Félek, hogy beteg lenne a baba, ezért szeretném elvetetni. Jogos a félelmem?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem terveztem gyereket, becsúszott. Kb. 6 hetes terhes lehetek (még csak egy teszt mutatta ki, orvosnál még nem voltam). Az a helyzet, hogy nem élek egészséges életet, jártam el bulizni, ahol ittam, cigizek rendszeresen, étkezésemre se mondanám, hogy túl egészséges. Nem állok túl jól anyagilag, ahogy a barátom se, de segítségünk lenne, ha úgy döntenénk, hogy megtartjuk. Csak nagyon félek, hogy beteg lenne az eddigi életmódom miatt (nyilván, ha megtartanánk, akkor fölhagynék ezzel). Inkább most vetetném el, mint később, amikor már megszerettem a gyerek gondolatát és vizsgálatokon kiderülne, hogy beteg. Ha meg születés után derülne ki, akkor azt biztos nem tudnám elviselni. Szóval az a kérdésem lenne, hogy mennyi az esély, hogy beteg lesz így a baba? A terhesség korai szakaszában mennyire számítanak ezek a dolgok? Gyorsan akarok dönteni, nem akarok kicsúszni a 12 hétből.

21/L


2014. máj. 8. 15:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Hat ha most mindent abbahagysz ami karos akkor jo esellyes semmi baja sem lesz a gyereknek. Ha tenyleg csak cigi meg pia volt es mas nem...
2014. máj. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 csak1csajszi ***** válasza:
96%
Szerintem ne vetesd el, ha abbahagyod a cigizést, és nem iszol, akkor egészséges lesz a babád. Szedj terhesvitamint,szerintem semmi gáz nem lesz.
2014. máj. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Semennyire, ha drog nem volt.

Nyaraláson napi két doboz cigi, esténként sok bor (amúgy rettentő ritkán iszom, így a májam tuti letérdelt), utána derült ki, hogy már terhes voltam.


Kb a 8. hétig még nincs összeköttetés a két szervezet között. Ha fejlődési rendellenesség van, azt egy jó ultrahangos látni fogja a 12. heti UH-n (ezért van). Ilyen esetben 18. hétig engedélyezik az abortuszt.

2014. máj. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Egyáltalán nem befolyásolja az eddigi életed. Ezért ne vetesd el, énis ilyen életet éltem, teljesen egészséges kislányt szültem :)


23L

2014. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sose drogoztam, a cigitől féltem, de akkor eszerint még nem okozhatott olyan nagy bajt.
2014. máj. 8. 15:29
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Rengetegen isznak, dohányoznak, buliznak hiszen élik az életüket és csak akkor derül ki hogy terhesek amikor kimarad a vérzèsük.Többen megtartják ming ahányan elvetetik.Rengeteg sérült ember lenne ha annyira ártalmas lenne.Van aki drogozik is sajnos.De mivel csak 6 hetes lehetsz és innentől egészségey életet élsz nem befolyásolja a magzat milyenségét.Attól függetlenül, ha valaki nem iszik, nem drogozik, dohányzik mégis előfordulhat hogy séült a magzat.Ezért vannak a vizsgálatok.Szóval csak azon kell elgondolkoznod hogy mennyire vagy felkészülve az anyaságra és a párod is akarná e.
2014. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen egészséges is lehet, ezért ne vetesd el...

A fiam előtt hajjjajjj életvitelt éltem. Köszöni 5éves, elevenség. Okos, egészséges, ügyes...

2014. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
ettol semmi baja nem lesz!
2014. máj. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

NE vETESD EL! Nagyon nehéz lenne feldolgozni, segítséges is lesz, nagyon jó lesz! (Persze azt nem írom, hogy sétagalopp egy kisbabával, de megéri!

Én tavaly szültem, nem vágytam annyira gyerekre, inkább a korom miatt, most meg már azt bánom, hogy nem hamarabb. Tervezem a következőt! Szóval hidd el, nem fogod megbánni, de a másik lehetőséget egész életedben bánnád...

2014. máj. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Én 5 hetesen tudtam meg, h terhes vagyok.

Addig én is ittam, cigiztem.

Meg az egészséges étkezés is távol állt tőlem.

Semmi baja nem lett!

Az első hetekben nem tudsz neki ilyen dolgokkal ártani.

2014. máj. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!