyobb hangsúlyt fogsz helyezni a normális kommunikációra és a felvilágosításra.

Az abortuszt és az ellened elkövetett testi erőszakokat pedig még fel kellene dolgoznod. Én ajánlanám újra a pszichológust, pszichiátert nem, nem hinném, hogy gyógyszeres kezelésre szorulnál. A családállítás mint pszichológiai módszer elég hasznos szokott lenni ilyen esetekben, illetve, ha nem akarsz pszichológushoz menni, egy pszichodráma csoport is sokat segíthet. Az anyasággal, jó szülőséggel kapcsolatos kétségeidben is.

2014. máj. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
56%

Én csak egy barátnőmről tudok nyilatkozni. Tudja, hogy hogy kell védekezni, tablettát szedett. Majd úgy gondolta, hogy milyen aranyos egy baba és "becsúszott" egy, abbahagyta a tabit. Mi lett a vége? Abortusz. Nem is tudom, hogy gondolta, hogy a semmiből felneveljenek egy gyermeket.

Alapvetően aki akar, utána tud járni a megfelelő védekezésről, csak az internetet is inkább használják közössségi szempontból,mint hogy tájékozódjanak.

Én most szültem, 18 éves vagyok,de világért nem mentem volna abortuszra, mert anyagilag belefért a baba, és a szülőktől külön élünk. Van egy csodás lányom és ez felemelő érzés.

2014. máj. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nagyon sokan ugy gondoljak, hogy rossz dolgok csak massal tortennek meg veluk nem, egeszen addig amig ra nem jonnek tevedtek. De ekkor mar keso. Fiatalon az ember ugy erzi torhetetlen.

Tudom nem a legjobb pelda de hirtelen most ez jut eszembe:

Pl. a csapbol is az folyik, hogy a dohanyzas mennyire karos, megis hanyan szivjak a cigit? Amikor a baj majd megtortenik akkor mashogy latjat a dolgokat es rajonnek, hogy bizony a rossz nem csak massal tortenik meg hanem veluk is. Felre ne ertsetek nem akarom bantani a dohanyosokat, en is dohanyzotam 10 evig (terhesen tettem le a cigit) csak hirtelen ez a pelda jutott eszembe. Csak arra akartam kilyukadni, hogy sokszor az informacio nem eleg az embereknek egesszen addig amig a baj nem realis es nem valakivel a csaladba vagy veluk tortenik meg. Hiaba mondjak, hogy az abortusz mennyire megvisel lelkileg, milyen gonosz dolog... Amig csak mondjak addig a legtobb embernek nem realis sajnos.

Okos ember az aki a mas hibajabol kepes tanulni anelkul, hogy a sajat boren tapasztalna es eleg neki az informacio. De van akinek ez nem eleg. Sot olyan ember is van aki megtapasztalja a sajat boren es megis ujbol meg ujbol elkoveti ugyanazt a hibat. :(

2014. máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!