Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Volt valakinek abortusza amit...

Volt valakinek abortusza amit altatás nélkül végeztek? Ha igen hol?

Figyelt kérdés
Félek az altatástól, hol végeznek Magyarországon altatás nélkül abortuszt? (Bp-i vagyok)
2014. okt. 5. 19:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Hát te tudod. Viszont szerintem akkor magánklinikára menj. Ismerve a magyar ellátórendszert, meg hogy hogyan viselkednek az abortuszosokkal,nem hiszem, hogy megcsinálják neked államiban altatás nélkül.

A magándoki viszont szerintem megcsinálja. Kerdezz rá. :)

2014. okt. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló :)


Attól még, hogy te (80%, hogy nő vagy) egy kiégett proletár senkiházi vagy szerintem ne itt vezesd le a kisebbségi komplexusod. (de minekután leírtam nyilván nem nő leszel a következő kommentben :))

2014. okt. 6. 11:27
 13/23 A kérdező kommentje:
Többieknek köszi!
2014. okt. 6. 11:28
 14/23 anonim ***** válasza:
93%

Orvos vagyok, szülészeten dolgozom. Az természetesen nem igaz, hogy minden műtét végezhető altatás nélkül is (kíváncsi lennék, hogyan kiviteleznének így egy bypasst mondjuk).


De az abortusz végezhető EDA-ban/spinálban, és ehhez jogod is van minden mo-i kórházban vagy klinikán.


Ami miatt nem preferálják, az az, hogy pszichésen így jóval megterhelőbb. Keresd fel a kérdéses szülészet aneszteziológiai szakrendelését, és segíteni fognak.


(Jó ha tudod, hogy míg altatás után sok helyen 6 órával haza lehet bocsátani a kisműtét után, az eda/spinál után nem biztos, hogy hazaengednek.)

2014. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
39%

Még egy tévhit: SEHOGYAN nem viselkednek az abortuszosokkal. A mai magyar egészségügyi rendszerben, ahol egy jogász áll az előre megírt mocskolódásaival minden orvos háta mögött, senkivel nem bánunk úgy, hogy azon objektív kifogást lehessen találni.


A jelen kérés pedig nem is nagy szám, van, aki kifejezetten így akarja, azt is mondhatnám, hogy mindennapos.

2014. okt. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó!


Igen én is így olvastam neten, hogy lehet kérni viszont nem ajánlják, a Margit kórházban viszont azt mondták nem végeznek így abortuszt, kérdezzem máshol.


A "bánásmódtól" nem félek, egyrészről semmilyen negatív tapasztalatom nincs ezügyben, és ha lenne is "belefér" számomra ilyen helyzetben, mert részemről nem elfogadott az abortusz, de ez most kényszerhelyzet.

2014. okt. 6. 12:14
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát kedves Doktor Úr,


higgye el, hogy a tévhit az, amit Ön állít, miszerint papírforma szerint viselkednek az abortuszosokkal.


A nővérek jó, hogy le nem köpik őket. Úgy beszélnek sok helyen, mint a kutyával. Írjon cska ki egy kérdést erről, majd meglátja, mi a valóság.

2014. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
A védőnőkről is ezt olvastam egyébként, de szerencsére nálunk nagyon kedves volt, pedig már lelkiekben felkészültem.:(
2014. okt. 6. 12:20
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, nem férfi, és nekem is volt abortuszom, még hallgató koromban. Pszichológust is ajánlottak, mert látták, hogy magam alatt vagyok, és mindenben segítettek. Azóta nap mint nap látok ilyen beavatkozásokat, ennek alapján nyilván csak a saját munkahelyemről nyilatkozhatok ugyan, de arról biztosan állíthatom, hogy nincs diszkrimináció.



(Érdekes, hogy rögtön férfiként gondoltál rám, miután írtam, hogy orvos vagyok.)

2014. okt. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért. Komolyan...valahogy olyan férfiasnak tűnt :D
2014. okt. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!