8 hetes terhes vagyok és anyagi okokból nem tudom felnevelni a babám ezért muszáj abortuszra mennem! Akinek volt már abortusza hogyan kezdjek neki, kihez forduljak és az orvosok védőnő stb. mennyire lehet rájuk számítani? Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 20:16
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
72%
mi a fene az a gánca?
2014. máj. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Én ezt a fajtát ettem a nagynénémmel nagyon finom krumlis gánca


[link]

2014. máj. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Hasonlit a darasterc hez látom a gánicába többféle is van kikeleném próbálni D
2014. máj. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
7%

Mi 3 gyermeket válaltunk akkor, amikor a férjemnek hol volt munkája hol nem. Néha hónapokig nem talált munkát (ha nem velünk történik el sem hiszem). Adósságaink is voltak. Most a legkisebb 8 hónapos elmúlt és jobban állunk anyagilag mint valaha. Megjegyzem, hogy mind a 3 tervezett gyerek volt. Nem éreztem úgy, hogy anyagilag terhemre lettek volna.

Sajnos sok nőnek fogalma sincs, hogy mit tesz ilyenkor annak ellenére, hogy van internet és rá lehet keresni. Persze, ha tervezett a terhesség elolvasunk és megnézünk sokmindent. Mindegyik gyermekem láttam ultrahangon, és láttam, hogy élnek és mozognak. Nem értem, hogy ilyen szemmel látható bizonyiték után hogyan lehet valkinek bemagyarázni azt, hogy ő nem élőlény. Szerintem mielőtt megteszed nézd meg ezt https://www.youtube.com/watch?v=a7c5XhqquzA és döntsd el, hogy annak ellenére, hogy jogilag megengedett-e vagy sem, a babád élölénynek számít-e?

2014. máj. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Ha lenne rá lehetőségem meg is tartanám mindenki elhiteti csak amég a párommal külön élünk mindenki a szüleivel és és még nem dolgoztam annyit,hogy kapjak utána valamit és a párom a 100ezres fizetéséből még 40et muszáj odaadnia a szüleinek mert különben elárverezik a házukat abból a maradék összesen 80ból nem hiszem hogy meg lehetne élni és egy kisgyereket normálisan fellehetne nevelni,simán bevállalnám,de nem tehetem mivel senkire nem számíthatok anyagi szempontból! De nem keresem a kifogásokat,mert tisztában vagyok a helyzet súlyával és én saját magam is undorodom az egésztől és félek hogy nem fogom tudni végig csinálni,de a sajnos még mindig ez a kisebb rossz minthogy semmit ne tudjak neki megadni! Mert ha egyedülmaradnék vele 20ezerből egy gyereket nem lehet felnevelni szerintem mégha én nem is eszek mást csak zsíros kenyeret neki nem adhatok azt...
2014. máj. 28. 11:17
 16/33 anonim ***** válasza:
34%

El sem tudod hinni, hogy milyen kevés kell az első néhány évben egy gyereknek. Egy embernek csak tető legyen a feje felett, legyen mit ennie,innia és persze ruha is kell, igazából csak ennyire lenne szüksége, de a mi társadalmunkban annyira agymosottak az emberek, hogy azt hiszik szükségük van arra a sok jelentéktelen kacatra, amit el szeretnének adni nekünk. A környezetedben biztos van valaki, aki kölcsön tud adni babaruhákat,babadolgokat vagy vehetsz olcsón használtat. Én is ezt teszem még a mai napig is. Az első néhány hónapban szoptathatod, persze ha a tejed megfelelő. Vehetsz mosható pelenkákat (ezt is lehet használtat venni interenetről). Kérhetsz segítséget az egyházadtól (nálunk szoktak segíteni a rászorulókon). A gyerekek amig kicsik és szerető szülők veszik körül, észre sem veszik az anyagi dolgok hiányát. Édesapám sem vette észre, hogy gyerekkorában, padlásöprések idején nem volt mit enniük, ezért ne hivatkozzon senki arra, hogy a gyereknek milyen sok dologra van szüksége. Régen elég volt egy játék, most, ha nem adhatunk neki egy halommal, akkor már nem is vállaljuk. Egy gyereknek a szereteted a legfontosabb, nekem elhiheted. Ha játszol vele, észre sem fogja venni, hogy nincs semmije sem.

Hidd el nekem, meg fogod bánni. Az első babámat elveszítettem 3 hónapos terhesen és évek kellettek, hogy túltegyem magam rajta, mert nem terveztük és nem igazán akartam, de miután elment hiányzott nekem, mintha meghalt volna valaki akit nagyon szerettem. Ha most undorodsz az egésztől ,képzeld mit fogsz érezni miután megtetted. Tiéd a döntés, én csak fel szerettelek volna világosítani, hogy tudd pontosan mit is teszel. Egy életet szerettem volna megmenteni :)

2014. máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
61%

Tudom, hogy nehéz, de dönts helyesen. Te egy teljes életet szeretnél megadni a gyermekednek, ami sokkal inkább becsülendőbb, mint, hogy a semmire megszüld, aztán meg éhezzetek és nyomorogjatok mindannyian.

