Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményetek az abortuszról?

Mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés
2014. okt. 10. 22:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Hogy nem egy jó dolog, de néhol akár szükségszerű, végső megoldás is lehet.
2014. okt. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
0%
Szépek.
2014. okt. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
11%
13 éves vagyok és igen, egyszer azt hittem, hogy terhes vagyok, de abortusz soha soha soha. Inkább tettem volna tönkre az egész életemet, minthogy megöljek egy embert
2014. okt. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
81%
Hasznos eljárás lett volna 1-2 ember ellen
2014. okt. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
20%
Támogatom, sőt, 12. hetes terhességtől szerintem ki kéne bővíteni a korhatárt 5 éves korig.
2014. okt. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
74%
Szükséges rossz.
2014. okt. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
72%

13 évesen attol félnek,hogy terhesek,mert dugják őket...orrba-szájba.

13 évesen!

Á...nem birom elhinni.

2014. okt. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

Elfogadom.


Mivel nem létezik 100%-os fogamzásgátlás, ezért nem kívánt terhesség mindig is létre fog jönni. Az emberi élete feletti döntési jogát viszont nem vitathatjuk el azzal az indokkal, hogy: peches vagy: termékenyebb mint xy. ezért xy nem esett teherbe, pedig pl nem védekezett rendesen, de alanyunk jó termékeny és teherbe esett tabi mellett mondjuk - de az abortusz teszemazt tilos, ezért a kevésbé termékeny, vagy csupán szerencsésebb nő dönthet arról, hoyg mikor szeretne gyereket (ha egyáltalán szeretne), de alanyunk, a termékenyebb, vagy éppen pechesebb nő nem dönthet saját sorsáról és további életéről. A mérlegelés fő szempontjának valóban a szerencsének/pechnek/véletlennek/védekezési módok hibaszázalékának kéne lenni? Nem gondolom...


(utolsó hozzászólót jelentettem, nem gondolom, hogy bérmilyen fórumon szükség van a hasonló hozzászólásokra)

2014. okt. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

néha szükség van rá... pl. minek szülesszenek meg egy anencephalia-s (nem fejlődik ki az agya) magzatot, ha az kb. 1-2-pár percen belül elhalálozik, ahogy megszületik.

Ha ez kiderül egy vizsgálaton, értelmetlen 9 hónapig hordozni, a szükségesnél mégjobban megterhelve az anya testét-lelkét.

Van ezen kívűl még sok más hasonló, élettel összeegyeztethetetlen állapot (vesenélküliség, súlyos szívrendellenességek etcetc.)

Van olyan állapot is, mikor az anya életét veszélyezteti a terhesség. Vészes terhességi hányásnál, ha ez nem mérséklődik, az anya egyes esetekben belehalhat, ha nem abortálják a magzatot.

Ilyen esetekben egyetértek vele.

2014. okt. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

érdekes dolog(mármint,most ha nem a gyilkossági rászébe gondolok bele)

de mondjuk ha valakinek tiniként volt 3 abortusza és felnőttként lesz egy babája, az a baba lehet meg sem született volna, ha 3 gyereket nevelne..

szóval 3 élet kellett ahhoz, hogy a negyedik élhessen..


szóval ez esetben ha nem lett volna abortusz, egy ember nem kap életet.

2014. okt. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!