Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes terhes vagyok.12...

32 hetes terhes vagyok.12 kilót híztam. A védőnő azt mondja hogy most már jó volna megállni. Ez tényleg sok? (62-ről 74-kg)

Figyelt kérdés
2013. aug. 27. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Ne halgass ra. Vannak aki huszon akarhany kilot hiznak. sEs am is, hogy tudnal megalni? NEm is ertem... A baba most hizik a legtobbet... Te meg ne egyel vagy mi?

En egyebkent 33 hetesen + 13nal jarok. Es senki nem mondta meg h sok lenne. Sot epp azt mondjak h egesz jol allok.

2013. aug. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak, hogy tudnál pont most megállni. Én 34. hétben járok és eddig 19 kilót híztam. (hál isten a hasamra és egy kicsit a lábamra) A védőnő mindig mondja h sómentes étel. A doki meg kéthetenete nézi a vérnyomásomat de hál istennek nem magas. Boldog babavárást 34 hkm.
2013. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
nem kell 2 helyett enni.
2013. aug. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez a hízás nem sok, átlagos! A védőnők mindig ezt mondják, hogy ne hízzon a kismama annyit, de ha nem eszik sokat is hízni fog, ha olyan alkat, azért az éhezés sem jó! Megállni hogy, diétázz vagy mi?! Ha nincs gond a cukorral és a vérnyomással, akkor mi a gond, nem értem én a védőnőket!
2013. aug. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát pont most biztosan nem fogsz megállni, ez a dolgod, hogy hízzál! Én 60kg-ról indultam, a dokim azt mondta még az elején, hogy 12-15kg a normális. Most 30 hetes vagyok és 70 kg. Ezt a 10 kg ot, főleg az utolsó 5kg most szedtem fel 1 hónap alatt. Eddig semmi pocakom nem volt, most akkora lett, hogy ketten is beférnének. Nem eszek többet mint előtte, nem változott semmi, még is így felszalad az a 10kg. Most sem vagyok kövér, csak a pocakom nagy. Én fütyülök rá, hogy mi az előírás, mert nem gondolom, hogy sokat ennék. Ami feljött arra szüksége van a babámnak. Valamiből szoptatnom is kell majd.
2013. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5 vagyok. Még annyi, hogy sógornőm 23 kg-ot hízott. A szülés után 10 pik pak lement, és 1 évig amíg szoptatott újabb 15kg-ment le. Egy évvel a szülés után olyan volt mint egy piszka fa. Ha terhesen ránéztél akkor sem volt kövér, senki meg nem mondta volna, hogy 23kg ot hízott. Jelenleg is szép vékony alakja van, pedig már 2 gyereket megszült. Mind a kettővel 23-25 kg ot hízott.
2013. aug. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

Én csak annyit jegyeznék meg, hogy amennyit meghízunk, annyit le is kell majd adni szülés után (a szüléssel kevesebb mint 10 kg megy le), és leadni sokkal nehezebb lesz, mint nem felszedni többet. Nem kell koplalni, de figyelni kell a kalóriabevitelre. A 3. trimeszterig ugyanannyi kalória kell(ett volna), mint terhesség előtt, a 3. trimeszterben is csak +140 kalórai kell. (2 deci tej vagy egy soványka szendvics)


A szoptatással se mindenkinek megy le a feleleg, én ismerek olyat, aki szoptatás alatt még hízott 15 kilót (9 hónap alatt), mert ha kevesebbet evett, kevesebb volt a tej is.

2013. aug. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Én a 23.hétig híztam 10 kilót!! :/ Onnantól pedig a végéig még 5-öt,amiből az utolsó 1 hónapban lement 1 kiló.Tehát összességében 14 kilót híztam.Nem foglalkoztam a védőnővel sem,23 hetesen diétára fogott,azt mondta nem ehetek kenyeret csak pufi rizst,meg nem ehetek csokit,csak müzlit meg ilyeneket.Engem nem érdekelt,ha jól esett,akkor elmentem a párommal a cukrászdába és vettünk pár szelet sütit.Mondjuk a müzlit pont szeretem,a vége felé már volt,hogy inkább azt ettem.De nem érdekelt különösebben,hogy mit mond a védőnő.Cukros nem voltam,nem voltam vizes,nem volt magas vérnyomásom,nem volt fehérje a vizeletemben,az égadta világon semmi bajunk nem volt! :) Még adott diétás étrendet is,hogy aszerint egyek.Hazahoztam,belöktem a szekrénybe azt a hülyeséget,nem érdekelt.Úgy ettem,ahogyan nekem volt jó.Ne foglalkozz senkivel sem,tegyél úgy,ahogy neked jó.Egyébként én 92 kilóval mentem szülni,szülés után a kórházból 7 kilóval könnyebben jöttem haza,de még rajtam maradt 7 kiló felesleg.Azóta fogytam még 3.5 kilót,de még mindig van rajtam.Most vagyok 81.5 kiló és 78.5 kilóval kezdtem a terhességet.Már nem is szoptatok,még sem akar lemenni a maradék. :(


4 hós fiú anyukája

2013. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 30 hetes vagyok, 11 kilónál járok, de sztem annyira nem látszik. Állandóan éhes vagyok, szinte folyton. Kilók ide, kilók oda, azért elég rossz érzés úgy nem enni, hogy az ember éhes. Olyan érzés mintha a babától venném el.
2013. aug. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!