Ne keltsen benned bűntudatod ez az ostoba 45%-os válaszoló, Ő még egy kupac sz*rra is vállalna gyereket, ha tehetné mert az a "helyes" szerinte. Amúgy undorító a viselkedésed, igazán le lehetne téged tiltani az oldalról, mert egyáltalán nem segítesz senkinek, és a válaszaid meg egyértelműen csak provokatívak.

2014. máj. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
75%

"Ha játszol vele, észre sem fogja venni, hogy nincs semmije sem. "

Ezzel vitatkoznék, mert a későbbiekben egy kiskamasz mondjuk nem akar majd használt ruhákba járni többnyire, az édesanyjával bújócskázni és azt látni, hogy ami másoknak lehet, Ő neki nem.

Amúgy jól hangzik, hogy a szeretet többet ér, meg nem fontos a pénz, csak a valóságban nem így van.

2014. máj. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
16%

Te talán segítesz bárkinek is? Van fogalmad arról, hogy mi is az abortusz? MIért beszélném rá a rosszra? És azt nem is mondod neki, hogy meg van a kockázata annak, hogy később nem lehet gyereke?

Én nem szültem a gyerekeimet egy kupac ...-ra. Az enyémek tiszták és igenis teljes életük van. Ki szeretném őket iskoláztatni, ha kell, egyetemre járatni. Szeretve vannak és boldogság sugárzik a szemeikből. Nem hinném, hogy a halált választották volna a mostani életük helyett. Eddig mindenük megvan a teljes élethez, sőt még több is. A gyerekeimnek a szeretetem a legfontosabb a többi pedig kialakul. Nem szenvednek hiányt semmiben. Nem értem, hogy miért buzdítja valaki a másikat, hogy abortuszra menjen? Miért engem kell letiltatni amikor én egy életet szeretnék megmenteni? Az ilyeneket kell letiltatni, akik az anyákat ilyen szörnyűségre buzdítják. Persze a mai "felvilágosúlt" világban az ilyen felfogás a normális. Ezért irtjuk ki saját magunkat, mert egy gyerekellenes nyugati világban élünk. Ezek szerint az összes pénzproblémával rendelkező nő menjen abortuszra? Vajon akkor mennyi gyerek születne meg? A kórházak kukái tele lennének elpucolt magzatokkal. Talán csak a gazdagok kiváltsága lenne a gyerekszülés? Nem érzem magam szegénynek és nem is tartom magam annak. Nem úgy lettem nevelve, hogy a pénz legyen a legfontosabb az életemben. Annak ellenére, hogy édesapámnak megvolt a pénze arra, hogy megadjon mindent amit szerettem volna ő nem ezt tette, mert egy elkényeztetett kislány lettem volna, hanem mivel szeretett azt adta meg nekem amire szükségem volt és a mai napig hálás vagyok neki érte. A gyerek egy áldás és nem probléma, amit meg kell oldani vagy ha nem akarunk vele foglalkozni akkor eltüntetni. Egy életről beszélünk. Nem tudom, hogy miért nehéz ezt felfogni? Nem a nagymamám idejében élünk, amikor azt hitték, ha érzik, hogy mozog a pocakjukban attól kezdve él. Él és rugdalózik, játszik előtte is. Saját szemeimmel láttam.

Nem kell elhinni. Mindenki azt csinál amit akar.

2014. máj. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem tűnt volna fel, nem neked írtam azt a pár mondatot, hanem ennek 45%-os aberráltnak. Vagy te is Ő lennél?

Segítség... ha úgy nézünk az nagyobb, hogy igazat adok neki és nem pedig ócsárolom, meg átkokkal szóróm , hátha meggondolja magát. Amúgy hagyjuk ezt a " többé nem lehet gyereked" dumát, már nem a 60-70-es évekbe élünk. Manapság ritkaság számba megy, ha egy nőnek az abortusz miatt nem lehetséges egy újabb terhesség.

Senkit nem buzdítottam, nem kell itt a kavarás. Leírtam a véleményem, nem miattam vagy miattad fog az a baba a világra jönni avagy nem megszületni. Beállíthatsz engem egy olyan embernek amilyen nem vagyok (pénzéhes,nem normális, gonosz), de azaz igazság, hogy egyáltalán nem ismersz, ahogyan a kérdezőt sem. Így nem tudhatod mi lenne jó sem a magzatnak, sem pedig neki(persze én sem). Még egy pár napig látogatod az oldalt, de utána gondolom a további 20 évben, nem fogod nyomon követni és segíteni anyagilag, érzelmileg a Kérdezőt. Innentől kezdve bűntudatot kelteni benne, hogy rossz körülmények mellett tartsa meg a gyereket "majd csak lesz vhogy címmel", merő ostobaság szerintem. Szép, hogy életeket akarsz menteni, de az nem itt kezdődik.

2014. máj. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!