Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Volt valakinek abortusza amit...

Volt valakinek abortusza amit altatás nélkül végeztek? Ha igen hol?

Figyelt kérdés
Félek az altatástól, hol végeznek Magyarországon altatás nélkül abortuszt? (Bp-i vagyok)
2014. okt. 5. 19:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
nekem alapbol azt ajanlotta a doki es nem az altatast, csak aztan a tagitasnal nagyon szenvedtem, ugyhogy mondta, hogy akkor maradjunk az altatasnal. amugy nem feltetlen kell Bp-n elvegeztetned, ha talalsz dokit aki elvallal, akkor siman lehet mashol is. En X megyebol vagyok, vedononel Bp-en voltam, a mutetet pedig egy harmadik varosban csinaltak
2014. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Vilcsianyuja ***** válasza:

Kedves kérdező, nem tudom, aktuális-e még a kérdés, de ha tűfóbiád van, akkor szerintem még az altatással jársz legjobban. Nekem kissé homályosak az élményeim, de azért leírom a körülményeket. Volt már egy missed ab-om, és úgy emlékszem, branült raktak be, azon keresztül kaptam meg az altatószert. A branült csak a műtét után távolították el. Nyilván ezt szeretné megúszni a kérdező, de ha EDÁ-t vagy spinált kap, akkor egyrészt kap egy gerinctáji injekciót (na én ettől paráztam, altatást akartam kérni, de utolsó pillanatban lebeszéltek), előtte egy érzéstelenítőt is esetleg, aztán szerintem akkor is berakják a branült, ha netán mellékhatások jelentkeznek, gyorsan be tudja adni az anesztes a megfelelő gyógyszert (nekem császárom volt spinállal, közben hányingerem lett, már a vesetál is előttem volt, de szerencsére gyorsan kaptam valamit a branülömbe, amitől hirtelen jobban lettem. Persze az részemről csak feltételezés, nem tudom, hogy a te esetedben beraknák-e, de azért a spinál és az EDA is elég sokkoló egy magunkfajta tűfóbiásnak, mellesleg nem is mindig sikerül, akkor pedig már tényleg nem marad más, mint az altatás.

Esetleg ha a doktornő válaszoló pontosítaná ezeket a körülményeket, talán jobban átláthatóvá válna, mennyi "bökködéssel" járna egyik-másik érzéstelenítéses módszer, szerintem hasznos infó lenne.

2014. okt. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Mostanában sok mütétet végeznek altatás nélkül és szerintem az abortuszt is helyi érzéstelenitéssel. Apámat ebe az évbe mütöték combnyak töréssel elöte mindenkit altatak mostmár azt is helyi érzéstelenitésben csinálják.
2014. okt. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!