Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményetek az abortuszról?

Mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés
2014. okt. 10. 22:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
45%
Hanem 3 élet lenne...
2014. okt. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
44%

19 évesen volt egy abortuszom, utólag jöttem rá, hogy ez mit is jelentett. Évekig nem tudtam tükörbe nézni. Egyáltalán nem könnyű annak, aki átmegy rajta.

Azt meg elmondani nem lehet, hogy mit érezhet, akinek egészségügyi okokból kell elvetetnie (gyakorlatilag megszülnie).

2014. okt. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
50%
A mai eszemmel megtartanám.
2014. okt. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
56%
Sokszor az egyetlen jo döntés.
2014. okt. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Én nem tenném,más meg nem érdekel.
2014. okt. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
29%
Elnézve itt sok "véletlenül" teherbeeső értelmi színvonalát, abszolút támogatom, sajnos még így is túl sok olyannak lesz gyereke, aki alkalmatlan mind anyagilag, mind szellemileg a gyermeknevelésre.
2014. okt. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
21%
Elöször is az ember nem lesz csak ugy véletlenül terhes, és akkor vállalni kell a következményeket. Ha valaki mégis " véletlenül " terhes lesz akkor is az abortusz a legrosszabb megoldás. Ha valaki túl fiatal, nincs elég pénze, stb, akkor is meg lehet oldani, föl lehet nevelni rendesen azt a gyereket, vannak rá példák. Vagy adják örökbe. Sehogy sem tudom megérteni azokat az embereket akik azt irják hogy inkább elvetetik a gyereküket mint hogy örökbe adják. Miért jobb az a tudat hogy megölték a gyereküket mint az hogy él valahol egy olyan családban ahol nagyon örülnek neki. Érdekes hogy halálra már nem itélhetnek senkit viszont abortusz ugyanolyan emberölés
2014. okt. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
29%

Elozo vagyok. Veletlenul elkuldtem az uzenetet igy...

Szoval szerintem az abortusz akkor is emberolés .

Van egy ismerösöm aki örökbe fogadott egy kisbabat. Tiz éve vartak ra mert annyival kevesebb baba van mint akik orokbe akarjak fogadni. Tavaly volt egy kislany , akkor született.azota ok nevelik, szeretetben, mintha a sajat lanyuk lenne. Nem lesz rosszabb elete mint azoknak akiket az igazi szuleik nevelik fel. Akit orokbe fogadnakazok olyan csaladba kerulnek akik nagyon szeretnenek gyereket. minden ember ertekes, minden ember szamit, nem lehet tudni hogy ki mit fog csinalni es mennyire lesz boldog.

Azert amikor az anyukanak az egeszsege veszelyben lenne, vagy a babaval van valami nagy baj, akkor igen, jo az abortusz. Máskor nem.

2014. okt. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Kim Bo Mao ***** válasza:
Szerintem jó hogy van. Számomra nem gyilkosság. Magyarországon megy a befolyásolás hogy mekkora bűn/gyilkosság elvetetni, de csak mert növelni akarják a magyar adófizetők számát. Sok helyen olvastam, hogy a nővér próbálja lebeszélni az abortuszról a kismamát-érzelmi zsarolással-az amúgy is legtöbbször nehéz döntésről.
2014. okt. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Számodra nem gyilkosság akkor nincs lelki érzelmi világod ! Magadnak való vagy könyebb az egyszerübb utat választani ara gondoltatok ha titeket abortuszosok ha nemszült volna meg anyátok ? Szegénységbe is meglehet élni az én nagymamám sokat mesélt azokról az idökröl. 3 gyereket nevelt fel mégis mindegyinek let munkahelye élete és egyik se bünözö normális életet él mind a 3 fia
2014. okt. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!