Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Változott a véleményetek az...

Változott a véleményetek az abortusszal kapcsolatban, miután szülők lettetek?

Figyelt kérdés

Ha igen, milyen irányba és miért?

Köszönöm.


2014. szept. 7. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Nekem 5 éve volt abortuszom és most van egy 3 hónapos kisfiam. Mások felett nem ítélkeztem akkor sem és most sem. Utólag visszagondolva most sem döntenék másképp. Viszont soha nem fogom elfelejteni és biztos évek múlva is néha utána számolok majd, hogy hány éves lenne. Ez örökre nyomot hagy.
2014. szept. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Nekem igen. A kislányom előtt fel sem tudtam fogni, hogy mit/kit "veszíthet" az ember. Azokat viszont nem ítélem el akik ezt választják, de azért néhányan lehetnének felelősségteljesebbek a védekezést illetően.
2014. szept. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem magával az abortusszal kapcsolatban, inkább, h én vállalnám-e. A 12 hetes UH-on változott meg a "hozzáállásom". Korábban úgy gondoltam, ha kiderülne,h vmilyen rendellenessége van a magzatnak, biztos az bortusz mellett döntenék. De amikor láttam a monitoron a babánkat mozogni, megszámoltuk az ujjacskáit, láttuk a szívét lüktetni... teljesen elbizonytalanodtam, eltűnt a korábbi "biztosságom". Nem mondom,h ma már nem döntenék betegség esetén az abortusz mellett, de sokkal jobban megviselne, mint azt korábban képzeltem.
2014. szept. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

igen.

gyerek előtt nekem csak egy szimpla rutinműtét volt az abortusz.semmit nem jelentett.nem gondoltam bele.(habár lehet ez védelmi reflex volt...)

gyerek után meg legszívesebben örülnék ha mindenki átérezné, hogy mi is az, mindenki lássa, hogy egy magzat hogy próbál menekülni azon a csöppnyi helyén, mennyire félti az életét.

és fel nem foghatom, hogyan képesek nők a wc-be szülni (nemrég szabadítottak ki egy síró, egészséges újszülöttet)hogy képesek a kórházban otthagyni, vagy akár verni, vagy pedofilkodni egy BABÁN, úgy elvagyok borzadva, hogy már ki sem merem nyitni az ilyen címszavú cikkeket.

2014. szept. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Igen, előtte is elleneztem, de csak úgy elvből, mióta megvan a gyerekem egészen rettenetes, megbocsáthatatlan gyilkosságnak tartom. Meg a gyerekek, babák ellen elkövetett egyéb dolgokat is sokkal súlyosabbnak látom mint előtte.
2014. szept. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Nem valltozott.

Elotte sem tudtam volna megtenni es most sem. Most plane nem.

Masok elete felett nem biraskodhatom, de velemenyem persze van 😊

2014. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Mindig abortusz-ellenes voltam és az maradok...

3 gyermekem van.

2014. szept. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Igen.Azt hittem addig,hogy csak egy kis sejtcsomó,nem érez,nem ember (soha nem volt abortuszom egyébként) aztán amikor terhes lettem a 11.héten voltam uh-on ahol szopta az ujját a lányom,a lábár olyan keresztben tartotta mint egy vérbeli nő,és ritmikusan mozgatta a lábujjait.Még a sokat látott orvosom,is csak azt ismételgette:" Nézze csak!Nézze,hogy szopja az ujját?Látja?" pedig akkor mér el lehet vetetni.Számomra azóta egy 5 hetes,10 hetes,20 hetes,30 hetes is ugyanolyan teljes jogú ember mint bármelyik másik ember.,
2014. szept. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenki válaszát köszönöm szépen!
2014. szept. 7. 22:23
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Igen. Elotte sem ítéltem el azt, aki valami okból nem akarja megtartani a gyereket, most méginkább egyutt érzek vele es támogatom. Ma mar tudom, hogy mekkora anyagi, érzelmi es értelmi felelősség egy gyereket nevelni. Aki bármelyik terén is hiányt szenved, vagy o ugy érti, hogy hiányt szenved, inkabb válasza az abortuszt
2014. szept. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!