Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van ennyi nem kívánt...

Miért van ennyi nem kívánt terhesség és megszakítás? Tudatlanság? Vagy felelőtlenség miatt?

Figyelt kérdés

Ha a fiatalok tudatlanok, az kinek lehet a hibája? Esetleg a szülőknek? Vagy csak a fiatalok hoznak rossz döntést? Van esetleg itt valaki v ismertek valakit, aki tisztában volt a rizikóval, mégis a tűzzel játszott?


Sajnos ebben nekem is van tapasztalatom. Én kb másfél évig "védekeztem" 15-16-17 éves koromban megszakítással, ameddig biosz órán ki nem derült, h úgy is teherbe lehet esni. Hállát adok azóta is az égnek, h akkor nem estem teherbe! A szüleim semmivel kapcsolatban sem világosítottak fel, a fiútól is csak tiltottak, de nem mondtak semmit, h miért...

Később 21 évesen volt egy abortuszom. Szinte mindig védekeztünk, de később a párom elkezdett kocsmázni, volt uzsorahitele, a pénzt amit diákmunkával megkerestem, elvette, h tudjon magának cigit venni, óvszerre meg nem volt pénzünk, de szex nélkül nem bíra ám ki (26 éves volt) Észre se vettem, h csak ezköz voltam neki. Ekkor már felvilágosult voltam, de felelőtlen. Az abortuszt persze nem tudtam feldolgozni, összeomlottam, passzívra mentem (fősuli), majd kiléptem a párkapcsolatomból. Majd egy újabb passzív félév után a mostani párom elrángatott pszichológushoz, pszichiáterhez, de még most sem tudtam megemészteni, ami történt velem.

Csak azért írtam ki a kérdést, mert most is babát várok, de most terveztük. Azóta is rengeteget gondolkodom azon, h a szüleim, ha bármit is másképp csináltak volna, valyon valami változott volna? Mondjuk nagyon fájt, mikor először megjött és anyu nem mondott semmit, a tudatlanságom miatt a suliban is csúfoltak. Félek, h rossz anya leszek, nem szeretném, ha a lányom 16 évesen esne teherebe. Csak érdekelne, h a nemkívánt terhességeknél inkább a szülők a hibássak? Vagy inkább a gyerekek? Melyik a gyakoribb? A felelőtlenség vagy a tudatlanság?



2014. máj. 16. 20:05
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%
én ha gyereket akarnék sem szexelnék gumi nélkül
2014. jún. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Manapság minden gombnyomásra működik. Nem akarod? Ki lehet venni. Nincs meg az élet tisztelete sem. Meg fogsz lepődni, hogy mennyi abortuszos kérdés után lepontozzák azokat, akik a gyerek védelmére kelnek és rámorognak az "anyára": bigott, fanatikus embernek tartják, ugyan mi közöd hozzá, az én helyemben te is ezt tetted volna, stb. Te a kérdésedet eleve úgy tetted fel, mint aki magát is elítéli az abortusz miatt. Ezért kapsz ilyen válaszokat. Ide nem írogat senki, hogy ugyan mit nyavalyogsz, muszáj volt és kész, olyan apának egy gyereket..stb. A felelőtlenség és a tudatlanság mellett ott a morális gát hiánya és félő, hogy ez a legnagyobb halmaz. Manapság inkább azokat ítélik el, akik felemelik a szavukat az abortusz ellen, nem fér meg a mai életvitellel, hogy beleavatkozzanak egy nő döntésébe. Pedig sajnos szinte csak ezek azok az alkalmak, amikor az abortusz szóba kerül. Talán, ha az abortuszról több szót ejtenének, akkor a fiatalok valóban odafigyelnének a megelőzésre, védekezésre. A cigis dobozokon is ott a felirat, mi lehet a vége...
2014. jún. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!