8 hetes terhes vagyok és anyagi okokból nem tudom felnevelni a babám ezért muszáj abortuszra mennem! Akinek volt már abortusza hogyan kezdjek neki, kihez forduljak és az orvosok védőnő stb. mennyire lehet rájuk számítani? Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 20:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
43%
Szia! En a nogyogyasztol kapott papirral mentem el a csaladvedelmishez. (Elotte telefonalni kell, idopont miatt) Ugy tudom minden kerulethez kulon tartozik. Itt csak beszelgettek, hogy miert nem szeretned megtartani. Probalnak tanacsot adni a lehetosegekrol. Par nap mulva vissza kell menned meg egyszer hozza, akkor kapod meg a csekket, majd kerheted az idopontot a mutethez a korhazban. Vedononel nem voltam. Bent a khban velem rendesek voltak, senki sem nezett le, mert sbortuszra megyek. Koran reggel kellett mennem es aznap du mar el is johettem. Ennek mar 4 eve, de nem hinnem hogy sokat valtozott a rendszer.
2014. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
35%

Na most itt fogsz szemrehanyast kapni boven, sot h tartsd meg stb! Csak auert irom h keszulj fel.


Egyebkent amelyik orvos megallapitja a terhesseget o rakerdez h meg akarod-e tartani vagy sem. Aztan menni kell vedonohoz aki megprobal rabeszelni h tartsd meg, aztan kapsz kotelezo 3 nap gondolkodasi idot. Aztan visszamesz es megkapod az engedelyt ra. Kell altatoorvos, vervetel, meg vercsoport megjatarozas ha netalan komplikaciok lepnek fel.

Az orvosok mint a kutyaval ugy bannak.

15 perces altatasod lesz. Ha meg nem voltal terhes akkor novenyi palcikat helyeznek fel egyik nap masnak csinaljak a beavatkozast, utana aznap haza is mehetsz. 6 het nemi elet tilalom aztan kontroll es fogamzasgatlas megbeszelese.

2014. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, nem mindegy, hol csináltatod. Az orvosok nyilvánvalóan nem bánnak úgy veled, mint a kutyával. A nővérek viszont biztosan igen, de velük nem kell foglalkoznod. Olyanok, mint a hajléktalan, aki részegen utánad szól.


Orvoshoz menj el (magánba!), aki meg fogja érteni, mi van, és ad igazolást a terhességről, majd megmondja, hová kell menned.


Lehetőleg fővárosi vagy nagyobb város kórházát ajánlanám, esetleg írj fórumokba, hol voltak kedvesek:)


Amúgy ha bunkók, akkor sincsen semmi, te is forgasd rájuk a szemed és legyél bunkó. Ellátniuk el kell, másnap meg már távozol is babátlanul:) És ők meg hazamennek és gondolkodnak, mire költsék a 60 nettót, amit kapnak azért, hogy bunkózzanak az emberrel:)

2014. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
25%
Vannak persze "bunkó" nővérek, de azért a legtöbbre ez nem jellemző. Amúgy a szülésznők és az orvosok negatív hozzáállása is érthető valamilyen szinte, hiszen ők szakmájukként azt választották, hogy egy-egy új élet vilagra hozatalában segédkeznek, nem a megölésében. Ennek ellenére ha nem is kedveskednek, rosszalló megjegyzést nem szabadna tenniük. Mellesleg engem nem nagyon érdekelne az indok és maga a nő sem. Ellátnám a feladatom mellette és ennyi, de nem bunkóznék.
2014. máj. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó, ez nem igaz. Az alkotmány szerint jogod van a boldoguláshoz és a saját tested felett csak te rendelkezel, saját életed felett. A nők jogalany, a magzat nem. A nő ember, a magzat a jog szerint nem ember, nincsenek jogai.


Az orvosok az EMBER életben tartására esküdtek, ha pl. anya és magzat életben maradása közül kell választani, az orvosi protokoll szerint az anyát mentik, mert ő ember.

2014. máj. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
27%
4-es vagyok. 5-ös! Ez most hogy jött ide? Senki nem beszélt arról hogy ki az ember jogilag meg ki nem az. Nem értem kivel vitatkozol és főleg azt, hogy min :)
2014. máj. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a segítségeteket! Ma megkezdtem ezt az egész dolgot és egész normális segítőkész volt egyenlőre..de a neheze még hátra van :(
2014. máj. 26. 20:04
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
erre reagáltam: " hiszen ők szakmájukként azt választották, hogy egy-egy új élet vilagra hozatalában segédkeznek, nem a megölésében" Hogy ez nem igaz, mert nem ölnek meg senkit a jog szerint.
2014. máj. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 kürasszír ***** válasza:
8%

Az utolsónak: a "jog szerint" valóban nem ölnek meg senkit sem. No de moráli szempontból..............


A magyar jog szerint szinte semmi különbség sincs az egy napos és a mondjuk 38. hetes terhesség törvénytelen megszakítása között, mindkettő illegális magzatelhajtásnak számít.

2014. máj. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
"semmi különbség sincs az egy napos és a mondjuk 38. hetes terhesség törvénytelen megszakítása között, mindkettő illegális magzatelhajtásnak számít." az illegális szó azt jelenti, hogy nem legális, a legális meg azt jelenti, hogy törvényes.
2014. máj. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!