Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van olyan, aki hisz Istenben,...

Van olyan, aki hisz Istenben, mégsem ellenzi az abortuszt?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért nem? Köszönöm.
2014. aug. 22. 16:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
31%

Hiszek és nem ellenzem. Összefér.


Kicsit más: van egy jó fej, fiatal lelkészünk. Egyszer kérdeztem tőle, hogy a hobbija miatt állatokat öl, (vadászik), ez nem meríti-e ki a ne ölj parancsolatot. Azt mondta, hogy nem, mert az embert Isten teremtette, és az állatokat pedig az ember belátására bízza. Volt itt kérdés a napokban, hogy gyilkosság-e az abortusz. Van, aki annak tartja, van a ki nem. Aki nem tartja annak, az lelkiismerete szerint nem öl embert.

2014. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Ezt értem, csak nekem ezzel az "annak tartjá"-val akad gondom. Túl szubjektív.
2014. aug. 22. 16:13
 3/27 anonim ***** válasza:
56%
na ez durva én nem vagyok vallásos még is gyilkosságnak tarom,de ha egy hívő meg abortuszra na az álszent!!!!!!!
2014. aug. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
48%
szerintem is az életet a fogantatástól számoljuk, de vannak bizonyos esetek (anya életveszélyben) amikor nem lehet bűn
2014. aug. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
52%

Én hiszek és ellenzem. De ha nem hinnék is ellenezném. Nem is tettem meg soha, pedig orvosi javaslatom volt az abortuszra. A mostohaanyukám nem hisz, mégis ellenzi az abortuszt.


Egyébként meg persze, hogy gilkosság...mi más lenne?! Akik szerint az, azok csak nyugtatják a lelküket, mert megtették..

2014. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
47%
Bocsi elirtam. Szóval aki szerint NEM az, az csak nyugtatja a lelkét, mert megtette...
2014. aug. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
63%

Hiszek Istenben, de nem ellenzem az abortuszt.

Próbálom rövidre fogni, mert nagyon sok minden megfogalmazódott bennem ezzel kapcsolatban.

Katolikus vagyok, de az egyház által átformált tanítások nagyon távolnak állnak tőlem. Isten és a hitem egy olyan megfoghatatlan jelenség a számomra, ami inkább a szereteten és az elfogadáson alapszik. Szabad akaratot adott, hogy szabadon választhassunk és éljünk. Nehéz döntéseinkben segítőnk és támaszunk. Meghallgat és velünk van mikor szükségünk van rá. Nem ítél, nem utál, nem büntet.Feltétel nélkül szeret minket és arra ösztönöz ,hogy mi is szeressük egymást.

Ahh, épp ezért számomra nagyon nehéz összehozni a vallást az abortusszal és ezt nem is tartom helyén valónak. Ez inkább egy erkölcsi/morális kérdés(már mint, hogy helyes e vagy nem az abortusz) ami szerintem a tapasztalataink,neveltetésünk, személyiségünk által ivódik belénk, legalábbis én ezt így fogom fel. + Az ítélkezést pedig egy másik ember élete felett, egyszerűen undorítónak és visszataszítónak tartom. Azzal meg még inkább nem értek egyet, hogy mai társadalmunkban pedig ne adjuk meg a szükséges jogokat, ahhoz, hogy egy ember úgy éljen, ahogyan Ő azt kívánni szeretné(vallástól függetlenül írom). Az abortusz nekem nem meríti ki a gyilkosság fogalmát, inkább egy szükséges rossznak tartom. Már pedig nekem ne mondja senki, hogy jó egy beteg, vagy egy nem kívánt gyermek élete.Persze ne felejtsük el az életadókat, a nőt és a férfit sem. Ők is fontosak. Én nem takarózok semmivel, de én szétválasztom a kettőt inkább.

Összefoglalva: Számomra nem bűn,a döntéseinket magunk kell meghoznunk, amihez senkinek semmi köze, és a vallástól szerintem el kéne vonatkoztatni ez ügyben.

2014. aug. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%
nem ellenzem.Csak valahogy néhányan olyan könnyen és sűrűn folyamodnak hozzá hogy én olyan sűrűn fogorvoshoz nem járok.Na ezt ellenzem .Saját fülemmel hallottam amikor azt beszélték hogy még mindig olcsóbb egy abortusz évente mint a gyógyszer.....Tehát nekik ennyi.Az ilyet megfejelném.de pl nyomorba ne kelljen már megszülni azt a gyereket vagy sokadiknak úgy hogy a többi is nélkülöz,vagy beteg babát.
2014. aug. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%

Én hiszek, és - mondjuk úgy, hogy bizonyos körülmények között - nem ellenzem. Egyetértek a református elvekkel, akkor engedi meg az abortuszt, ha nemi erőszak volt, beteg a magzat, vagy az anya veszélyben van.

Azt gondolom, hogy az élet minden esetben Isten ajándéka. Viszont van olyan helyzet, amikor emberileg ezt felfogni nem lehet, és nem hiszem, hogy ilyenkor Isten vádolna - inkább talán velünk sír.

2014. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
53%

Sokan mondják,hogy hisznek Istenben,de mégsem hívők,azt mondják igen,de nem tartják meg Isten parancsolatait.A Bibliában kerek-perec benne van hogy "egy se vesszen el a kicsinyek közül",és hogy Isten szemében a magzat fogantatásától kezdve ember,ugyanolyan mint pl.én,és Istennek ugyanolyan fontos.Az abortusz bűn,és gyilkosság,amit a Biblia ellenez,tehát aki valóban vallásos keresztény az nem ért egyet vele,és soha nem tenne ilyet,nem támogatna ilyet.Ennek ellenére igyekszem nem ítélkezni,majd az Atya megteszi helyettem a maga idejében,de a magam részéről mindenkit igyekszem lebeszélni róla.


Az állatok megevését pedig nem lehet összehasonlítani ember gyerekek meggyilkolásával.A Bibliában az is benne van,hogy eledelül adta az állatokat az Úr az embereknek!

2014. aug. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!